MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Człowiek w centrum fotografii

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 14 października 2009, 19:07
Aktualizacja: 19:08
Autor: TEJO
Fot. TEJO
– Ludzie są moim najbliższym tematem – to dewiza Georga Krauzego, który dziś – w ramach „foto–ruszenia” – pokazał swoje zdjęcia w Książnicy Karkonoskiej. Ekspozycja to międzynarodowy akcent trwającego do jutra festiwalu fotografii.

– Cieszę się, że tu jestem – powiedział do zebranych na wernisażu wystawy „A.S.Y.L. – pomiędzy wodą a skórą – hołd złożony Zinzendorfowi” autor zdjęć Georg Krauze. To niemiecki artysta, który żyje z robienia zdjęć: przejmujących, ale klasycznych w formie monochromatycznych portretów. Kreowane fotografie mają w sobie zarówno akcenty romantycznej fotografii portretowej, sporo symbolizmu i realizmu zarazem.

Gościa „foto-ruszenia” powitał dziś Marcin Zawiła, poseł i dyrektor Książnicy Karkonoskiej. – Szukałem porównania do foto-ruszenia i skojarzyło mi się od razu pospolite ruszenie. Kiedy takie ogłaszano, każdy brał w rękę oręż i szedł walczyć. Tutaj orężem są aparaty fotograficzne, a celem – upowszechnienie fotografowania poprzez prezentację prac w różnych lokalach – mówił M. Zawiła. Wyraził też radość, że kolejnym wystawcą jest Niemiec. – Jedno z zadań książnicy to zbliżanie naszych narodów – powiedział.

Georg Krause pochodzi z pogranicza Niemiec, Czech i Polski. Swoimi zdjęciami chciał zilustrować problem migracji i wyobcowania. Aluzja trochę mało czytelna w obrazach, ale przednie fotografie naprawdę godne uwagi.

Wydarzeniem zamykającym „foto-ruszenie” będzie jutrzejsza wystawa Kamila Łyziaka nieco niżej, bo w pubie „Blues Caffe” przy ulicy Bankowej, na parterze gmachu Książnicy Karkonoskiej i Filharmonii Dolnośląskiej. Początek wernisażu o godz. 18.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Z wrocławskiego muzeum do Książa

Zaczytaj się z Jelonką.com

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Kolejny seans w Lwówku Śląskim

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

26. edycja "Prezentacji"

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
653
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%