MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Czerwone autobusy wrócą do Podgórzyna

Wiadomości: Region
Piątek, 20 listopada 2015, 7:54
Aktualizacja: 7:56
Autor: UM
Fot. Archiwum
– Rada Gminy Podgórzyn podjęła uchwałę o powrocie do korzystania z usług jeleniogórskiego MZK. Pozytywnie odpowiedział na to Prezydent Jeleniej Góry i możliwie szybko na drogi Podgórzyna powrócą „czerwone” autobusy – informuje rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze Cezary Wiklik.

Specjaliści zajmą się uzgadnianiem konkretnych przebiegów. Trzeba też poczynić ustalenia dotyczące harmonogramów jazdy, itp. - Jestem przekonany, że to jest dobra decyzja. Idea Aglomeracji Jeleniogórskiej zyskała konkretny dowód racjonalności istnienia – mówi prezydent Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dla bezpieczeństwa

Ćwierć wieku Teatru Maska

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Xxx 20-11-2015 8:06
A co z gminą Mysłakowice? Zabiorą mzk czy nie?
~xyz 20-11-2015 8:31
przecież autobusy nie zniknęły o jakim powrocie piszecie? Zostanie ponownie podpisana umowa tytuł powinien brzmieć Gmina Podgórzyn będzie nadal korzystać z usług MZK
~oxa 20-11-2015 9:06
W Mysłakowicach Rada Gminy stawia kontrę nawet Wójtowi. Ciekawe jaki interes mają w zmianie/likwidacji przewoźnika? Bo na pewno nie chodzi tu o dobro mieszkańców.
~mzk 20-11-2015 10:29
a to podgórzyn własnie..., nic dodać nic ując , decyzja dobra ale po co bylo robic szopkę, niewiedza wójta?
~wiedza 20-11-2015 10:41
Właśnie że dobrze by było aby zmienić przewoźnika gdyż do MZK płaci się potężne dotacje a nowy przewoźnik chciał wozić za połowę. Więc bardzo duże oszczędności dla gminy
~ 20-11-2015 11:51
Mzk obnizy koszty a linia18 bedzie odjezdzala z nowej petli na XX Lecia co da oszczednosci. Ponadto nie ktore kursy beda wykonywaly podjazdy do kilku wiosek np. Ostatni po 22 bedzie jechal przez Zachelmie do Podgorzyna
~ 20-11-2015 12:17
Czy posiada ktos informacje. Co zdecydowala gmina Myslakowice? Czy dalej bedzie MZK czy wejdzie jakis prywaciarz i bedzie rozgardiasz komunikacyjny w Wojanowie,Lomnicy,Myslakowicach, Gruszkowie , Bukowcu itd. Jestem za MZK!!!
~placowy 20-11-2015 13:37
a kiedy wyjechał???:)wrócic to moze tramwaj
~Andrzej 4 20-11-2015 17:40
Niech ogarną rozkład i już po co np. dwie 4 do Borowic po południem albo 18 niech ogarną albo coś niech coś usuną albo dodadzą a nie o 9:55 P a potem 12:24 Zachełmie a potem dłuuugo nic
~ 20-11-2015 22:12
widzita ludzie i tym sposobem byznesmeny z jg posły w pizd.......a nie mówiłem 5 lat temu
~ananas 21-11-2015 21:11
Gajowy MaRucha (albo nie marucha) wymiękłeś???? Pewnie przeliczyłeś ile głosów byś straciłw jesiennych wyborach 2016 i się nie opłaca...-co? a, że wybory samorządowe będą -to fakt! (dzięki PiSowi) ...i zaczęło się palić koło d***.... Będzie któciutka kadencja, co? Trzeba zacząć innej roboty szukać, ino gdzie??? Kto zatrudni takiego zwijacza????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

KD zmodernizują szynobusy

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

O bezpieczeństwie

Stadion XXI wieku

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
350
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%