MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Czy starczy mocy do naprawienia szkód

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 30 lipca 2008, 8:21
Aktualizacja: 8:21
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Za około trzy tygodnie zostanie uruchomiona nowa elektrownia wodna Bobrowice IV położona przy Borowym Jarze. Zakończą się roboty budowlane, podczas których szlak został częściowo zniszczony. Turyści liczą na doprowadzenie go do normalnego stanu.

Elektrownia wodna będzie miała moc jednego megawata, a jej budowa kosztowała kilkanaście milionów złotych – podała Polska Gazeta Wrocławska. Dziennik dodaje, że Jeleniogórskie Elektrownie Wodne, właściciel obiektu, to potentat na rynku energii ze źródeł odnawialnych.

Niestety, podczas trwających od ponad dwóch lat prac budowlanych ucierpiała ścieżka rowerowo-spacerowa w Jeleniej Góry do schroniska „Perła Zachodu”. Mimo pobieżnych napraw, stan szlaku wciąż pozostawia wiele do życzenia. Część drogi tonie w błocie. Nie brakuje miejsc rozjeżdżonych przez ciężkie pojazdy.

Władze Jeleniej Góry zapowiadały jeszcze w zeszłym roku, że JEW obiecała doprowadzenie traktu do pierwotnego stanu po zakończeniu prac przy swojej siłowni, która powstała w miejscu poniemieckiej elektrowni zapomnianej po 1945 roku.

Turyści, a zwłaszcza rowerzyści, którzy często udają się tym szlakiem na wycieczki, mają nadzieję, że jeden z najbardziej urokliwych – a jednocześnie – bardziej zniszczonych – traktów zostanie uporządkowany i naprawiony. JEW oczywiście ma usunąć tylko szkody, które powstały wskutek prac przy budowie obiektu. Zdemolowane przez wandali ławeczki i ogrodzenie będą musiały „poczekać” na lepsze czasy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Z bonem turystycznym do zamku Książ w Wałbrzychu!

Nie ma rady na wandali?

Ostrzeżenie przed burzami i deszczem

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Cy- (-pis & -klista) 30-07-2008 9:21
Przede wszystkim należałoby na całej długości położyć nowy asfalt, bo ten, który tam jest, nawet przed zniszczeniem był gorszej jakości niż np. ten na ścieżce rowerowej do Łomnicy. A propos tej ostatniej ścieżki: może by ktoś pomyslał o remoncie jej nawierzchni, bo po kilku (kilkunastu?) latach jej użytkowania również jej nawierzchnia wymaga remontu.
~Raptin75 30-07-2008 9:23
~pkp 30-07-2008 10:22
Tego miejsca nie da się doprowadzić do normalnego stanu. Elektrownia wodna-bardzo dobry pomysł, ale nie w tym miejscu. JEW powinni naprawić wyrządzone przez siebie szkody, ale w ramach przeprosin za utrudnienia naprawić pozostałe szkody. ścieżka i tak będzie ulicą, bo jakoś do tej elektrowni trzeba dojechać...
piipi 30-07-2008 10:29
..ta droga do Perly Zachodu jest PROBLEMEM,bo ona jest przeznaczona na spacery,a jazda rowerem w niektorych odcinkach tej trasy jest strasznie niebezpieczna !!.
HankaOdRumcajsa 30-07-2008 11:14
...potentat... wow!
~HETERA 30-07-2008 13:36
pozdrowienia dla Perly Zachodu
~Liczyrzepa 30-07-2008 18:29
Należałoby po prostu dostosować drogę do ruchu pojazdów samochodowych do elektrowni (zrobić solidniejszą podbudowę, położyć lepszy asfalt, barierki ustawić w takiej odległości, aby samochody ich nie zniszczyły itp.). Oczywiście na koszt inwestora. A to, że maksymalnie parę razy na dzień przejedzie tędy samochód, niekoniecznie ciężarowy, nie stanowi żadnego zagrożenia dla rowerzystów, o ile inni będą przestrzegać zakazu wjazdu. Są dużo niebezpieczniejsze drogi, którymi wyznaczono szlaki rowerowe, i nikt nie żąda wyłączenia ich z ruchu samochodowego, rowerzyści muszą się więc pogodzić, że także w przypadku tej drogi nie będą jej jedynymi użytkownikami (którymi i tak by nie byli, gdyż prowadzi tędy popularny szlak pieszy). A na miejscu lokalnych decydentów ja bym pomyślał, żeby wytyczyć tędy jeszcze szlak dla niepełnosprawnych, których w okolicach Jeleniej Góry brakuje, a pod który ta droga świetnie się nadaje.
~Jelonek z Bydgoszczy 30-07-2008 18:40
Pozdrowienia dla Perły Zachodu i dla nowej Pani Bufetowej z tymi pięknymi brakami w uzębieniu przednim.
~Turysta 30-07-2008 20:32
W jakich miejscowościach w okolicach Jeleniej Góry powstają nowe elektrownie wodne ?
~_ojdiridirachciach___ 30-07-2008 21:50
Trzeba sobie sprawić dobre amory, to żadna dziura (drogowa) nie straszna ;)))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Porównaj ceny z Jelonką.com

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Przebudowa drogi Bolesławiec – Stare Jaroszowice

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Chodnik z Karola Miarki gotowy

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
656
Tak
20%
Nie
75%
Nie wiem
5%