MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Czeski film ze stadionem

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 3 października 2008, 16:50
Aktualizacja: 16:54
Autor: Mar
– Jeszcze nie podpisaliśmy umowy na dzierżawę stadionu – mówi Zbigniew Sieja
Fot. Mar
Umowa jaką miał zawrzeć Klub Sportowy Karkonosze z Agencją Mienia Wojskowego nadal czeka na podpis, tymczasem przeciwko jej sfinalizowaniu protestuje Karkonoski Klub Sportowy „Jelenia Góra”.

- KKS Jelenia Góra nie wziął udziału w przetargu ze względu na zaawansowane rozmowy prezydenta Jeleniej Góry Marka Obrębalskiego z Agencją Mienia Wojskowego we Wrocławiu dotyczące przejęcia stadionu przez miasto – zapewnia wiceprezes klubu Grzegorz Królikowski - prezydent Jeleniej Góry wielokrotnie deklarował słownie i pisemnie wolę przejęcia stadionu przez Miasto i przekazanie go w wieloletnie użytkowanie KKS Jelenia Góra.

Wiceprezes Królikowski zapewnia też, że KKS Jelenia Góra przez pięcioletni okres dzierżawy stadionu nie zalegał z płatnościami wynikającymi z umowy dzierżawy stadionu.

- KKS Jelenia Góra zalega nam już kilkanaście tysięcy złotych – twierdzi dyrektor AMW we Wrocławiu, Zbigniew Sieja – każdy mógł wystąpić o dzierżawę tego obiektu, ale jak się ma długi to przecież można się spodziewać, że nie będziemy chcieli zawierać umowy z dłużnikiem. Do przetargu przystąpił KS Karkonosze i chce wydzierżawić obiekt za 3,5 tysiąca złotych miesięcznie.

- To jest nieuczciwe postawienie sprawy – zapewnia prezes KKS Zbigniew Ładziński – umowa łącząca nas z AMW wygasła w marcu. Od tego czasu używaliśmy boisko, a pieniądze za dzierżawę odkładaliśmy na specjalne konto, ponieważ księgowa powiedziała nam tak - zapłacę, jak będzie umowa dzierżawy, nawet przedłużana co miesiąc.

Ale coraz bardziej robi się z tego spór o pietruszkę. W tej chwili w Sejmie trwają prace nad ustawą o rozwiązaniu Agencji Mienia Wojskowego z końcem tego roku. Jeśli zostanie uchwalona, to w przyszłym roku gminy przejmą większość terenów powojskowych za darmo. Ale posłowie mogą z ustawą nie zdążyć.
- Dla samorządowców to jest ruletka – mówi Zbigniew Sieja – Mogą czekać, liczyć na posłów i dostać tereny za darmo. Ale mogą z nami negocjować przejęcie terenów na dobrych warunkach. Jeśli ustawa o rozwiązaniu agencji nie wejdzie w życie, te gminy będę w lepszym położeniu. Właśnie dzisiaj po raz pierwszy rozmawiałem o tym z prezydentem Jeleniej Góry, Markiem Obrębalskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Przegląd miejskich inwestycji – ciąg dalszy  

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Juhas z Lubiechowej 3-10-2008 19:13
Sie tak Łodziński nie sadzi - bo jak nie potrafisz to nie pchaj sie na afisz!!!Onej "mondrej ksiengowej " co to tak durnowato radzi - poradziłbym zapoznanie sie z przepisami!!! Przecież KKS skoro uzytkował teren mógła nadal placic na konto własciciela, a tak to zarobił dodatkowe opłaty za bezumowne uzytkowanie no i odsetki i inksze rzeczy. Według mnie to szukano durnia, aby wykpić sie z płacenia za uzytkowanie !!!Bo i Łodziński ma niezła posturę, i rajcuje, a i Cech...je( przewodzi Cechowi) to i kto mu śmie w Jeleniej podskoczyć!!! Bo i jest krypto członkiem SLD - a w czerwonej Jelonce to się Liczy(ło) , aż się przeliczyło - teraz wyszedł jak Zabłocki na mydle
~Tak tak 3-10-2008 19:39
Karkonosze STOP!!!
~Sabath 3-10-2008 21:09
STOP Karkonoszom
~sport 3-10-2008 22:24
mam pytanie. Czy nadal będzie można wchodzić na stadion osobom nie należącym do KKS??
~hmmmm 4-10-2008 9:41
karkonosze szukają pilkarzy dlatego chcą przejąc obiekt,wyzucając kks dojdzie do tego ze zawodnicy kks bedą przechodzic do karkonoszy ...
~KKS 4-10-2008 9:42
KKS - deklaruje że masę pracy włożono w utrzymanie stadionu - wystarczy tam pójść i zobaczyć że wszystko wygląda tam jakby przeszedł tam front - bałagan i tyle, bieżnia zarosnięta, boisko w złym stanie - Panowie H. i K. - umieją się tylko chwalić a my pamiętamy jak to było gdy Panowie prowadzili klub w Kowarach.
~ksk 4-10-2008 15:14
ciekawe ile komentarzy pro karkonosze nie zostalo dodane przez ludzi zarzadzajacych tym ciemnogrodem i glownym zrodlem jeleniogorskiej obludy...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Redakcja przeprasza Krzysztofa Golke

Kampania: Karkonosze – dodaj do ulubionych  

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Bobry na Zabobrzu

Likwidacja schroniska

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2061
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%