MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Czy jesteśmy społeczeństwem obywatelskim?

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 30 października 2014, 16:30
Aktualizacja: 16:31
Autor: Telewizja StrimeoTV
Fot. Telewizja StrimeoTV
Na Uniwersytecie Ekonomicznym odbyło się seminarium naukowe poprzedzone konferencją prasową. Tematyka spotkania zorganizowanego przez Poseł Machałek dotyczyła tematu społeczeństwa obywatelskiego

Ogłoszenia

Czytaj również

Politycy komentują wynik wyborów

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jakuszycach  

Czyżby Andrzej Duda?

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~faryzeusze 30-10-2014 20:32
Machałek z uprzywilejowanej partii PiS pyta czy jesteśmy społeczeństwem obywatelskim. Tak. Jesteśmy społeczeństwem obywatelskim. Mamy przecież Platformę Obywatelską;-) Problem w tym, że obywatele nie mają forów w radach nadzorczych, ławnikach, itp.
~wyborca SLD 30-10-2014 20:48
czy Pani Machałek też nam da to jewro, co Grażyna pokazała na plakacie?
~och 30-10-2014 22:33
niesamowite te tytuły ostatnio- raz cudaczne, raz ba...lne, aż zęby zgrzytają... dawajcie przyjaciołom z tv jakieś tytuły za nich, żeby nie było jak z rozprawki na WOS w gimnazjum...
~ 30-10-2014 23:09
obywatelskim ?? ani trochę Polak Polakowi wilkiem a czasami świnią , zwolennik po zwolennikowi pisu jeleniogórzanin wrocławianinowi nie-poznaniak poznaniakowi , żryjmy się dalej tylko nie narzekajmy że nas okradają bo gdzie 2 się żre tam 3-ci korzysta
~wуborca 30-10-2014 23:49
"Profesor" Antoni Macierewicz, "profesor" Piotr Gliński, "profesor" Ryszard Legutko, "profesor" Jacek Potocki... "Experci" PIS od wszystkiego, a co kolejny to bardziej "mondry". I pomyśleć że tych politycznych klakierów podpierających tytułami naukowymi (zdobytymi dzięki studiom opłaconych im przez podatników) nawet największe bzdury sami finansujemy.
~żaba 31-10-2014 6:33
Drogi "wyborco". Pokaż kto, kiedy i gdzie tytułował Antoniego Macierewicza profesorem. A pozostałych nie tacy jak ty oceniali przy nadawaniu stopni naukowych.
~Iwo 31-10-2014 7:26
Brawo !!! Gdy PiS kieruje dyskusję na sprawy ważne dla kraju, prezentując przy tym wysoki poziom merytoryczny to wywołuje jeszcze większą wściekłość wśród bezradnych wtedy POstkomunistów i ich lemingów!!!
~Anzelm B. 31-10-2014 7:40
Nie, nie jesteśmy społeczeństwemo bywatelskim. Na całe szczęście ! Społeczeństwo obywatelskie to synonim komunizmu. Wszyscy tacy sami, dzielimy się żonami, własność obywatelska ( społeczna ) stoi wyżej w prawie nad prawem własności, itd. Kiedyś awansowali ci, którzy chwalili ustrój socjalistyczny ( obywatelski ), obecnie ci, którzy są za obywatelskością. Koszmarrrr ! Czy widzę różnice ? Jasne ! Ale europejskość i globalizm nie może polegać na tym, że lepiej jem i dalej widzę oraz na tym, że obecnie zastanawiam się za ile widalam a ile kosztuje mnie spłukiwanie, energia oraz kto oszukuje mnie jak diabli; aby tylko upchnąć co naprodukował. Społeczeństwo obywatelskie to zasada dobrowolnego przymusu. Kot musztardę je ? Nie ! Ale walnij mu pełną łychę po ogon, to zobaczysz !
~DR 31-10-2014 9:23
Gratuluję ! Wreszcie jakaś sensowna debata !!!
~Do ~żaba 31-10-2014 18:03
Wpisz sobie w Google to zobaczysz, kto i kiedy tytułował Macierewicza profesorem. Reszta pewnie tacy sami "naukowcy". Nawet nie wiesz, jak bardzo o nadawaniu stopni naukowych decydują w Polsce układziki i znajomości. Ale co może na ten temat wiedzieć ignorant, który pewnie nawet studiów nie skończył? Jak dla mnie, naukowiec kończy się tam, gdzie zaczyna się polityk. W związku z tym wszystkie wymienione osoby powinny oddać swoje dyplomy i tytułu naukowe, gdyż podpierając swoimi tytułami naukowymi wygadywane polityczne bzdury kompromitują prawdziwą naukę. Dzisiaj nawet dziecko wie, że nie należy wierzyć politykom.
~ 31-10-2014 18:05
ae.jgora.pl (62.87.*.*) - adres IP (z Uniwersytetu Ekonomicznego) wskazuje, że to pewnie któryś z uczestników debaty zachwala debatę, w której sam uczestniczył. Ech, nałkoffcy...
~ 31-10-2014 20:33
Ciekawe za jakiej władzy dostawali te tytuły i za jak wartościowe tematy a obecnie seminarium potrzebne jest aby sami się dowartościowali przy PiSie bo tematy jakie zaprezentowali to przeciętnego obywatela obchodziły jak zeszłoroczny śnieg !!!
~ 1-11-2014 0:48
PISuary szczególnie upodobały sobie podpieranie swoich poronionych wyobrażeń (pseudo)naukowymi autorytetami (w rzeczywistości bez żadnych osiągnięć naukowych, z tytułami naukowymi zdobytymi różnymi pokątnymi sposobami). Efekt jest tylko taki, że jeszcze bardziej się kompromitują, a z tych naukowców-sprzedawczyków robią zwykłe szmaty.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
720
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%