MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Czasowo zamknięty szlak w Karkonoszach

Wiadomości: Region
Środa, 23 sierpnia 2017, 7:24
Aktualizacja: 16:19
Autor: WAC
Fot. Użyczone
Nadleśnictwo Szklarska Poręba, od 21 sierpnia do odwołania zamknęło dla turystów fragment szlaku żółtego od schroniska Pod Łabskim Szczytem. Ma to związek z prowadzonymi w leśnictwie Szronowiec pracami z zakresu pozyskania i zrywki drewna.

Obejście zamkniętego odcinka szlaku żółtego zostało poprowadzone szlakiem niebieskim. Taka organizacja ruchu turystycznego będzie obowiązywać do odwołania. Oznacza to, że szlak żółty od schroniska Pod Łabskim Szczytem będzie teraz "ślepy", bez możliwości kontynuacji wędrówki Starą Drogą w stronę Szklarskiej Poręby.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Staranował samochodem trzy pojazdy

Przebudowa drogi Bolesławiec – Stare Jaroszowice

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ola 23-08-2017 7:51
pozyskiwanie drewna w parku narodowym?? mało to innych miejsc?
~eta 23-08-2017 8:47
Jeszcze bardziej go zniszczyć?! A pomyslałam - no, poprawią wreszcie... Cha, cha... cha
~ 23-08-2017 9:21
Najpierw rozryli wycinką niebieski, poczekali aż ludzie go lekko udepczą, i teraz zabrali się za rozwalanie żółtego. Dziękujemy!
~Anonim+ 23-08-2017 11:04
Pozyskanie drewna - jakby nie było skąd pozyskać, dziesiątki hektarów powalonych drzew (i nie daj Boże podpalenie!), miast skoncentrować to "pozyskanie" w obszarach klęski żywiołowej - ale nie, trzeba się wykazać, tu na "swoim"...
~Mapnik 23-08-2017 12:51
Pozyskanie drewna jest poza granicą KPN. Zobacz sobie na zdjęcie na którym masz mapę
~Przyroda umiera 23-08-2017 13:26
Ale się obudziliście, wystarczy przejść się po całym Pogórzu Karkonoskim by stwierdzić że Lasy państwowe kradną drzewa w expresowym tempie, hurtowo znikają z lasu drzewa od Szklarskiej Poręby do Kowar. Na wiosnę można było zobaczyć porozwalane ptasie gniazda, które to spadło z ściętych drzew, była tego ogromna ilość nawet w okresie lęgowym. W lasach obecnie jest wielkie spustoszenie tam gdzie ścięto drzewa pozostawiono same kikuty jeden od drugiego z20-50 metrów, kiedyś można było spotkać zwierzynę która po prostu spod Karkonoszy cała uciekła. Nie ma co się dziwić skoro co ok. 1 kilometra jest kolejna i kolejna wycinka drzew, kto nie wieży niech idzie do lasu. W Karkonoskim Parku też się wycina drzewa co można spotkać w okolicy zamku Chojnik. Puki co nikt się tym nie przejmuje, chore to
~Cieplik2 23-08-2017 14:14
Potrzebują na ogromną trumnę dla słusznej i najlepszej władzy jaką mamy,no i dobrze tylko ostatni niech zgasi światło.
~ 23-08-2017 15:09
No Starą Drogą nie można kontynuować wędrówki ale na granicy KPN można sie skierować na szlak zielony przez pośrednią stacje wyciągu. wiec korzystanie z wyznaczonego obejścia to nie jedyny wariant aby obejść zamknięty fragment szlaku
~Janek z lasek 23-08-2017 18:59
GWIZDY!!!! dla wszystkich regionalnych gazet, portali internetowych które to celowo tuszują sprawę i nic nie piszą o tym że Lasy Państwowe kradną drzewa na potęgę i z lasu naszych w ogromnych ilościach w całym Polsce jak i u nas znikają drzewa. Jak to wspomniał Przyroda umiera, wystarczy przejechać się rowerem na Pogórze Karkonoskie by zobaczyć ten ogrom zniszczeń jacy to chciwi pieniądza są ci ludzie tam na posadkach. Tam gdzie znajduje się wycinka drzew kompletnie jest do zera zniszczone runo leśne i można by tak dużo wymieniać jakie spustoszenie przez taką wycinkę znajduje się w lesie. Dodać należy że wycinane są głównie drzewa zdrowe i najgrubsze. Brak słów że ta cała sprawa jest cały czas tuszowana.
~kokospoko 23-08-2017 21:13
wszystko wytnijcie tepe dzidy a w zamian postawić pomniki smoleńskie i gipsowe tupolewy to może kopnie was zaszczyt i sam prezes tu zstąpi.
~ 23-08-2017 22:01
GWIZDY , dla tych np. piłkarzy, którzy biegają po zielonej trawie i ją ... depczą ! A skąd na Zachodzie biorą drewno na meble, domy, papier, też ten do d... UPSS... toaletowy, itd. Z lasu ??? Nie, oni, ekologicznie , biorą go z IKEI ! A skąd IKEA ? To trudne ???
~ed 23-08-2017 22:15
rabunek w lasach. Smutne jest to że na majątku publicznym jakim są lasy bogacą się nieliczni uprzywilejowani. Wystarczy poczytać jakie są pensje w LP. CZyli biorą to co nasze a zyski dzielą między sobą i raz do roku jakiś ochłap do budżetu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

KSWiK bez Podgórzyna?  

Znowu auto na chodniku

Trwa akcja bezpłatnego przejazdu do Krzeszowa

Finał remontu drogi

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
691
Tak
20%
Nie
76%
Nie wiem
5%