MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czerwone autobusy wrócą do Podgórzyna

Wiadomości: Region
Piątek, 20 listopada 2015, 7:54
Aktualizacja: 7:56
Autor: UM
Fot. Archiwum
– Rada Gminy Podgórzyn podjęła uchwałę o powrocie do korzystania z usług jeleniogórskiego MZK. Pozytywnie odpowiedział na to Prezydent Jeleniej Góry i możliwie szybko na drogi Podgórzyna powrócą „czerwone” autobusy – informuje rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze Cezary Wiklik.

Specjaliści zajmą się uzgadnianiem konkretnych przebiegów. Trzeba też poczynić ustalenia dotyczące harmonogramów jazdy, itp. - Jestem przekonany, że to jest dobra decyzja. Idea Aglomeracji Jeleniogórskiej zyskała konkretny dowód racjonalności istnienia – mówi prezydent Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Nowe zasady kontroli drogowej  

Problemy krwiodawców

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Xxx 20-11-2015 8:06
A co z gminą Mysłakowice? Zabiorą mzk czy nie?
~xyz 20-11-2015 8:31
przecież autobusy nie zniknęły o jakim powrocie piszecie? Zostanie ponownie podpisana umowa tytuł powinien brzmieć Gmina Podgórzyn będzie nadal korzystać z usług MZK
~oxa 20-11-2015 9:06
W Mysłakowicach Rada Gminy stawia kontrę nawet Wójtowi. Ciekawe jaki interes mają w zmianie/likwidacji przewoźnika? Bo na pewno nie chodzi tu o dobro mieszkańców.
~mzk 20-11-2015 10:29
a to podgórzyn własnie..., nic dodać nic ując , decyzja dobra ale po co bylo robic szopkę, niewiedza wójta?
~wiedza 20-11-2015 10:41
Właśnie że dobrze by było aby zmienić przewoźnika gdyż do MZK płaci się potężne dotacje a nowy przewoźnik chciał wozić za połowę. Więc bardzo duże oszczędności dla gminy
~ 20-11-2015 11:51
Mzk obnizy koszty a linia18 bedzie odjezdzala z nowej petli na XX Lecia co da oszczednosci. Ponadto nie ktore kursy beda wykonywaly podjazdy do kilku wiosek np. Ostatni po 22 bedzie jechal przez Zachelmie do Podgorzyna
~ 20-11-2015 12:17
Czy posiada ktos informacje. Co zdecydowala gmina Myslakowice? Czy dalej bedzie MZK czy wejdzie jakis prywaciarz i bedzie rozgardiasz komunikacyjny w Wojanowie,Lomnicy,Myslakowicach, Gruszkowie , Bukowcu itd. Jestem za MZK!!!
~placowy 20-11-2015 13:37
a kiedy wyjechał???:)wrócic to moze tramwaj
~Andrzej 4 20-11-2015 17:40
Niech ogarną rozkład i już po co np. dwie 4 do Borowic po południem albo 18 niech ogarną albo coś niech coś usuną albo dodadzą a nie o 9:55 P a potem 12:24 Zachełmie a potem dłuuugo nic
~ 20-11-2015 22:12
widzita ludzie i tym sposobem byznesmeny z jg posły w pizd.......a nie mówiłem 5 lat temu
~ananas 21-11-2015 21:11
Gajowy MaRucha (albo nie marucha) wymiękłeś???? Pewnie przeliczyłeś ile głosów byś straciłw jesiennych wyborach 2016 i się nie opłaca...-co? a, że wybory samorządowe będą -to fakt! (dzięki PiSowi) ...i zaczęło się palić koło d***.... Będzie któciutka kadencja, co? Trzeba zacząć innej roboty szukać, ino gdzie??? Kto zatrudni takiego zwijacza????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni KO przeciw kupcom?

Tu też świętowali

Ulica Hirszfelda już po remoncie

Motocykliści dla Niepodległej

Studium na początek

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
832
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%