MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Czy droga rowerowa do dworca będzie odnawiana?

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 17 lipca 2013, 7:26
Aktualizacja: Czwartek, 18 lipca 2013, 7:18
Autor: Angela
Fot. Czytelnik
Takie pytanie w odpowiedzi na nasz artykuł o odnawianiu poziomych pasów na jeleniogórskich drogach zadał jeden z cyklistów, który przesłał zdjęcia traktu, prowadzącego do głównego dworca PKP w Jeleniej Górze.

W odpowiedzi od Jerzego Bigusa, zastępcy dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze usłyszeliśmy, że oznakowanie będzie odmalowane, ale w ramach prac gwarancyjnych remontu chodników od ul. 1 Maja, które zakończyły się w październiku ubiegłego roku.

- Tych pasów nie będą malowały ekipy, zajmujące się planowym odnawianiem oznakowań poziomych na drogach, ale w najbliższym miesiącu zrobi to wykonawca, który remontował chodniki na tej ulicy – mówi Jerzy Bigus.

– W ostatnim czasie wyszły tam jakieś usterki, które budowlańcy poprawiali i teraz muszą te pasy ponownie odmalować – dodaje wiceszef jeleniogórskiego zarządu dróg.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Zgon obok lokalu wyborczego

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~... 17-07-2013 7:44
...jak ten pozal sie boze "specjalista" cos obieca to oznacza to tyle ze .... z tego bedzie...
~~~~~~ 17-07-2013 8:35
w końcu rowerowa stolica polski....
~Gość 17-07-2013 8:51
no matko boska alez my mamy prezydenta ,żenada Zwiła weż sie człowieku do roboty bo ty i ten Papaj zniszczycie to miasto calkowicie ,pozdrawiam czerwony sweterek i blyszczacy garniturek.
~atoszelma 17-07-2013 9:38
Jak czytam wypowiedzi urzędników: "W ostatnim czasie wyszły tam jakieś usterki" - to aż mi się nasuwa pytanie za co Pan bierzesz kasę skoro nie wiesz kiedy i jakie usterki masz w własnej firmie...ehhh a artykule o fontannie - na pytanie kiedy naprawią oświetlenie- "Nie wiem – odpowiada Dorota Wiącek"...ludzie czas komuny się skończył. Ale chyba nie w Sarnim Dole...ehh...jak by do mnie przyszedł pracownik i takie słowa bym usłyszał - nie wiem czy doczekałby okresu wypowiedzenia...
~Włoch 17-07-2013 11:21
Po co jedna jak można zrobić dwie po obu stronach drogi. Tak jak wzdłuż obwodnicy. Trzeba zrobić nową drogę do dworca niech uciekający z tego smutnego jak piz.. miasta mają jakieś jedno miłe wspomnienie.
~18 sqandal 17-07-2013 11:34
a swoją < drogą > to pozamiatanie tej scieżki rowerowej to chyba nic nie kosztuje no chyba ze w planie jakis przetarg na zamiatanie ścieżki rowerowej
~pelowiec 17-07-2013 11:50
ja ostatnio zastanawialem sie co to jest gdzie sie zaczyna a gdzie konczy
~ 17-07-2013 12:25
To jest jakiś idiotyzm. 5 metrów drogi pieszo-rowerowej, potem światła już bez przejazdów dla rowerzystów i dalej w stronę PKP po stronie Impelu zwykły chodnik bez oznakowania znakami pionowymi, ani poziomymi. Ja tam zawsze jeżdżę normalnie jezdnią i nie ma problemów. Nie będę korzystał z takich "udogodnień". A widzieliście jak to jest oznakowane od strony ul. Krakowskiej? Jeżdżę tamtędy często, ale nigdy nie mogę trafić na patrol policji. Gdybym trafił, to zapytałbym dlaczego autobusy MZK, taksówki i samochody podjeżdżające pod PKP stoją na drodze dla rowerów. Tak wynika z oznakowania. Odcinek 1 Maja mniej więcej od wysokości bunkrów przy PKP do skrzyżowania przy hotelu Fenix jest oznaczony jako droga dla rowerów bez żadnych tabliczek dopuszczających ruch innych pojazdów i pieszych.
~ja,osobiście 17-07-2013 14:40
droga rowerowa! dobre sobie! ;D
~tolek 17-07-2013 15:00
do :17-07-2013 12:25/ A ja bym zapytał dlaczego drogę rowerową wyznaczono w miejscu gdzie od wieków stoją taksówki, autobusy i tam gdzie zawsze poruszali się piesi. Prawda jest taka, że miasto aspiruje do miana "rowerowej stolicy Polski" i na siłę tworzy beznadziejne dla wszystkich pseudo ścieżki. Fakt jest taki, ze przy braku pieniędzy postawienie kilku znaków i trochę farby to najlepsza metoda na sukces...
~ 17-07-2013 18:38
Jeżdżę tam rowerem nie zauważyłem.Jedna wielka kompromitacja.Ruch z dworca pkp jest tak duży,że raz na godzinę przejeżdżają jakieś auto.Następne pieniądze wyrzucone przez miasto w błoto.Och ten czerwony sweterek i błyszczący garniturek,kiedy to się wreszcie skończy. Jle jeszcze złego nam mieszkańcom zrobią Ci Panowie.
~ 17-07-2013 22:49
To się przyjrzyj. Znak droga dla rowerów wisi na narożniku budynku przy znaku ustąp pierwszeństwa przejazdu. Jest to w miejscu, gdzie ul. Krakowska wpada w placyk przed dworcem z postojem taxi i pętlą MZK. Jedziesz od strony Krakowskiej, dojeżdżasz do dworca, a tu nagle widzisz taki znak. I to nie jest znak droga dla rowerów i pieszych, tylko dla samych rowerów. Polecam, to jest niezły bubel w oznakowaniu. Sugeruje, że cały plac przed PKP aż do hotelu Fenix to droga dla rowerów. O dziwo jadąc od strony miasta nie ma nic takiego, więc to chyba droga jednokierunkowa :))
rymcycymcy 18-07-2013 0:20
Ja sie tylko chcę zapytać ...jaka ...k... droga ? :))) nigdy tam nie było żadnej drogi rowerowej ! :)) PS: ...a zdjęcie tez kicha ...to do tego ...tego .ten teges ;)
~ 18-07-2013 1:02
Rymcycymcy ty też sobie jedź i zobacz. Na budynku wisi znak C-13, który oznacza nic innego, a właśnie drogę dla rowerów. Nie ma tego na zdjęciach w artykule, bo angeli nie chciało się dalej jechać. Akurat co jak co, ale przepisy rowerowe z ustawy mam w małym palcu. Nazewnictwo znaków i dróg też. W JG znak C-13 widziałem w dwóch miejscach jak do tej pory. Tam i za "Mechanikiem" na kawałku drogi, którą ciągle łażą piesi mimo zakazu i za każdym razem zbierają ode mnie baty za łamanie przepisów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Czyżby Andrzej Duda?

Policjanci u harcerzy

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
818
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%