MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Cztery kąty i lew piąty

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 24 maja 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Krzysztof Knitter
Nowe przeznaczenie budynku nieskończonego hotelu "Pod Złotym Lwem" przy ulicy Kopernika.

Jest szansa na ukończenie rozgrzebanej i zaniedbanej inwestycji na tyłach placu Ratuszowego. Chodzi o rozpoczętą w 2002 budowę hotelu Złoty Lew. Obiekt najpewniej zostanie ukończony, tyle tylko, że nie jako hotel.

Od pewnego czasu na placu budowy zaczęło się coś dziać. Teren nieco uporządkowano. Pojawiły się samochody dostawcze i ekipy budowlane, które na razie są we wnętrzach rozpoczętego „szkieletu” całej konstrukcji. Jednak na razie nie widać ani rusztowań, ani innego sprzętu budowlanego na zewnątrz.

– Formalnie nie ma tam jeszcze żadnej budowy – poinformowano nas w wydziale architektury urzędu miejskiego. Potwierdziliśmy jednak informację, że właściciel ponownie zainteresował się opuszczoną kilka lat temu inwestycją.
– W związku z informacjami o boomie na nieruchomości mieszkalne w Jeleniej Górze, postanowił zmienić przeznaczenie całego obiektu. Wystąpił już o odpowiednie zgody. Ma złożyć wniosek o ponowne pozwolenie na budowę, choć jeszcze tego nie uczynił.

Poprzednie formalności załatwiane kilka lat temu straciły już ważność. Trzeba więc zadbać o wszystko na nowo. Nie wiadomo jeszcze, kiedy z formalnego punktu widzenia na placu budowy drgnie.

Właściciel chciał także rozszerzyć nieruchomość na teren bezpośrednio sąsiadujący z należącymi do parafii św. Erazma i Pankracego budynkami. Nie wiadomo, czy zgodę na to uzyska. Podobno są spore opory ze strony duszpasterstwa oraz konserwatora zabytków.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

BHPEX – outsourcing, dzięki któremu Twoja firma zaoszczędzi duże sumy!

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Z.Z. 24-05-2007 15:17
Niech dokończą tą budowę i zasłonią te paskudy na Kopernika (z ta elewacją w szlaczki i paski jak za dobrych czasów socjalizmu)z brakującym napisem : ,,Proletariusze wszystkich krajów łączcie się,,
~do duszpasterstwa... 24-05-2007 15:19
Wiadomo, że są opory z waszej strony, myśleliscie już na pewno, że przejmiecie hotelik za psi grosz, a tu niespodzianka. Brawo dla inwestora
~zed 24-05-2007 15:33
mnie ciekawi, czy choc raz zostana wyciagniete konsekwencje niezrealizowania obiektu w terminie, zakladam, ze byly jakies kary umowne za nie dotrzymanie terminow realizacji budowy
~tommy 24-05-2007 15:52
"W związku z informacjami o boomie na nieruchomości mieszkalne w Jeleniej Górze". Czyżby spekulanci rzucili się na biedną Jelonkę?
~marqo 24-05-2007 16:14
jak tam beda mieszkania to ja chce kupic jedno
~bezdomny 24-05-2007 16:48
"W związku z informacjami o boomie na nieruchomości mieszkalne w Jeleniej Górze" – czyzby kiedys byl nadmiar wolnych mieszkan w Jeleniej??
~Mirek 24-05-2007 22:37
O jakich karach umownych piszesz? Chyba Ciebie porąbało!
~m13 25-05-2007 1:03
za dzuspasterstwo...co ty piszesz nikt nie chcial przejac a tylko problem dotyczy tego ze inwestor chce poszerzyc i podniesc budynek od strony budynku parafialnego co zasloni znaczaco swiatlo dochodzace do budynku i jest to chyba problem..to tak jakby ktos budowal cos przed twoim oknem i co wtedy bys zrobil moj ty fachowcu
~kazimierzp 25-05-2007 6:29
Właściciel posesji był (jest?) zarazem wykonawcą robót. Trudno aby sam sobie naliczał kary!;–)
~ejhh 25-05-2007 7:13
kupując od miasta ziemię czasem jest narzucony termin rozpoczęcia i zakończenia prac budowlanych. A co do cen mieszkań w JG, to przyglądam się temu rynkowi od kilku miesięcy i ceny są nierealne. Dobrze, że w Polsce już zaczynają delikatnie spadać (Wrocław, Katowice etc), szczególnie dużych mieszkań (bo jeszcze teraz taniej wybudować dom).
~typ 25-05-2007 8:43
Nie ma załatwionych papierów a w środku już robi... Odważny czy ma znajomości? Gdyby tak jakiś "cywil" tak zrobił to już miałby kontrolę PINB na głowie:)))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Maraton zumby w Siedlęcinie

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
817
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%