MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

Czuli rocka, czuli bluesa

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 10 lipca 2010, 7:48
Aktualizacja: 7:49
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Wczoraj na placu Ratuszowym odbył się wyjątkowy koncert kończący warsztaty muzyczne pn. Beat Academy. Jako gwiazda wieczoru zagrał legendarny zespół Kasa Chorych, który – mimo upływu lat – wciąż jest w formie. Zawiodła jedynie publiczność.

Występ zespołu Sumercamp był efektem kilkunastodniowych warsztatów młodzieży z Polski i Niemiec. Młodzi muzycy uczyli się pod okiem polskich i niemieckich wykładowców ze szkół i uczelni muzycznych. Biła od nich energia, która była wręcz zaraźliwa, a scena okazała się ich żywiołem. Śpiewali piosenki po niemiecku i angielsku, zagrali także kilka coverów.

Młodzi ludzie cieszyli się z nowego doświadczenia. Poza uczestnictwem w międzynarodowych warsztatach mieli okazję wystąpić na profesjonalnej scenie. Dla wielu z nich był to pierwszy taki występ w życiu. Przewidziano dla słuchaczy nagrody-niespodzianki. Można było wygrać plakat z ich podpisami lub wylicytować koszulkę, która także nosiła ich autografy.

Jeleniogórzanie i turyści, którzy uczestniczyli w koncercie, nie szczędzili pochwał bawiąc się wraz z młodymi muzykami w rytm brzmiących z estrady przebojów. O godzinie 20:00 przyszedł czas na gwiazdę wieczoru: grupę bluesową Kasa Chorych.

W repertuarze były największe przeboje. Świetny blues w ich wykonaniu nie znalazł jednak zbyt wielu odbiorców. Wydaje się, że w ciągu koncertu w momencie kulminacyjnym bluesa słuchało około dwustu osób. Nie zabrakło jeleniogórskiego akcentu podczas koncertu gwiazdy. Wraz z Kasą Chorych zagrał lider najbardziej znanego miejsowego zespołu bluesowego JJ Bandu- Jacek Jaguś.

Już dziś w Rynku koncert „Na dobry początek wakacji” oraz długo anonsowany występ grupy „Myslowitz” a także zespołu „Raztutaztam”. Początek o godz. 18. Gwiazda wieczoru zagra o godz. 20. 30.

Ogłoszenia

Czytaj również

Skok w blok wystartował

W Podgórzynie chcą dopłat (aktualizacja)

Soboty z artystami

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~ 10-07-2010 9:51
nie to, że publiczność nie dopisała, tylko atrakcyjność zdarzenia była na tyle niska, że nie przyciągnęłą widzów!
strwag 10-07-2010 10:45
Dwie osoby bawiły się świetnie http://tinyurl.com/36pabdo
~darojg 10-07-2010 10:54
Najpierw jęczycie , że nic się nie dzieje a potem ,że nieatrakcyjne.Młodzież dała radę , a KASA CHORYCH mistrzowie swego gatunku.Jeleniogórzanie!!!WSTYD! WSTYD! WSTYD!
~Cień 10-07-2010 12:09
Ty- Daro! A może wstyd się należy organizatorom, włącznie z M.O. za brak jakiejkolwiek informacji. Nie wszyscy mają internet, w radiu nic o tym nie mówili, na dodatek chłopaki przyjechali z Bautzen i nie pokazali jak tam się takie imprezy nagłaśnia? Dla tych co nie wiedzą, to wygląda to tak, że co druga latarnia, to na niej widnieje plakat naklejony na dykte z informacją o imprezie, czy innym wydarzeniu, a u nas w modzie są bilbordy z Mają W. która nawet nie jest z Jeleniej G.
rymcycymcy 10-07-2010 12:33
| strwag | ...brawo :) ...pokazałeś, że i w tym mieście są gorące dziewczyny czujące bluesa i "bluesa" ...;)
teessi 10-07-2010 13:27
Fajna para na filmiku strwag, ale z nich dwojga to facet bardziej czuł bluesa, a "bluesa" - obydwoje!;-)
~pozytywny 10-07-2010 13:51
Wielkie brawa dla organizatorów, którzy w bardzo pozytywny sposób wykorzystali środki z Unii. Właśnie na takie przedsięwzięcia, które rozwijają,łamią bariery i ograniczenia, zajmują czas i angażują młodzież, powinno się pozyskiwać jak najwięcej pieniędzy, nie na prostowanie bananów czy inne bzdurne papieromaniackie inicjatywy.
strwag 10-07-2010 14:34
Normalnie to jest tak, że mało znane grupy występują w charakterze supportu do gwiazdy jaką niewątpliwie jest Kasa Chorych, a tutaj te role odwrócono, nie było nawet informacji od której K.CH wchodzie na scenę.
~jelonekM 10-07-2010 15:26
Do "strwag": jeśli ten gość ma żonę lepiej żeby tego nie oglądała.
~darojg 10-07-2010 15:46
Plakaty były od dwóch tygodni na mieście, może nie za duże ale były i jedynie czego się mogę czepić to braku informacji w mediach jeleniogórskich, z Muzycznym Radiem na czele.
~mirek3 10-07-2010 15:51
O koncercie KASY CHORYCH przypadkiem przeczytałem w Informatorze Kulturalnym. Nigdzie nie widziałem żadnego plakatu, ani nie słyszałem najmniejszej zapowiedzi. Idąc na Plac Ratuszowy wcale nie byłem pewien, że taki koncert będzie! Na szczęście był i słuchałem znakomitego bluesa w świetnym wykonaniu. Podziękowania dla wykonawców i gratulacje dla JJ-ya za piękne solo...
~ 10-07-2010 16:26
do jelonekM - Lepiej niech sobie dobrze obejrzy i zapamięta, im szybciej klapki opadną z oczu tym lepiej!
strwag 10-07-2010 18:08
jelonekM, a skąd wiesz, że to nie jego piękna żona? :-)
~jelonekM 10-07-2010 22:09
Jeszcze nie widziałem tak czule tańczącego małżeństwa.Chyba , że z tygodniowym stażem.
~mirek3cień 12-07-2010 8:47
Cieniu! Przeczytaj chociaż przypadkiem Informator Jeleniogórski. Mirku! To nie czytaj przypadkiem. Informator jest właśnie po to żeby nie przypadkiem dowiedzieć się co planowane jest w miescie. To raz. A pllakaty były w cłaym mieście mówiły o tym lokalne TV, pisała Jelpnka, wywiady z p.Andrzejem Patlewiczem były w Muzycznym radiu. Pzdr

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Letnie Koncerty Organowe w Krzeszowie

Anka Leśniak. patRIOTki

O fontannie Donatella

Porównaj ceny z Jelonką.com

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
509
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
5%