MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Czy radni zgadzają się z polityką prezydenta?

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 11 kwietnia 2009, 0:41
Autor: admin
admin
Fot. admin
Czwórka jeleniogórskich radnych dyskutuje o sensowności polityki prezydenta Jeleniej Góry i polityce inwestycyjnej. Ile jest w niej autorskich działań Marka Obrębalskiego, a ile kończenia spraw zaczętych jeszcze przez Józefa Kusiaka?

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Komentarze (43) Dodaj komentarz

~iris 11-04-2009 11:08
Ciekawa i użyteczna nowość na portalu Jelonkowym. Gratulacje. Niestety, jeśli chodzi o radnych - to bicie piany. Realizator musi zmienić scenariusz takich dyskusji wprowadzając końcowe podsumowania swoich poglądów przez uczestników. Jednocześnie przesyłam pracownikom i współpracownikom Redakcji najlepsze życzenia świąteczne.
~Anusia 11-04-2009 11:11
Jak się słucha tej czwórki to wierzyć się nie chce, że tacy ludzie rządzą w mieście. Nie potrafią nic innego jak tylko opluwać pana prezydenta Obrębalskiego, który jest najlepszym prezydentem jakiego miała Jelenia Góra od lat. Jedynie pan radny Lenard stara się zachować odpowiedzialnie, pozostała trójka to totalni frustraci, którzy spoceni i zdyszani za stołkami rzucają oskarżenia, że prezydent nic nie robi. A oni? Co oni zrobili przez te parę lat dla miasta? Co zrobiła pani Malczuk, pan Łojek i Sajgon? Totalnie nic, a do tego jeszcze mają czelność żartować sobie z prezydenta miasta? Jak można tak bezczelnie atakować jedynego człowieka, który robi coś dla miasta?
~ 11-04-2009 11:18
Absolutny Brak Sukcesów - ABS:)
~Józef 11-04-2009 11:33
Czemu Jelonka w ogóle pyta takie postacie jak ta straszna radna. [złamany regulamin] Ta pani powinna cicho siedzieć w kruchcie i spowiadać się ze swoich grzechów a nie oceniać innych. Ja rozumiem, że jest radnom, ale wiem też że dostała się do Rady cichym wślizgiem a nie z woli wyborców więc śmiało możnaby jom nie wspominać. Zwłaszcza na święta kiedy ludziska chcą wytchnienia. <br><br> <i>Z radną Grażyną Malczuk rozmawiamy i będziemy rozmawiać chociażby dlatego, że jest szefową drugiego co do wielkości klubu Lewica i Demokraci w radzie miejskiej. Z poważaniem, redakcja Jelonki</i>
~Maria 11-04-2009 11:51
Ale zestaw nazwisk, sami wybitni znawcy i praktycy. [złamny regulamin]. Teraz mamy Jelenią Górę jako ruinę kompletną i chaos, spowodowany przez komuchów i postkomuchów, a teraz taka komusza Malczukowa ma czelność oceniać tego prezydenta. Może i on nie najlepszy, ale kto by sobie dał radę w bagnie pozostawionym przez Kusiaków, Malczuków i innych lewaków.
~Julia 11-04-2009 12:02
[<i>złamany regulamin</i>]
~irek_pyrek 11-04-2009 14:12
ha! nawet redakcja gazety potrafi zrobić lepszy program z zaproszonymi gośćmi niż nieszczęsna lokalna telewizja!
~AniaL 11-04-2009 14:15
W końcu ktoś temu O. - bibokowi (naszemu wielce panującemu Prezydentowi) mówi w prost że nic nie zrobił, nic nie zrobił bo nic nie potrafi! Nie znam Pana Sajnoga, ani pozostałych Panów i nie wiem co mają na swoim \"koncie\" ale mimo że nie popieram poglądów Pani Malczuk uważam że akurat ona ma prawo oceny prac Pana O. - biboka, pokazała że potrafi zarządzać pieniędzmi i że można coś zrobić jeżeli ma się na to pomysł - wystarczy popatrzeć na Kolegium Karkonoskie i inwestycje tam prowadzone! Bravo dla redakcji za pomysł! Panie prowadzący - więcej luzu!
