Czy Witaminki są w stanie wygrać?

Poniedziałek, 24 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 10:48
Autor: Darek Piotrowski (sportowefakty.pl)
Zbliża się koniec pierwszej rundy sezonu zasadniczego. W ostatnim meczu we własnej hali przed prawie dwumiesięczną przerwą wystąpią piłkarki ręczne Jelfy Jelenia Góra.

Przeciwnikiem podopiecznych trenera Romualda Szpota będzie sąsiadujący w ligowej tabeli Start Elbląg. Dla obu zespołów sobotnia rywalizacja będzie bardzo prestiżowa i z pewnością wpłynie to, na wielkie sportowe emocje.

Jakże odmiennie rozpoczęły się dwa ostatnie sezony dla obu ekip. Przypomnijmy, że w minionym roku po dziewięciu kolejkach Start Elbląg zanotował jedynie jedną porażkę, natomiast Jelfa Jelenia Góra dwie. Teraz wszystko się odwróciło, drużyna ze stolicy Karkonoszy odniosła dotychczas dwa zwycięstwa, a zespół Zdzisława Czoski dopiero w czwartek zdobył pierwsze punkty. W przeciągu kilku miesięcy zmieniło się wszystko, rozpoczynając od składów, atmosferze w klubie, a kończąc na przedsezonowych planach. Drużyny walczące od kilku sezonów o medale stały się bezpośrednimi konkurentami w walce, ale jedynie o byt w ekstraklasie...

Niewiele odpoczynku mają oba zespoły przed sobotnim pojedynkiem, bowiem ostatnia kolejka odbyła się w środę, a elblążanki spotkanie z AZS Katowice rozegrały w czwartek. Szczypiornistki Startu w rywalizacji dwóch ostatnich zespołów pokonały akademiczki z Górnego Śląska 24:22, mimo, że do przerwy przegrywały 12:14. Drużyna z Elbląga wygrała pierwsze spotkanie, ale nie zachwyciła swoją formą. Witaminki w minioną środę uległy na wyjeździe w derbach Dolnego Śląska ekipie Zagłębia Lubin 22:30 (13:15). Szczególnie pierwsza połowa zaskoczyła wszystkich, gdyż skazywane na wysoką porażkę jeleniogórzanki potrafiły prowadzić wyrównaną walkę z niepokonanym w tym sezonie zespołem Bożeny Karkut.

Dla sobotnich przeciwników każdy punkt jest bardzo ważny, szczególnie zdobyty w meczu z bezpośrednim konkurentem. Z tego powodu w hali przy ulicy Złotniczej kibice powinni obserwować interesujące spotkanie, trzymające w napięciu do ostatnich minut. Ciężko jest wskazać faworyta, dlatego o zwycięstwie może zadecydować dyspozycja dnia. Który z zespołów okaże się lepszy, przekonamy się w sobotni wieczór...