MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Czekają na Niemca

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Poniedziałek, 26 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 27 stycznia 2006, 20:48
Autor: Regionalny Tygodnik Informacyjny
Niemiecka firma THIES złożyła 12 września ofertę na zakup pakietu akcji Dofamy. Jeśli Ministerstwo Skarbu Państwa ją zaakceptuje, THIES stanie się nowym właścicielem zakładu.

Jako posiadacz 90 procent akcji będzie mógł decydować o wszystkim sam. - Czy nie zechce ograniczyć zatrudnienia? - pyta załoga. - Raczej możemy się spodziewać nowych przyjęć, niż zwolnień – odpowiada kierownictwo firmy.

Działający w branży maszyn włókienniczych THIES nie jest w Dofamie nowy. Z kamiennogórską firmą współpracuje od 13 lat. To w dużej mierze dzięki jego zamówieniom Dofama przetrwała trudny okres gospodarczych przemian. Dobrze układająca się współpraca zaowocowała wejściem Niemców do spółki.

Pozostałe 10 procent zatrzyma załoga. – To inwestor branżowy, a więc raczej nie ma niebezpieczeństwa, że będziemy robić coś innego, niż robimy – mówi prezes Henryk Kubieniec. - Spodziewamy się raczej wzrostu produkcji, niż jej ograniczenia.

Za tym może pójść nawet wzrost zatrudnienia. To bardzo ważna informacja w świetle pojawiających się od pewnego czasu pogłosek, że „Niemiec będzie zwalniał.” - To są zwyczajne plotki – zapewnia prezes. - Zwolnienia będą, ale w Niemczech.

W Dofamie działają dwa związki: „Solidarność” oraz Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Dofama SA. Załoga ma też swego przedstawiciela w radzie nadzorczej spółki. Dzięki temu doskonale się orientuje, że Niemcy chcą przejąć zakład. Ludzie generalnie nie mają nic przeciw temu, ale chcieliby mieć gwarancje pracy i płacy. Nie wiedzą jednak, czy THIES to zagwarantuje.

Ogłoszenia

Czytaj również

PSZOK tylko bez zaległości

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór pod Ratuszem

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~babcia 26-09-2005 11:19
Do wyborów poszło około 30% ,to znaczy,że chcą pracować za zupę u Niemca,zamiast popierać rodzimy przemysł .70% nieudaczników,którzy nic nie wiedzą na temat ustaw wyborczych- zacznijcie się uczyć przepisów,bo całe życie będziecie pracować tylko nie dla swojej ojczyzny?!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Likwidacja schroniska

Czy uda się zniszczyć toksyczną roślinę?

Bałaganiarz zapłaci

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
370
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
14%