MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Czerwony szlak na Śnieżkę zamknięty

Wiadomości: Region
Wtorek, 18 czerwca 2013, 6:52
Aktualizacja: 7:06
Autor: Angela/KPN
Karkonoski Park Narodowy informuje, że ze względu na trwający remont, stromy i wąski odcinek szlaku czerwonego (tzw. zakosy) prowadzący na Śnieżkę, został zamknięty do odwołania. – Przepraszamy za powstałe utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość – dodają pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego.

- Do dyspozycji turystów jest "Droga Jubileuszowa", czyli niebieski szlak – wyjaśnia Michał Makowski z Karkonoskiego Parku Narodowego.

Pracownicy parku tłumaczą, że ścieżka jest w złym stanie i wymaga natychmiastowej naprawy, którą można wykonać tylko podczas dobrej pogody, a ta w górach występuje tylko przez krótki czas.

Według statystyk, w sezonie letnim na Śnieżkę wchodzi przeszło 130 tysięcy turystów, z czego około 90 tysięcy wybiera właśnie czerwony szlak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Straty policzone

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Antoni 18-06-2013 19:52
Jeśli na tym szlaku zostanie odwalona taka sama fuszerka jak przy pozostałych remontach szlaków robionych przez KPN, to niech już lepiej nic nie robią.
~Karpatka 18-06-2013 23:20
Byłam po raz n-ty w zeszłym roku, istna masakra, może lepiej będzie? Oby
~Przewodnik 22-06-2013 11:46
O szlak czerwony na Śnieżkę zamknięty. No trudno skoro tylko czerwony to ja się wybiorę na Śnieżkę tym otwartym szlakiem czarnym tymi zakosami. Dziękuje za info....
~kozak 30-06-2013 15:48
Antoni pajacyku jak byś lepiej te szlaki wyremontował to zapraszam ja ci miejsce w ekipie znajde trollu nawet nie wyobrażasz sobie ile trudu i potu pszelewają ludzie którzy to remontują zalorze sie za byś się posikał jak byś miał dźwigać głazy i układać kilka krotnie żeby tworzył cześć szlaku jak się nie znasz to nie pisz takich głupot bo Śmiać mi eis chce z pajaców którzy sami niewiedzom co piszom

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Nieczynne place zabaw

Spotkali się z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1368
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%