MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Część centrum na sprzedaż

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 17 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 22:54
Autor: TEJO
Fot. Krzysiek
Mieszkańcy, którzy przyzwyczaili się do robienia zakupów w sklepie chemicznym na rogu ulic 1 Maja i ks. Kubsza, od pewnego czasu widzą tę placówkę zamkniętą na cztery spusty.

Wielu przechodniów zastanawia się, czy budynek sklepu będzie remontowany. Okazuje się, że działkę, na której stoi, miasto postanowiło sprzedać. Na nabywcę czeka też kamieniczka widoczna za pawilonem.

Czy nowy właściciel będzie mógł te obiekty wyburzyć i w ich miejsce postawić coś nowego? – Na razie nic nie jest przesądzone. Opracowywany jest plan zagospodarowania tego gruntu – dowiedzieliśmy się w Wydziale Architektury Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Wstępnie wiadomo, że może tam powstać dom najwyżej czteropiętrowy. Ewentualny nabywca będzie mógł wspomniane obiekty przebudować.

Czy znajdzie się chętny na ten grunt? Działki położone w centrum nie sprzedają się łatwo. Od lat na zagospodarowanie czeka teren na rogu ulic 1. Maja i Wojska Polskiego, po wyburzonym budynku dawnego hotelu i biurowca.

Miasto pragnie też bezskutecznie pozbyć się działki na rogu Kochanowskiego i 1. Maja, gdzie zbudowano szpecącą okolicę fontannę.

Według planów w tym miejscu miał powstać hotel, ale te na razie pozostały tylko na papierze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

O bezpieczeństwie

Będzie na nowy sprzęt

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~CIP 17-02-2006 10:54
ZBURZYć I POSTAWIć KOśCIół , ALBO MONOPOLWOY
~PGO 17-02-2006 15:40
A MOZE LIDLA
~Jeleniogórzanin 17-02-2006 20:35
Niestety w mieście pojawia się coraz wiecej "dziur" w zabudowie i co gorsza znaczna ilośc w centrum miasta! Wprawdzie są inwestorzy którzy potrafią sprawnie i ładnie zafgospodarować teren-jak przykładowo zostało to zrobione na ulicy 1 Maja gdzie na miejscu handlowych pawilonów wybudowało ładny budynnek mieszkalno-usługowy.Jednak takich działań jest zdecydowanie za mało.
~Piotrek 17-02-2006 21:08
... albo zburzyć i zalesić. Zieleni nigdy mało.
~Autohton 18-02-2006 13:03
Najwyższa pora aby pan Kusiak opuścił ten folwark. To tylko dzięki jego działaniom ten cały bałagan i degradacja w każdym znaczeniu tego pięknego jeszcze miasta.
~Lokalnypatriota 18-02-2006 16:51
Pomysł zburzenia i 'zalesienia' wcale nie jest głupi. W Jeleniej Górze rzeczywiście nie przykłada się wagi do terenów zielonych. W tym miejscu mógłby powstać piękny skwer, a odsłonięty Kościół prezentowałby się znakomicie. W dobrze gospodarowanym Poznaniu dużo więcej uwagi przykłada się do 'zielonej architektury'. Warto się uczyć.
~Herod, DJ Van Rood 30-09-2006 1:42
Thaa.. autorze.. nie zapomnijmy o tym, że owszem zamknęli ale jest on skrzyżowanie dalej :) Tam gdzie była dawna cukierna na rogu zaraz za kominkami!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Ulica Krakowska gotowa

Są kolejne 52 zakażenia (aktualizacja)

Odkrycia w kościele

Zadbaj o swój zdrowy sen, wybierając materace Janpol oraz Hilding

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
216
Tak
40%
Nie
50%
Nie wiem
10%