~wierząca Jadzia 11-04-2009 14:27
Pani Malczuk jest ostatnią osobą, która ma prawo oceniać działania prezydenta Obrębalskiego. Jak słusznie tu już zauważono, katastrofalny stan Jeleniej Góry to wynik działań ugrupowania, któremu szefuje ta pani. Jeżeli pan Kusiak był tak wspaniały, to dlaczego wszystko się w Jeleniej wali i cuchnie? W dwa lata Obrębalski zrobił niewiele, to prawda, ale tę stajnię Augiasza oczyścić to jest zadanie gigantyczne. Obrębalski temu zadaniu nie sprosta, bo to jest też pomyłka PO, która firmowała osobę mało rozpoznaną i rzeczywiście śpiącą w samozadowoleniu, jednak cyniczny uśmieszek na wyliftingowanej twarzy p. Malczuk i jej "krytyka" to eufemistycznie mówiąc kolosalna obłuda. Pani Malczuk powinna krytykę uprawiać pod swoim adresem i swego klubu przede wszystkim, bo sześćdziesiąt lat jej partia miała czas na pokazanie tego, co potrafi. Miasto było piękne po wojnie, a teraz jest ruiną.
~O jejku! 11-04-2009 14:36
Cóż za żenujące towarzystwo, można powiedzieć że zabrakło tylko pana Papaja do kompletu. Przecież z tej rozmowy nic nie wynika. Chcą inwestycji, ale jak są na ul. Głowackiego to się czepiają. Mówią o termach w Cieplicach, ale kręcą na budowę nosem. Chcą 17 ulic remontować, a okazuje się że 17 ulic jest w remoncie. O gospodarce rozmawiają ze sobą osoby, które na ten temat nie mają bladego pojęcia. Niestety, ale cała czwórka to jakiś jeden wielki horror odbywający się w pięknym Paulinum. Ludzie, którzy nie maja nic konkretnego do powiedzenia, którzy potrafią jedynie wypowiadać banały i ogólniki śmią oceniać fachowca i ekonomistę z doktoratem. Widać, że prezydent nie ma z kim pracować. Teraz już się nie dziwię dlaczego jest tak źle.
~ago 11-04-2009 14:37
Bardzo dobry pomysł! Przynajmniej można zobaczyć i posłuchać, JAK mówią i CO mówią. Nazwiska jak nazwiska, w końcu to są najważniejsze osoby w tych klubach. Nie każdy ma możliwość widzieć te osoby na co dzień. To przybliża nam tych ludzi i daje jaki taki pogląd, co one sobą reprezentują.
NICpoŃ 11-04-2009 15:01
Droga redakcjo to"jajeczko" trzeba było wypuścić na stronę już po świętach. Redakcji i czytelnikom zyczę znalezienia w ten świąteczny czas spokoju, radości z przebywania w gronie rodzinnym oraz szacunku do ludzi o innych poglądach. W każdym z nas jest coś dobrego. Wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT
NICpoŃ 11-04-2009 15:22
@ AniaL - przyjrzyj się dokładniej pomysłom i gospodarowaniu na KK :)
~do; Maria; 11-04-2009 16:26
proponuję więcej obiektywizmu, bo będzie pani postrzegana jako osoba bardzo cierpiąca na antykomunizm, co może prowadzić do choroby umysłowej.
~do wierzące Jadzi 11-04-2009 16:31
A czym pani cuchnie ?
~ago 11-04-2009 17:03
do 11-04-2009 16:26 | ~do; Maria; 11-04-2009 16:31 | ~do wierzące Jadzi | IP: *.dialog.net.pl - Pani "~do", takim wpisem Pani także pokazuje tutaj brak obiektywizmu. Trzeba się uodpornić na takie posty jak te, do których Pani się odnosi, i nie reagować aż tak nerwowo. W końcu odezwie się także i Pani elektorat.
