MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czerwiec w Dolinie Pałaców i Ogrodów

Wiadomości: Region
Wtorek, 29 maja 2012, 8:30
Aktualizacja: 8:32
Autor: Agrafka
Fot. Archiwum
Koncerty filharmoników oraz zabawy i przedstawienia teatralne dla dzieci w Bajkobusie będą organizowane w pałacach: Wojanów, Paulinum, Pakoszów oraz na Wodzie w Staniszowie. Na większość wydarzeń wstęp jest bezpłatny.

3 czerwca (niedziela) o godz. 17.00 w pałacu w Wojanowie odbędzie się koncert Filharmoników Dolnośląskich oraz Monachijskiej Orkiestry Radiowej – Bayerische Rundfunk Munchen. Oktet wystąpi w składzie: Karol Liman - I skrzypce, Ewa Mutkowska – II skrzypce, Toyomi Suzuki - III skrzypce, Irina Movlian - IV skrzypce, Georgi Georgiev - I altowka, Marta Mutkowska - II altowka, Walter Brachtel - I wiolonczela, Maciej Kolendo – II wiolonczela. W repertuarze: Oktett F. Mendelssohna- Bartholdy´ego op.20. Wstęp wolny.

9 czerwca (sobota) o godz. 12.00 przy Pałacu na Wodzie w Staniszowie będzie wystawiony spektakl „Legendy wrocławskie” w Bajkobusie, czyli na unikatowej w skali całego kraju, mobilnej scenie Wrocławskiego Teatru Lalek. Spektakl plenerowy grany jest na kilku ruchomych scenach Bajkobusu - samochodu - repliki neobarokowego budynku Wrocławskiego Teatru Lalek. O godz. 16.00 przedstawienie będzie można zobaczyć na terenie Pałacu Wojanów. Wstęp jest wolny. Zostaną zaprezentowane legendy wrocławskie: „Piwniczna Opowieść” i „Kamienna Głowa”. W „Piwnicznej Opowieści” dwaj klienci Piwnicy Świdnickiej jak zwykle siedzą do późna, popijając piwo. Gdy zegar wybija północ, ich oczom ukazuje się niezwykły widok – kamienne figury Rajcy, Strażnika i Ławnika, za dnia zdobiące wrocławski Rynek, nagle ożywają i odprawiają sąd nad pozostałymi średniowiecznymi figurami. Kto zasłużył na karę i dlaczego dopiero się okaże. Z „Kamiennej Głowy” można się dowiedzieć, skąd na południowej ścianie wieży katedry wrocławskiej wzięła się tajemnicza kamienna głowa. To opowieść o wielkim, niespełnionym uczuciu, oparta na autentycznej wrocławskiej legendzie i zainscenizowana w niezwykle widowiskowy sposób.

14 czerwca (czwartek) o godz. 20.00 w Pałacu Paulinum w Jeleniej Górze rozpocznie się koncert smyczkowy „Cztery pory roku - LATO" A. Vivaldiego w wykonaniu kwintetu smyczkowego pod kierownictwem artystycznym Janusza Nykiela. W skład kwintetu wchodzą muzycy Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze : Janusz Nykiel- skrzypce solo, Ewa Mutkowska- skrzypce, Marta Mutkowska - altówka, Maciej Kolendo - wiolonczela, Tomasz Iwanek - kontrabas. Wstęp kosztuje 20 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Książka o jeleniogórskich autobusach

Widok z wieży na Trójgarbie zachwyca!

Wirtuozi jazzu

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~KojaII 29-05-2012 8:59
Wspaniały pomysł połączenia czegoś dla ucha i oka!! Warto poznać przy okazji zabytki naszego regionu. Pałace pięknie odrestaurowane a i ich historia ciekawa. A do tego b.dobre wydanie książki pt."Dolina zamków i ogrodów" - kupiłam i polecam innym do nabycia w BWA.
~ 29-05-2012 9:09
Taki pałace:) wyremontowane, a zamki takiejak np lipa czy Płonina itd, walą się na oczach. A zresztą nawet te miejscowości co to są w nich pałace wyglądają tak jakby tu nie było gospodarza od 70 lat! Wioski takie jak Staniszów czy Łomnica wyglądają jak trzeci świat. Wiec można się cieszyć z kolorowej fasady jednego obiektu a za rogiem mieć stado odrapanych walących się domów. Polska wybaczcie, to nie sielanka:) To samo jest w Jeleniej cośik tam wymalują zrobią fontannę ala przekręt, a miasto w większości to cień z ruinami w których mieszkają bezrobotni lub słabo opłacani mieszkańcy kotliny jeleniogórskiej. Tak jest się z czego cieszyć:)że dla umarlaków i słabo opłacanych robi się imprezy dla pokrzepienia naiwności.
~....,,,,,, 29-05-2012 9:33
Widzę że Pałac jest na czerwonej linii bankructwa najpierw Promowanie się na allegro gdzie w porównaniu z innymi ofertami jest dużo za droga takie małe przybliżenie cena w czasie trwania promocji allegro za pobyt nad morzem np w Mielnie w hotelu 3 gwiazdkowym w tym wszystkie atrakcje spa itp w cenie 200 zł za dwie os dorosłe 3 doby w tym jakieś tam wyżywienie nasz pałacyk którego dojrzałem przypadkowo cene obniżył do 350 do 400 dokładnie nie pamiętam ale coś pomiędzy też za 3 doby jeszcze na takim zadupiu i chlewie nic dziwnego że klientów brak i próbujecie nadrobić
~Molo 29-05-2012 9:33
Znów Ci sami... nikogo innego nie ma? Tego Vivaldiego to już wałkują 2 lata...
~gosc niedzie 29-05-2012 10:58
Zawsze mozna popatrzec na pracownikow pod wplywem..
~PL 29-05-2012 16:08
A tu widać tylko zgredów i narzekania . Nic wam się nie podoba najlepiej siedziec i pierdzieć w stołek ot taka jeleniogórska tradycja.Jak ktoś za własne pieniądze organizuje atrakcje to przynajmniej uszanujcie ich i cieszcie się ,że komuś sie chce coś ciekawego zrobić. Tyle w temacie.
~Zbych , Zby 29-05-2012 19:57
Malkontenci i wiecznie nieszczęśliwi - do podziemia.Tam miejsce dla was. Nie zatruwajcie innym życia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
~mariola1 29-05-2012 21:46
ale nikt nie zauważył, że będzie radocha dla dzieciaków z bajkobusem. Ja na pewno wybiorę się z moimi dziećmi na przedstawienia i jeszcze za darmo

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nabór wniosków na wymianę pieców

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Stop marginalizacji średnich miast

Park już gotowy

Równowaga między kulturą a naturą

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
779
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%