MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czeskie brzmienia w Parku Zdrojowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 15:20
Aktualizacja: Środa, 15 sierpnia 2018, 6:52
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami kolejne niedzielne popołudnie z koncertem w Muszli Koncertowej Parku Zdrojowego. Publiczność zgromadzona w cieplickim parku spędziła przyjemne chwile przy muzyce zapewnionej przez czeską grupę Semilská 12. Był to przedostatni koncert w ramach polsko–czeskich pojedynków muzycznych, organizowanych przez Zdrojowy Teatr Animacji.

Mała orkiestra dęta Semilská 12 powstała w czeskim mieście Semily (kraj liberecki) w 1980 roku. Po wielu przeobrażeniach osobowych, grając pod różnymi nazwami, zespół powrócił do tradycji, którą nadal kontynuuje. Muzycy grają czeską i morawską klasykę, która bardzo spodobała się seniorom zgromadzonym pośród drzew malowniczego Parku Zdrojowego.

Już za dwa tygodnie (25.08, godz. 16:00) ostatni pojedynek – tym razem na scenie zaprezentują się zarówno Czesi, jak i Polacy. Naszych sąsiadów reprezentować będzie orkiestra dęta Taboranka z Kosztalova, a naszych muzyków Jelonka Brass Brand, który jest dobrze znany kuracjuszom i ciepliczanom z poprzednich edycji Letnich Koncertów Promenadowych.

Projekt "Letnie Koncerty Promenadowe - Polsko-Czeski Pojedynek Muzyczny" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu NYSA, przy wsparciu z budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Twoja reakcja na artykuł?

11
79%
Cieszy
1
7%
Dziwi
2
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Fotele od WOŚP dla naszego szpitala

Pomnik znowu stoi

Hołd Prezydentowi Gdańska pod Ratuszem

Darmowy parking dla biegaczy narciarskich

Jak skutecznie pomóc schronisku dla zwierząt

Zapłacą karę za opóźnienie prac

Kontrole przed feriami  

Co z budową boiska treningowego?  

Sonda

Czy Ławki Niepodległości są dobrym pomysłem?

Oddanych
głosów
542
Tak
15%
Nie
77%
Nie wiem
8%