~oj marek, marek 11-04-2009 19:51
"jeleniea góra 2001...";l-) a'propos prezydenta, to on nie ma żadnej polityki, on ma okazję do przetrwania...
~j22 13-04-2009 10:09
Brawa dla Jelonki,nowy świetny pomysł.Popieram.Z zaciekawieniem wysłuchałem tej lekkiej dyskusji.Jest jedno pewne,że ocena radnych pokrywa się z tym co ostatnio słychać w mieście.Ludzie nisko oceniają sposób sprawowania władzy PO w mieście.Jednak najczęściej zarzucają obecnemu Prezydentowi totalny brud , brud w mieście. Zawsze zachwyca mnie w ocenach internautów totalna krytyka.A tak apropo ile lat ma Malczukowa jeżeli zarzuca jej się zniszczenie Jelonki od okresu II wojny światowej.Pani Grażyno proszę robić swoje.Czekamy na nową inwestycję-salę sportową.A i jeżeli chodzi o czystość wystarczy wybrać się do Kolegium.Jak widać można nawet w okresie wszechogarniającego kryzysu.
~JanroW 13-04-2009 10:27
No cóż, ta pani, (Malczuk), która jest pogrobowcem tego, "prawdziwego mężczyzny", którego poznaliśmy, po tym, jak skończył (Miller), a w przedłużeniu partyjnym, jego kolegi (Kusiak), który doprowadził Jelenią Górę, prawie do całkowitego upadku (turystyka, przemysł, czy uzdrowisko), ma czelność pouczać, jak ma być i co należy robić, by było dobrze w naszym mieście. Wiadomo, że tą panią, cech...je wyjątkowa perfidia, tak ma i tak już jej zostanie! Ale my, społeczeństwo Jeleniej Góry, ją i cały ten poskomunistyczny klan, już poznało i oceniło. Myślę, że w kolejnych wyborach, całkowicie wyeliminujemy komunę, by próbować zmienić miano, które przywarło do Kotliny Jeleniogórskiej, miano "czerwonej kotliny". Pozostali dwaj panowie (Sajnog i Łojek) krytykują, bo muszą. Pierwszy, bo już robi kampanie prezydencką, a drugi, bo tak każe jego PiS-owski guru (Kaczyński). My Mieszkańcy Jeleniej Góry, jesteśmy mądrym i świadomym społeczeństwem i potrafimy realnie ocenić, co jest dla nas korzystne. I tak wybraliśmy i nie żałujemy i ... nie będziemy żałować! Mamy Prezydenta Marka Obrebalskiego i Jego zastępcę (Jerzego Łużniaka) (PO), których cenimy za profesjonalizm i ufamy im. Mamy Przewodniczacego Rady Miasta, Huberta Papaja (PO), którego cenimy mądre kierowanie RM i mamy radnych, z Platformy Obywatelskiej, którzy walczą, by Jelenia Góra, stała się tym, czym była kiedyś, a co zniszczyła komuna (PZPR-SLD).
~Julka 13-04-2009 12:32
Jeleniogórski Kaligula MO zdemaskowany! Brawo radni!
~do JanroW z 10;27 13-04-2009 13:52
Chyba od 15 lat jesteś ślepy, a w twojej wielkiej głowie brak jest pomieszczenia dla rozumu. W okresie świąt pomyśl dobrze o ludziach i wartościach chrześcijańskich. Bóg ci wybaczy.
~Lala 13-04-2009 19:31
Za czasów Kusiaka ta Malczuk codziennie katowała nas z okienka Dami swoją facjatą i mową-trawą, nie da rady tego słuchać, ludzie unikają spotkania z nią nawet na korytarzu (wiele zła ma na swoim koncie). W tej dyskusji też marudziła coś-tam coś-tam. Panowie Radni nie grzeszą wiedzą, więc żeby zaistnieć przypuścili atak na Prezydenta. Program w zamyśle dobry, ale poziom dyskusji mizerniutki.
