MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

Czeska grupa zagrała w Parku Zdrojowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 30 lipca 2018, 14:38
Aktualizacja: Wtorek, 31 lipca 2018, 20:38
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Cymbałkowa muzyka Duszana Kotlara to kolejna propozycja Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze, w ramach polsko–czeskich pojedynków muzycznych. Cykl imprez podczas Letnich Koncertów Promenadowych jest okazją do zapoznania się z artystami zza naszej południowej granicy, a kolejne koncerty w sierpniowe niedziele w Parku Zdrojowym.

W niedzielne popołudnie na scenie Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym zaprezentował się zespół Cimbálová Muzika Dušana Kotlára. Artyści z Liberca 4 lata temu również występowali podczas Letnich Koncertów Promenadowych w Cieplicach, zatem mieszkańcy uzdrowiskowej części Jeleniej Góry mogli wiedzieć, czego się spodziewać.

Z muszli koncertowej popłynęła muzyka z klarnetu, cymbałek, kontrabasu oraz skrzypiec. Podobnie, jak cztery lata temu, muzykom towarzyszył Milan Kostenec, który obecnie ma 11 lat. Grupa występowała już wielokrotnie na scenach Polski, Niemiec, Słowacji i w rodzimym kraju - w sumie od ponad 30 lat.

Grupa Dusana Kotlara łączy różne gatunki muzyki i można śmiało powiedzieć, że podczas występu słuchacze odbywają razem z zespołem muzyczną podróż po świecie - od Izraela i Rosji po Amerykę.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska 2014 – 2020, oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa przy wsparciu z budżetu Miasta Jelenia Góra.

Następny koncert w Parku Zdrojowym w niedzielę (5.08) o godz. 16:00. Tym razem będzie to Zamecke saxofonove kvarteto Josefa Zemlicky.

Ogłoszenia

Czytaj również

Karkonoska opowieść kulinarna – już wkrótce

O knajpach w przedwojennym Lwowie

Wyjątkowi aktorzy, niecodzienne okoliczności

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Flakka 💉Drugs 30-07-2018 14:58
Pewnie grupa od dilera piko ,dlatego czeska
~Jel... 30-07-2018 16:36
to był zmarnowany czas
~Wtf 31-07-2018 11:44
W miasteczkach takich jak Lwówek czy nawet Mirsk grali niedawno Maleńczuk,Bednarek,Smolasty a w 80 tysięcznej Jeleniej jak zwykle dno w stylu czeska grupa mała upa

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stadion nie dla kibiców – jak długo?

Bobry na Zabobrzu

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1921
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%