MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Cztery lata bez Papieża Polaka

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 2 kwietnia 2009, 8:10
Aktualizacja: 8:12
Autor: Angela
Ubiegłoroczne uroczystości w trzecią rocznicę śmierci Jana Pawla II
Fot. TEJO
Koncertem, modlitwą, śpiewem i prezentacją multimedialną uczczą czwartą rocznicę śmierci Jana Pawła II wierni Kościoła katolickiego. Podczas mszy i nabożeństw nie zabraknie też fragmentów nauk i elementów biograficznych Ojca Świętego. Będzie też spotkanie z Piotrem Rubikiem, autorem nowego oratorium "Santo subito".

Jak co roku w Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze w rocznicę śmierci Jana Pawła II odbędzie się okolicznościowy koncert. Mozart, Bach, Haendel, Tosc oraz Faure zabrzmią w wykonaniu Marzenny Wojak (sopran) i Marka Fronca (organy). Całość rozpocznie msza święta ku rychłej beatyfikacji Ojca Świętego, Jana Pawła II. Początek o godz. 18.
– Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do włączenia się do modlitwy i uczestnictwa w koncercie – zachęca ks. pułkownik Andrzej Bokiej, proboszcz parafii garnizonowej.

W kościele św. Erazma i Pankracego jak co roku poza modlitwą, wspólnym czuwaniem i pieśniami wierni zobaczą prezentację multimedialną o życiu i naukach Jana Pawła II. – Przez cały rok, w drugi dzień miesiąca wierni spotykają się w naszym kościele, gdzie wspólnie modlimy się w intencji Jana Pawła II – mówi ksiądz proboszcz Bogdan Żygadło.

– Uroczystości rozpocznie msza święta o godzinie 18.00 w intencji rychłej beatyfikacji papieża, kolejno odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o 20.30 rozpocznie się wieczornica – modlitwy w ciszy. Po niej wierni zobaczą prezentację multimedialną o naukach i życiu papieża, a o 21.37, w godzinie śmierci Jana Pawła II wierni wyjdą przed kościół gdzie przy krzyżu misyjnym zapalą znicze i odśpiewają Barkę umiłowaną pieść Wielkiego Polaka.

W parafii pw. Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu przy ulicy Morcinka wierni wezmą udział w mszy świętej, która rozpocznie się o godzinie 21.00. W pierwszej części odprawiony zostanie apel, koronka do Bożego Miłosierdzia lub dziesiątka różańca świętego połączone z elementami nauk i życia Jana Pawła II.
W drugiej części odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu przed kościołem, gdzie zostanie ustawiony herb papieski ze świeczek i jeden z wiernych odegra na trąbce „Barkę”.

Podobne uroczystości odbędą się w większości jeleniogórskich parafii.

Dziś w Jeleniej Górze przebywa Piotr Rubik, znany muzyk i kompozytor, autor oratorium „Tu es Petrus”. O godz. 15. 30 spotka się z dziennikarzami w Filharmonii Dolnośląskiej. Kompozytor napisał kolejne oratorium „Santo subito”, które filharmonicy dolnośląscy będą mieli zaszczyt wykonać. Szczegóły – w popołudniowych doniesieniach Jelonki.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Bolesławieckie Święto Ceramiki

Utrudnienia w Witkowie

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Bast 2-04-2009 8:37
widziałam go wczoraj w Blues Cafe. wyglądał pięknie:)
~[*] 2-04-2009 8:45
[*]
~[*] 2-04-2009 9:04
[*]
~Chydra 2-04-2009 10:50
Papiez gdyby żyl i dowiedzalby sie że kościol stanie sie w Polsce największym obszarnikiem ziemskim - to prawdopodobnie nie życzylby sobie beatryfikacji a Europa bylaby bardziej zdumiona takim postepem wolności i demokracji.Moze Rubik napisze jakieś oratorium pod swiete ziemie kościelne .
~kizior 2-04-2009 11:56
~[*] 2-04-2009 13:08
[*]
~normalny 2-04-2009 16:38
Jakoś za Wojtyłą w Watykanie nie tęsknią i z beatyfikacją się raczej nie spieszą.
_Dag 2-04-2009 20:22
4 lata... a ja nie czuję różnicy! :)
HAVA_NAGILA 2-04-2009 23:53

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Nowy program "Moja woda"

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2054
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%