~??? 13-04-2009 20:11
Lela zaintrygowałaś mnie jakie zło ona zrobiła?...
~lala 13-04-2009 21:05
A co Pan Sajnog albo Pani Malczuk oraz ich kluby zrobili dla Jeleniej Góry?mogę napisać jedno: jeśli nie potraficie zrobić nic pożytecznego, chociaż nie przeszkadzajcie!!!
~kot 13-04-2009 21:24
Brawo Jelonka.Swietny pomysł.Mieli rozmówcy ułatwione zadanie.Bo za co chwalić MO.Marazm w Jeleniej,wystarczy popatrzeć na Karpacz,Legnicę,Wrocław jak pięknieją,a u nas wieczne obietnice.Oby to się jak najwcześniej skończyło
~ripi 13-04-2009 21:30
JanroW przemawia niczym jeden z radnych PO, tow. Wiesław.
~jajeczko 13-04-2009 22:34
Obrębalski kiedy składasz rezygnację.
~sąsiad 14-04-2009 17:42
Panie Lenard broni Pan Prezydenta,bo tak nakazuje Panu opcja polityczna! Jak dotąd,to Panu Prezydentowi najlepiej wyszło wyremontowanie drogi dojazdowej do swojej posesji.Okoliczne drogi i chodniki wołają o pomstę do nieba.Ludzie starsi potykają się o nierówności.Może poczekamy na złamania z przemieszczeniem i wstrząs mózgu!!!!!!
~ago 14-04-2009 19:13
do Sąsiad - Jeden z byłych radnych także bardzo szczyci się swoimi sukcesami osiągniętymi dla swojej dzielnicy i to na na tym forum. Tak to jest - każdy sobie - dla swojej ulicy i dzielnicy. Tamten radny był z innej opcji i zarzeka się obecnie, że już nigdy nie będzie startował do rady miejskiej. Cóż, samo życie.
~ulyssenardin 14-04-2009 19:41
program na 6!!! goście na 2 :( redaktor na 4 (naciąganą)
~do sąsiad 17;42 14-04-2009 19:44
korzystasz sam z tej drogi dojazdowej więc co narzekasz, przyjdzie czas na następne drogi i chodniki. Nie czekaj na złamania i wstrząsy mózgu bo możesz sam się doczekać. Jeśli chodzi o Lenarda to jest to jeden z lepszych Radnych w składzie tej Rady.
~sonia 15-04-2009 10:37
To są radni??? To jakieś niemoty bęlkoczące bez sensu i całkowicie nie na temat. Mieli określić czy zgadzają się z polityką prezydenta, a wylewali pomyje w temacie ogólników. Żadnej rozsądnej wypowiedzi w ciągu 15 minut programu! Dno!
~ 15-04-2009 12:29
Jaki brak sukcesów!!! Może nie jest wszystko zrobione, ale w JG teraz jest lepiej niż za czasów Pana Kusiaka! Wytykamy błędy a zwróćmy uwagę co zostało już zrobione? Ja widzę efekty nie duże, ale są!!
~ 15-04-2009 12:39
Do Pani Malczuk? Tyle lat Pani siedzi na stołku i czym Pani może się pochwalić?
~AniaL 15-04-2009 15:08
Czy takie programy będą kontynuowane? Chętnie bym zobaczyła jakąś sensowną rozmowę o np. termach cieplickich. Nicpoń - nie wiem o czym piszesz, jak dla mnie KK rozwija się bardzo dobrze, co przede wszystkim widać, nie znam sytuacji wewnętrznej ale np. biblioteka sama się nie zrobiła... Ciekawi mnie to że tak bronicie Pana O. a czy ktoś może wskazać chociaż jedną (1) rzecz przez niego zrealizowaną? jakiś widoczny przykład? Czy jest lepiej niż za czasów p. Kusiaka? Ja z poziomu zwykłej szarej mieszkanki nie widzę różnicy!
