MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Czeska młodzież z Erasmusem w Karpaczu

Wiadomości: Karpacz
Piątek, 10 sierpnia 2018, 12:47
Aktualizacja: Sobota, 11 sierpnia 2018, 6:44
Autor: CEiPM OHP
Fot. Użyczone
Na zaproszenie Dolnośląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, w ramach programu Erasmus+, przyjeżdżają 20 sierpnia do Karpacza młodzi ludzie z Czech w wieku 19–25 lat (12 osób + 2 opiekunów). Reprezentują oni ICM Jindrichuv Hradec Z.S.

Jest to organizacja pozarządowa non-profit, która jest członkiem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Centrów Informacji Młodzieżowej w Republice Czeskiej. Organizacja ma na celu mobilizację i aktywację młodzieży poprzez programy edukacyjne, lokalne i międzynarodowe.

Wraz z 12 podopiecznymi Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Jeleniej Górze będą realizować przez 10 dni projekt: LAS- PŁUCAMI EUROPY. Cel główny projektu to zgłębienie wiedzy na temat ekologii i poszanowania przyrody oraz pobudzenie świadomej aktywności obywatelskiej na rzecz ochrony środowiska i uświadomienie sobie i innym, że działania na rzecz przyrody warto propagować w całej Europie.

Cele szczegółowe to: podniesienie kompetencji w zakresie ochrony wspólnego środowiska m.in. w zakresie technik sadzenia młodego drzewostanu; podniesienie kompetencji w zakresie komunikacji bez barier w języku ojczystym i języku obcym; promowanie solidarności społecznej i zwiększenie poczucia aktywnego obywatela; odkrywanie nowych kultur oraz przybliżenie lokalnej społeczności problemu wymierania lasu Karkonoskiego oraz sposobów zapobiegania temu procesowi.

Program pobytu obejmuje warsztaty i wycieczki po Karkonoskim Parku Narodowym, zwiedzanie Leśnego Banku Genów, wspólne zalesianie Karkonoskiego Parku Narodowego, wycieczka po stolicy Karkonoszy- Jeleniej Górze, wizyta u władz miejskich w ratuszu oraz ogniska, imprezy integracyjne, warsztaty przyrodnicze, ekologiczne, fotograficzne, medialne i wiele innych atrakcji.

Organizacja tej wizyty i przygotowanie programu odbyło się przy dużym wsparciu i współpracy Bogumiły Chabowskiej – Dąbek z Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach oraz przy wsparciu fundacji Dolina Pałaców i Ogrodów z Bukowca.

Twoja reakcja na artykuł?

13
93%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wkrótce będzie zakaz wstępu na Tamę Złotnicką

Śmierć na żwirowni

Będzie nowa siedziba

Bezpieczniej nad Kaczawą

Objazd na singletracku

Inwestycje wodno–kanalizacyjne we Wleniu

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
984
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%