MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Cztery pory roku – charytatywnie

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 12 października 2017, 7:15
Aktualizacja: Piątek, 13 października 2017, 6:47
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Jeleniogórskim Centrum Kultury grupa ludzi otwartych serc zainicjowała cykl akcji, które mają na celu zbiórkę środków na stworzenie Centrum Kultury Niepełnosprawnych. Wczoraj (11.10) jeleniogórska młodzież oraz dzieci ze szkoły specjalnej wcieliła się w role aktorów i muzyków, a organizatorzy przybliżyli założenia ambitnego projektu.

Jak zapowiadają inicjatorzy akcji, zaplanowany jest cykl czterech wydarzeń, z czego wczorajsze było prezentacją założeń projektu. - Miejmy nadzieję, że to będzie tak pięknie rozkwitało, jak się zaczęło. Jest nam niezmiernie miło, że zostaliśmy zauważeni i jest tylu ludzi dobrej woli, którzy chcą nas wesprzeć - powiedział Jacek Hamowski, wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Stan techniczny budynku przy ul. Grottgera pozostawia wiele do życzenia i wśród pomysłów jest rozbudowa placówki przy ul. Kruszwickiej, gdzie inicjatorzy akcji chcą - chroniąc zabytkowe mury - wybudować w formie amfiteatru Centrum Kultury Niepełnosprawnych. W grę wchodzi też przeniesienie placówki z Grottgera na Kruszwicką. - Jesteśmy otwarci na wszystko, co będzie się wiązało z poprawą funkcjonowania naszej szkoły - deklaruje J. Hamowski. - Wiemy, że jest to ogromne przedsięwzięcie i nie będzie łatwo pozyskać środki na ten cel - podkreśliła Alicja Dusińska, inicjatorka akcji.

W trakcie pierwszego z cyklu spotkań, młodzież z "Żeroma" wraz z uczniami SOS-W zaprezentowała spektakl pod tytułem "Cztery pory roku". Na scenie zaprezentowali się także lokalni młodzi artyści: Julia Byszkowska, Tobiasz Cichoński, Adam Jęczmyk oraz dyrektorka Przystani Twórczej Ewelina Marciniak.

W styczniu planowany jest kolejny koncert, który rozpocznie zbiórkę na rzecz szkoły specjalnej. Organizatorzy chcą do Jeleniej Góry sprowadzić gwiazdy ogólnopolskiego formatu, będą też kolejne występy jeleniogórskiej młodzieży, która aktywnie włączyła się w organziację koncertów, a dochód ze sprzedaży cegiełek będzie przeznaczony na rzecz placówki. - Jestem bardzo wdzięczny tym, którzy zapalili w nas iskrę dobrej nadziei - dodał Jacek Hamowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Kampania: Karkonosze – dodaj do ulubionych  

Działka nad zabytek?

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~zaboberek 12-10-2017 9:10
Co,znów chcecie stworzyć getto dla osób sprawnych inaczej?Dlaczego nie udostępnić istniejących ośrodków kultury dla wszystkich a nie tylko dla wybrańców?
~ 12-10-2017 12:16
Ewelinnka MArciniak to gwiazda ogólnopolskiego formatu ;) oby więcej takich koncertów
~ 12-10-2017 13:50
Po raz pierwszy zgadzam się z @zaboberkiem!
~[ ` ] 12-10-2017 17:08
Super inicjatywa Panie Jacku, ukłony i wielkie brawa dla młodych artystów oraz pozostałych organizatorów.
~ 12-10-2017 19:24
Zapraszamy wszystkich na koncerty, bez wyjątku. Szkoda tylko, że zaboberek tak pojmuje rzeczywistość :(
~zaboberek 12-10-2017 20:50
do 19:24.Gdybym nie znał tego środowiska i jego problemów,to nie zabierałbym głosu.
Leszek Wrotniewski 12-10-2017 23:09
Hmm... czy to aby nie zadanie własne gminy?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

50–lecie parafii w Bolesławcu

Nadbrzeżna gotowa

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Nowy tabor dla Kolei Dolnośląskich

Molestował siostrzenice

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1209
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%