MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Czeska niedziela na 39. Biegu Piastów

Wiadomości: Polana Jakuszycka
Niedziela, 1 marca 2015, 17:43
Aktualizacja: 19:29
Autor: Przemek Kaczałko/ inf.prasowa
Fot. Tomasz Raczyński
Czesi wzięli wszystko. 39. Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego zakończył się w niedzielę zwycięstwami naszych południowych sąsiadów na obu dystansach, czyli na 25 kilometrów stylem klasycznym oraz 30 km stylem dowolnym. W niedzielę wystartowało ponad 1500 osób.

Jako pierwsi w niedzielę wystartowali specjaliści od stylu dowolnego. O 9.50 na trasie pojawiła się dwójka niepełnosprawnych biegaczy, a o 10.00 stawka ponad 300 zawodniczek i zawodników.
Dość szybko na czele znalazła się dwójka: Jiri Rocarek (Czechy) oraz Toni Escher (Niemcy). Ten drugi bardzo mocno chciał wygrać, poprawiając sobie humor po tym, jak nie ukończył biegu na 50 kilometrów w sobotę. Na 18 kilometrze obaj biegli jeszcze razem, ale Rocarek postanowił wtedy zaatakować. Do mety dobiegł sam, z blisko minutową przewagą nad Escherem.
Dla Czecha było to drugie zwycięstwo w 39. Biegu Piastów – w piątek był najlepszy na 15 kilometrów stylem klasycznym. – Jestem szczęśliwy, że udało mi się wygrać dwukrotnie w Jakuszycach. Bardzo fajne trasy, ciekawa rywalizacja. To był dla mnie udany bieg – mówił na mecie zwycięzca.

Wśród kobiet najlepsza była Klara Moravcova, która w sobotnim biegu na 50 kilometrów była druga. W ciągu dwóch dni przebiegła blisko 80 km i dwukrotnie znalazła się na podium.
Najlepszy z Polaków w stylu dowolnym był Bogusław Gracz, który uplasował się na czwartej pozycji. Wśród Polek najlepsza była Katarzyna Witek z Warszawy, trzecia w klasyfikacji kobiet.
W wyścigu stylem dowolnym wystartowały 394 osoby.

Na 25 km klasykiem od początku na czele znajdowała się grupa sześciu zawodników. Na pierwszy kilometrach stawkę prowadził Mariusz Dziadkowiec-Michoń, reprezentujący Stowarzyszenie Bieg Piastów.
Po kilku kilometrach okazało się jednak, kto miał najlepiej nasmarowane narty. Czesi, podobnie, jak w poprzednich dniach zaczęli odjeżdżać rywalom na szybkiej trasie (pierwsza połowa dystansu prowadziła głównie w dół). Na półmetku Dan Slechta i Tomas Jakoubek mieli już półtorej minuty przewagi nad rywalami. Przez chwilę obaj biegli razem, ale potem Slechta, regularnie startujący na jakuszyckich trasach, uciekła swojemu koledze. Do mety dobiegł z przewagą ponad minuty nad Jakoubkiem i ponad 3 minut nad trzecim Martinem Furrerem ze Szwajcarii.
- Świetnie mi się dziś biegło, a o wygranej oprócz dobrej formy, zdecydowały także świetnie zrobione narty – mówił na mecie Dan Slechta.
Dodajmy tylko, że Czech wygrał tegoroczny cykl Enervit Classic 5-10-15, organizowany na jakuszyckich trasach przez Stowarzyszenie Bieg Piastów.

Najlepszy z Polaków był Łukasz Bronowicki z Jeleniej Góry, który był czwarty. Bronowicki przegrywał już w tym roku ze Slechtą, właśnie na biegach z cyklu 5-10-15.
Wśród pań bezapelacyjnie najlepsza była Czeszka Adela Boudikova. To dla niej druga wygrana w 39. Biegu Piastów. W piątek była najlepsza na 15 kilometrów klasykiem. W niedzielę Boudikova przegrała tylko z pięcioma mężczyznami. A drugą na mecie kobietę – Natalię Grzebisz wyprzedziła aż o 11 minut.
Po starcie ostatniego zawodnika wyruszyła Polarna Wyprawa Zuchów, na starcie której mieliśmy kilkudziesięciu młodych biegaczy. W tej rywalizacji każdy był zwycięzcą i każdy otrzymał pamiątkowy medal.
Wyniki biegów na 25 km klasykiem i 30 km stylem dowolnym tutaj: http://online.datasport.pl/results1398/

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zapuszczone okolice Drzymały

Konkurs na dotację dla klubów ligowych

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Powrót imprez rowerowych

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2057
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%