MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Czeka cela dla złodziei i pasera

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 14 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 maja 2007, 10:57
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Odetchną właściciele samochodów: policja złapała przestępców, którzy kradli i sprzedawali na giełdach koła i felgi.

Trzech jeleniogórzan w wieku 18, 19 i 22 lata wpadło w ręce funkcjonariuszy policji. Dwaj młodsi podejrzewani są o kradzieże kół z felgami, starszy – o paserkę. Dotychczasowo oszacowano wartość ich łupów na ponad trzy tysiące złotych. Zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Przestępcy wypuścili się w „rajd” w nocy z 5 na 6 maja na ulicę Studencką w Jeleniej Górze. Upatrzyli sobie zaparkowanego tam volkswagena. Zaopatrzeni w lewarek i klucz ukradli z cztery koła wraz z aluminiowymi felgami o wartości 3000 zł.
Rano właściciel pojazdu zastał swoje auto stojące na… cegłach.

Policja podjęła czynności operacyjne. Sprawców udało się po tygodniu zatrzymać. Ustalono, że 19-latek jeszcze przed kradzieżą skontaktował się ze swoim znajomym, który handlował różnym towarem na giełdzie w Jeleniej Górze i Lubinie.
– Zapytał, czy odkupi od niego koła z z felgami. 22-latek postanowił je odkupić, chociaż nie wiedział jeszcze jakie i od jakiego auta pochodzą. Na drugi dzień doszło do transakcji kupna sprzedaży kradzionych kół. 19-latek żądał za nie 500 zł, ale kupujący zapłacił za nie jedynie 440 zł – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

22-latek już przyszykował kradziony towar do sprzedaży na giełdzie, ale zamierzonego celu nie osiągnął. Powód: do drzwi zapukała policja, która łup zabezpieczyła i zwróciła właścicielowi VW.

Jak ustalili policjanci, złodzieje są również sprawcami kradzieży dwóch innych kół z samochodu marki Opel Corsa, do której doszło pod koniec kwietnia w Jeleniej Górze przy ul. Przeskok.
Złodziejom nie udało się ukraść wszystkich kół, gdyż zostali spłoszeni. Skradzione koła 19-latek sprzedał na jednym z jeleniogórskich skupów złomu za 50 zł. Nie jest wykluczone, że zatrzymani są sprawcami innych, podobnych przestępstw.

Całej trójce za popełnione przestępstwa grozi kara do pięciu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dary Lasu

Harcerze z nową siedzibą

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~rycerz 14-05-2007 13:36
Mój passad do dzisiaj się nie znalazl - a gdyby wpadl zlodziej ka...lia mojego auta to chętnie odrąbal bym jemu obie lapy i jego starym że takiego wrzoda splodzili . Policja gdy zatrzyma zlodzieja i nie ma wątpliwości że to jest sprawca to powinni jego na miejscu zakatować aby odchwaszczyć ten kraj z zlodzieji.
~miecz 14-05-2007 13:41
Jakie cele , to nie sanatorium kto te zlodziejskie śmiecie spoleczne ma jeszcze utrzymywać i karmić w celach. Zatluc na miejscu , będzie bez kosztów i spoleczeństwo odetchnie.
~Do rycerz 14-05-2007 15:18
Swojego passada nigdy nie odzyskasz, nawet nie wiem co to za auto ?
~Wilku 14-05-2007 16:56
Brawo dla policji niech sie ich zapytają czy moze mi tez nie buchneli kuł rok temu dokładnie. o 6 rano zastałem auto na cegłach straciłem około 1500 zł i co do dzis policja ich nie znalazła aż sie pójdę zapytać jutro czy moze to oni
~Do Wilku 14-05-2007 20:56
Gość odzyskał bo jest wpływowy i ma kase,u Ciebie była mała szkodliwość.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Roboty na Dworcowej

Uhonorowali krwiodawców

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
949
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%