MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czeska młodzież z Erasmusem w Karpaczu

Wiadomości: Karpacz
Piątek, 10 sierpnia 2018, 12:47
Aktualizacja: Sobota, 11 sierpnia 2018, 6:44
Autor: CEiPM OHP
Fot. Użyczone
Na zaproszenie Dolnośląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, w ramach programu Erasmus+, przyjeżdżają 20 sierpnia do Karpacza młodzi ludzie z Czech w wieku 19–25 lat (12 osób + 2 opiekunów). Reprezentują oni ICM Jindrichuv Hradec Z.S.

Jest to organizacja pozarządowa non-profit, która jest członkiem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Centrów Informacji Młodzieżowej w Republice Czeskiej. Organizacja ma na celu mobilizację i aktywację młodzieży poprzez programy edukacyjne, lokalne i międzynarodowe.

Wraz z 12 podopiecznymi Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Jeleniej Górze będą realizować przez 10 dni projekt: LAS- PŁUCAMI EUROPY. Cel główny projektu to zgłębienie wiedzy na temat ekologii i poszanowania przyrody oraz pobudzenie świadomej aktywności obywatelskiej na rzecz ochrony środowiska i uświadomienie sobie i innym, że działania na rzecz przyrody warto propagować w całej Europie.

Cele szczegółowe to: podniesienie kompetencji w zakresie ochrony wspólnego środowiska m.in. w zakresie technik sadzenia młodego drzewostanu; podniesienie kompetencji w zakresie komunikacji bez barier w języku ojczystym i języku obcym; promowanie solidarności społecznej i zwiększenie poczucia aktywnego obywatela; odkrywanie nowych kultur oraz przybliżenie lokalnej społeczności problemu wymierania lasu Karkonoskiego oraz sposobów zapobiegania temu procesowi.

Program pobytu obejmuje warsztaty i wycieczki po Karkonoskim Parku Narodowym, zwiedzanie Leśnego Banku Genów, wspólne zalesianie Karkonoskiego Parku Narodowego, wycieczka po stolicy Karkonoszy- Jeleniej Górze, wizyta u władz miejskich w ratuszu oraz ogniska, imprezy integracyjne, warsztaty przyrodnicze, ekologiczne, fotograficzne, medialne i wiele innych atrakcji.

Organizacja tej wizyty i przygotowanie programu odbyło się przy dużym wsparciu i współpracy Bogumiły Chabowskiej – Dąbek z Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach oraz przy wsparciu fundacji Dolina Pałaców i Ogrodów z Bukowca.

Twoja reakcja na artykuł?

13
93%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wpadka z 1,5 tony suszu tytoniowego

Uczyli się znakarze

Wsparcie strajkujących

Konkurs wielkanocny rozstrzygnięty

Remont bez zakłóceń

Rozstrzygnięcia gminnych przetargów

Nie widać, że to bio?

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
90
Tak
74%
Nie
24%
Nie wiem
1%