~do AniaL 15-04-2009 23:54
Aniu nie widzisz różnicy między Kusiakiem a Panem O. i jak dla Ciebie KK sie dobrze rozwija. Wiesz czemu? bo zbyt małą masz wiedzę w tych tematach. Pan O. zrealizował już kilka dobrych tematów, ale efekty zobaczysz trochę później. Najważniejsze jest to, że Pan O. posprzątał trochę po poprzednikach i ma swoje zdanie. Odpowiedź na pytanie z 12:39 - siedzi na stołku nadal.
~AniaL 16-04-2009 8:50
do przedmówcy - Jeżeli mam "małą" wiedzę to może ktoś odpowie na moje pytania jaśniej i precyzyjniej niż tylko "Pan O. zrealizował już kilka dobrych tematów". Nadal brak konkretów! Jestem tylko mieszkanką i nie muszę mieć wiedzy o niuansach polityki. "Oceniam" to co widzę a nie "Oceniam" bo sympatyzuję z PO, LiD czy też PiS. A niestety nie widzę NIC co można by ocenić a "tajne" zadania Pana O. mnie NIE interesują.
~do Anial i innych 16-04-2009 12:39
Obrębalski realizuje to co rozpoczęła ekipa Kusiaka i nie potrafi nawet dopilnować aby te inwestycje były należycie wykonywane. Nic nie posprzątał po poprzednikach,tylko nabałaganił, pozwalniał doskonałych fachowców, którzy teraz pracują winnych gminach na wyższych stanowiskach / Szklarska Poręba, Podgórzyn,Jeżów Sudecki i.t.d./ a miasto musiało zapłacić odszkodowania bardzo wysokie.Żadnych nowych znaczących inwestycji dla Jeleniej Góry nie rozpoczęto za Obrębalskiego, w kampanii wyborczej opowiadał niewiarygodne bajki.
~Jadwiżka 16-04-2009 23:45
Za wyjątkiem jednego radnego wszyscy na nie dla Prezydenta. Czy mu tak bardzo pomagali, aby coś było dla Jeleniej Góry? Czy kiedyś nastąpią takie czasy, kiedy nadrzędnym celem działania radnych będzie dobro Jeleniej Góry i jej mieszkańców?
~Tomy M. 17-04-2009 22:09
O czym Wy tutaj gadacie? Między Kusiakiem a Obrębalskim jest taki sam wybór jak miedzy syfem a malarią ... Ci ludzie to tragedia, to AMATORZY! Patrzą tylko gdzie jakieś pieniądze wyrwać ... łapówę jakąś. Inwestycje drogowe to worek bez dna, można tam kraść do oporu, wystarczy jak zamiast 6 cm asfaltu połozy się 5 cm i już można sobie ładne osiedle postawić. To nie jest jeszcze wielkim problemem, problemem jest to że w Jeleniej kładzie się 1 cm tego asfaltu. To taka przenośnia ale dobrze oddaje jak wygląda to miasto. To miasto złodziei i k.... i nie ma nawet najmniejszych szans aby coś się tutaj zmieniło.
~123456 17-04-2009 22:53
RADNI BEZRADNI TYLKO TYLE MOZNA NAPISAC HHEEH CHŁOPKI ZMIENIAJACY GE-ES
~do Tomy M. 19-04-2009 12:10
Jeden z Twoich organów zaatakowany jest prawdopodobnie przez SYFILISA SYBRYJSKIEGO. P.....ysz od rzeczy. Szybka i w terminie wizyta u lekarza powinna powstrzymać u Ciebie rozwój tej strasznej choroby.
~ 15-05-2009 10:50
GADU,GADU a remont ulicy Cieplickiej niedokończony! Polo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Dachowanie w Radomierzu

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1038
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%