MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Czy umorzą śledztwo?

Wiadomości: Dolny Śląsk
Wtorek, 28 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2006, 8:55
Autor: Radio Wrocław
Czy śledztwo w sprawie lubińskiego posła Tadeusza Maćkały zostanie umorzone?

Jeleniogórska prokuratura okręgowa chce umorzenia śledztwa w sprawie lubińskiego posła Tadeusza Maćkały. Projekt decyzji w tej sprawie przesłała już do Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu.
Jeszcze kilka miesięcy temu prowadzący śledztwa uważali, że polityk Platformy Obywatelskiej naraził gminę na stratę pół miliona złotych i wystąpili o uchylenie mu immunitetu. Dziś twierdzą, że do żadnego przestępstwa nie doszło.

Śledztwo w tej sprawie trwa od kilku lat. Najpierw prowadziła je prokuratura w Legnicy, potem dowody przekazano do Jeleniej Góry.
Tamtejsi prokuratorzy uznali, że Tadeusz Maćkała jako prezydent Lubina tworząc fundusz na, który wpłacali pieniądze inwestujący w tej gminie przedsiębiorcy , a następnie wydając je według własnego uznania (na festyn i budowę kościołów) złamał prawo. We wniosku o uchylenie immunitetu informowali, że chcą postawić parlamentarzyści zarzuty przekroczenia uprawnień i narażenia gminy na półmilionowe straty.

Prokurator Krajowy jednak wniosek cofnął i nakazał uzupełnić dowody. Po kilku miesiącach Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze zmieniła zdanie i stwierdziła, że chce umorzenia postępowania ze względu na niestwierdzenie przestępstwa. Argumentują przy tym, że gmina nie straciła żadnych pieniędzy.
Prokuratura Apelacyjna, która nadzoruje wszystkie dolnośląskie prokuratury ustosunkuje się do propozycji umorzenia śledztwa w przyszłym tygodniu.

Poseł Maćkała powiedział, że jest zadowolony z decyzji prokuratury jeleniogórskiej.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Posprzatał piwnicę, nie segregował odpadów

Wóz strażacki w nagrodę

Politycy komentują wynik wyborów

Co z wodą w zalewie złotoryjskim?

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Izba Tradycji Pożarniczych w Lubomierzu

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
675
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%