MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Czerwony szlak na Śnieżkę otwarty

Wiadomości: Region
Czwartek, 24 października 2013, 9:50
Aktualizacja: 9:51
Autor: KPN
Karkonoski Park Narodowy informuje, że po remoncie został otwarty dla turystów szlak czerwony na Śnieżkę (tzw. "zakosy").

Na szlaku przeprowadzono kompleksowy remont związany z przebudową nawierzchni, wymianą słupków i łańcuchów oraz wymianą balustrad na punktach widokowych.

Prace zostały wykonane w ramach projektu unijnego „Ochrona najcenniejszych ekosystemów Karkonoskiego Parku Narodowego-etap III”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Powstanie trasa rowerowa – sprostowanie

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~iw 24-10-2013 12:42
czyli panienki w szpileczkach wlezą :)
~ 24-10-2013 13:24
NIE wlezą !!! bo im się tipsy przy łańcuchach połamią :) i chwała Bogu.....
~Lech 24-10-2013 14:19
Może pokażcie zdjęcia tych schodów, na które przebudowano dawną górską ścieżkę. Kogoś nieźle porąbało w tym KPN-ie, skoro wszędzie buduje schody w górach. A teraz KPN brukuje z kolei czerwony szlak na Chojnik, będzie wyglądał tak jak ceprostrada niebieskim szlakiem na Śnieżkę. Zachęcam wszystkich do odwiedzin na Chojniku, bo w przyszłym roku będzie tam gładki, równy chodnik, czyli podmiejski park, a nie góry.
~rawr 24-10-2013 16:40
Może niech szlaki w górach asfaltem wyłożą? -.O co to za atrakcja, kiedy idziesz w góry po chodniczkach albo zmodyfikowanych trasach. Góry to góry a nie parczek na spacerek z yorkiem...
~iw 24-10-2013 19:35
no własnie one mają taką wprawę (te kicie) że potrafią się tymi tipsami trzymac kamieni...czy to szpilki, czy klapeczki czy snadałki teraz mają rewelacyjne pole do popisu:) szkoda, szkoda Karkonoszy....
~bruno 24-10-2013 20:47
Dziwię się, że media nie zajmują się tymi przekrętami w KPN-ie. Wystarczająco już było doniesień. No ale w naszej Czerwonej Kotlinie wiadomo - ręka rękę myje, wszyscy są powiązani układami i układzikami.
~abc 25-10-2013 9:20
chyba czarny szlak....
~do rawr 25-10-2013 11:45
Widzisz mój yorczek bardzo lubi góry i długie rowerowe przejażdzki.
~miłośnik Karkonoszy 25-10-2013 17:18
Ciekawe, że pan dyrektor KPN "remontuje" (a w zasadzie niszczy) szlaki które są i tak w dobrym stanie (szlak na Śnieżkę, na Chojnik, żółty przez Biały Jar, czerwony nad kotłem Małego Stawu, niebieski do Samotni), a zupełnie nie rusza szlaków będących w fatalnym stanie (górny odcinek Ko...lowej Ścieżki, zielony z Hali Szrenickiej do Jakuszyc, żółty na przełęcz Okraj, nawet czarny na Chojnik jest w dużo gorszym stanie niż czerwony). Remontowane są szlaki popularne, a nie będące w złym stanie. Działalność pod publiczkę czy celowe niszczenie Karkonoszy? Szkoda, że dyrektorów parków narodowych nie wybiera społeczeństwo, tylko są z nadania polityczno-znajomościowego, bo wówczas pan Raj nie miałby żadnych szans na kolejną kadencję.
~..... 26-10-2013 1:03
Nie popieram czegoś takiego -.- Jak było pisane wyżej - góry to góry. Remontują "zniszczone" szlaki, które tak na prawdę są w dobrym stanie a potem marudzą, że są wypadki na tych szlakach, które są w tragicznym stanie. Popieram komentarz wyżej - Dyrektorów KPN-u powinno wybierać społeczeństwo. Ale te społeczeństwo, które na prawdę chodzi w góry i wiedzą który szlak wymaga remontu -.-
~turysta 26-10-2013 20:44
Jak ktoś przebudowuje szlak górski na schody, to znaczy, że zupełnie nie ma pojęcia o szlakach w górach. Schody to jest najgorszy rodzaj nawierzchni w górach, gdyż bardzo trudno dopasować swój krok (który każdy człowiek ma inny) do stałych odstępów pomiędzy schodkami. Panie dyrektorze! Może warto czasem wysiąść ze swojego służbowego wozu terenowego i przejść parę kroków po górach na piechotę?
~rawr 26-10-2013 22:57
To moze jak ten york tak bardzo lubi gory to niech powie co myśli o szlakach. Przecież to idealne stworzonko na strome górskie ścieżki.
~do rawr 29-10-2013 21:59
Górskie ścieżki wybieramy najprostsze, gdyż mamy jeszcze dziecko wychowane wprawdzie w mieście siedmiu wzgórz ,ale nie przywykłe do trudniejszych szlaków. A psinka nawet nie bała się wjechać po "Śnieżkę" i była mniej zmęczona od nas ,gdy dotarliśmy do celu.
~Evka 14-11-2013 16:12
tam nie ma schodów. KPN zrobił z tego odcinka istną "równie pochyłą". Nie ma na czym zaprzeć stopy.buta! Trzeba się strasznie naspinać, namęczyć aby wdrapać się tym odcinkiem na szczyt. Beznadzieją. Ktoś kto to zaprojektował i koordynował z pewnością nie chodzi po góach!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie nowy przystanek kolejowy w Mysłakowicach

Bobry na Zabobrzu

Patrole w Kamiennej Górze

Inwestycje drogowe w powiecie bolesławieckim

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2066
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%