MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Czy szkoły są przygotowane do roku szkolnego?

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 18 sierpnia 2012, 8:02
Aktualizacja: 8:12
Autor: UM
Od dwóch tygodni trwa sprawdzanie 60 jeleniogórskich szkół podlegających urzędowi miasta w Jeleniej Górze. Placówki wizytuje Mirosława Dzika, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, która ocenia standardy bazy i przygotowanie do kolejnego roku szkolnego. Rocznie na oświatę miasto przeznacza około 120 mln zł.

Celem wizytacji jest sprawdzenie czy i w jakim stopni szkoły są przygotowane do przyjęcia uczniów oraz w których szkołach potrzebne są większe remonty, które trzeba ująć w planach budżetowych na przyszłe lata.

– Kilka razy w tygodniu przez kilka godzin dziennie staram się docierać do szkół, by mieć własny ogląd stanu – mówi Mirosława Dzika, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – To spory obszar pracy, bo takich placówek jest w mieście ponad 60, ale też niezwykle ważny, biorąc pod uwagę, że w budżecie miasta ok. 120 mln złotych przeznaczamy na oświatę.
Interesuje mnie w tym okresie głównie sprawa warunków pracy i nauki w szkołach i placówkach oświatowych, ale też stopień dbałości poszczególnych zespołów administracyjnych szkół o powierzony im majątek. Nie można porównywać jednej szkoły z drugą, jeśli pierwsze zbudowana została z „wielkiej płyty”, jest kompletnie i w miarę nowocześnie wyposażona, a wnętrza drugiej są zaadaptowane do celów oświatowych w zabytkowym budynku. Ale można popularyzować dobre wzory pracy konserwatorów, którzy w jednych szkołach są, a w drugich nie są optymalnie wykorzystywani. Staram się też przenosić dobre wzory pracy woźnych, którzy czasami są zdecydowanie wyraźną pomocą dla konserwatorów, a w innych nie starają się do takiej działalności włączyć.

Mirosława Dzika podkreśla, że najchętniej miasto będzie pomagało tym placówkom, które starają się pozyskiwać pieniądze ze źródeł zewnętrznych: z unii europejskiej, od sponsorów czy rodziców pracujących w czynie społecznym.

- Nie ukrywam, że takim placówkom będziemy chętniej pomagać, niż tym, które tylko oczekują interwencji finansowej ze strony Miasta. Ale podstawowe standardy pracy muszą być spełnione w każdej placówce – dodaje Mirosława Dzika.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Euroregion zabytkowym rowerem – minęło 20 lat

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~dobre 18-08-2012 10:40
Remonty na koniec wakacjii
~ 18-08-2012 18:43
Szkoły mają zarabiać same na siebie - czyli pozyskiwać środki od rodziców - czytaj między wierszami. A pieniądze przeznaczone na oświatę pójdą na premię dla urzędników.
~zzzz 18-08-2012 21:49
Może przy SP 11 miasto wyasygnuje kase na parking , bo dziura na dziurze. !
~gość22 18-08-2012 23:21
Za to w innej szkole jest pięknie wyremontowany...sekretariat i gabinet dyrektora. A korytarze poobijane że wstyd!!!
~... 19-08-2012 0:18
w 11-tce dzieci mają sporą szkołę ale brakuje szafek - 6-7 kg plecaki u czwartoklasistów to już norma... o starszych klasach nie wspominając... Wiele dzieci ma hiperkifozę, jednego dnia chodzą na żmudne rehabilitacje a potem cały efekt ćwiczeń niszczą następnego dnia w szkole... gdy trzeba dźwigać plecak który wazy czasem 1/6 wagi ucznia...
~gośc 19-08-2012 8:52
A ktoś widział bazę szkoły na Leśnej? Tu od września maja się uczyć dzieci z łączonych placówek.... Pytanie gdzie???? Korytarze zarzucone sprzętem, sala gimnastyczna również. I nie ma co z nim zrobić. Nikt nic nie wie...Kto będzie uczył, jak, gdzie.. Ciekawe, co na to władze. Jak widzą możliwość pracy tam i nauki. Dzieci będą nosiły sprzęty razem z nauczycielami? IDo grudnia? A lekcje.......?
~ 20-08-2012 22:45
Co z tego że są potrzeby w szkołach jak i tak ciągle słychać "miasto nie ma pieniedzy, wezcie od rodziców". A skąd mamy wziąć jak w tym mieście dobrze wiedzie się tylko urzędnikom a my nie mamy pracy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Promesy dla gminnych jednostek OSP

Stadion nie dla kibiców – jak długo? [aktualizacja]

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
745
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%