MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 6 czerwca
im. Danuty, Dominiki

Czas to posprzątać!

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 7 maja 2020, 7:01
Aktualizacja: Niedziela, 10 maja 2020, 21:51
Autor: WAC
Fot. Czytelnik
Kilka dni temu informowaliśmy o wykryciu przez Straż Miejską sprawców podrzucenia na skrzyżowaniu dróg leśnych w rejonie ulic Granicznej i Kruszwickiej odpadów pochodzących z rozbiórki samochodów. Niestety – jak donoszą nasi Czytelnicy – śmieci od kilku tygodni nadal zalegają w miejscu gdzie zostały pozostawione i nikt nie kwapi się, aby je wywieźć.

Zdjęcia zalegających na leśnej drodze śmieci, wykonane wczoraj (6.05), przesłał do naszej redakcji pan Tomasz (dane do wiadomości redakcji).

Co gorsze, obok części z rozbiórki samochodów pojawiły się kolejne reklamówki z odpadami – opowiada nasz Czytelnik. - Te niczym nie zabezpieczone śmieci są rozwlekane przez dzikie zwierzęta. Chyba najwyższy czas to posprzątać - mówi.

Twoja reakcja na artykuł?

4
8%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
6%
Nudzi
2
4%
Smuci
9
17%
Złości
35
66%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

W Podgórzynie za wodę jak za złoto!

Dolny Śląsk stawia na nowoczesne technologie  

Kosić czy nie kosić?

Komentarze (44) Dodaj komentarz

~Gość 7-05-2020 7:16
Ludzie jednak to świnie choć nie wiem czy w tym przypadku nie obrażam tych zwierząt.
~cocoa 7-05-2020 8:12
do: ~Gość (7:16)
to degeneraci, złodzieje, s..aciarze. świnki nie maja nic do tego hi
~ 7-05-2020 9:28
do: ~Gość (7:16)
Na pewno.
~No, tak 7-05-2020 13:35
do: ~Gość (7:16)
Właśnie, tak się przyjęło, że ludzi częstuje się epitetem świnia, choć to poczciwe zwierzęta. Nie ma wytłumaczenia na podrzucanie śmieci, ale winny jest po części nasz PSZOK, który zasłania się chorą biurokracją i jest obecnie nieczynny i ludzie zachowują się, jak tamci, którzy te śmieci podrzucili.
~eco 7-05-2020 7:21
MPGK nie odbiera odpadów za które "miasto" płaci pieniędzmi z naszej kieszeni, więc nie dziwi mnie, że nie sprząta śmieci "bezpłatnych", "pozaumownych".
~No, tak 7-05-2020 17:32
do: ~eco (7:21)
Tych ludzi złapała jednak SM, która powinna była przypilnować, aż te śmieci posprzątają. Co więcej, powinni byli dostać nakaz przedstawienia kwitów/ dowodów/ dokumentów na to, że te śmieci oddali do utylizacji, w przeciwnym razie dostaną większy mandat, a w miejscu, gdzie się pojawiły powinni zamontować fotopułapkę. PSZOK nie czynny, bo i po co, a MPGK umywa rączki. Nie rozumiem, co stoi na przeszkodzie, by odbierać odpady?
~Inna 7-05-2020 7:30
Tak przyszła wiosna ,wszyscy robią porządki i z lasu ,albo na łąki robią śmietnik .Przykre jest to ,że tak mało dbamy o nasze środowisko . Mój syn chodził do klasy ekologicznej, sprzątał wiosną pod Choinkiem ,potem było ognisko, była zabawa i nauka.Dziś to 35 latek,dardzo dba o segregację śmieci, na każdy spacer do lasu zabiera reklamówkę i sprząta.. Może czas zabrać się za naszą dzieci,mlodziez w szkołach bo czym wcześniej to może da to jakieś efekty .aby zadbać o czyste .środowisko.
~Anna druga królowa Polski 7-05-2020 8:53
do: ~Inna (7:30)
Dwie reklamówki to normalka, którą przynoszę z lasu, ale raz w tygodniu zbieram w swoim ogródku nawet kodony wyrzucone z okna sąsiada. Taka to mieszczańska kultura zamieszkała na Czarnym II. Zwierzęta leśne mieszkały tu od stuleci i mają te tereny zakodowane w genach. Cieszmy się i obserwujemy ich kulturę życia w stadzie. Tam też jest zachowany szacunek dla staruszków.Pojawiła się krucza rodzinka na Górze Wilhelma. Pan kruk 3 x oblatuje Czarne II. To info dla ornitologa dr Dudusia.
~ 7-05-2020 15:18
do: ~Anna druga królowa Polski (8:53)
Na Czarnym mieszkasz? To może Łużniak ci przez płot przerzuca? Ten gość w przeciwieństwie do niektórych kandydatów nie miał w swojej kampanii obietnicy dbania o czystość w mieście i widać gołym okiem, jaki z niego bałaganiarz. s.. w mieście panuje taki, że chyba nawet za Zawiły było czyściej. Widocznie straszny z niego b..das, prywatnie pewnie też.
~Danuska 7-05-2020 16:14
do: ~ (15:18)
Zastanów się nad swoją ignorancją ! To nie prezydent rozrzuca śmieci, tacy jak ty, a może spacerując sobie weźmiesz dużą reklamówkę i widząc śmieci pozbierasz je?
~ 7-05-2020 19:14
do: ~Danuska (16:14)
Ale to prezydent odpowiada za to, jak funkcjonuje miejska firma, jaką jest MPGK. Ja mówię o mieście, a nie o lasach. W mieście przesypują się kontenery, śmieci się walają po okolicach, a place typu Flora, czy Kiliński są pozarastane, zagruzowane i rozkradane przez złomiarzy. Jest ogólny śmietnik. To wina prezydenta, bo oszczędza na sprzątaniu. Oprócz tego nie ma w mieście spójnej małej architektury, słupów i barierek w jednym kolorze, jednakowych wiat, śmietników, jakichś dodatków z logo miasta itd. To wszystko wpływa na wrażenie zaniedbanego miasta i braku gospodarza. Na dodatek nie mamy porządnej nawierzchni, ani zadbanych chodników na reprezentacyjnych ulicach typu chociażby Bankowa. Wrażenie bałaganu i niechlujstwa otacza nas z każdej strony. Graffiti ze ścian też nikt na bieżąco nie usuwa. Nie ma uchwały o zakazie szpecenia miasta reklamami od sasa do lasa. Mamy w ogóle miejskiego architekta i planistę? Chyba nie, bo słyszy się tylko o konserwatorze zabytków. Byłem w wielu miastach w Polsce i naprawdę w wielu z nich wyglądało to lepiej.
~Seniorka 8-05-2020 14:49
do: ~ (19:14)
Popieram!!! wszystko co Pan napisał to prawda.Od dawna stwierdziłam że nasza Jelonka jest brudna i to bardzo. W zeszłym roku byłam w Nachod niedaleko , tak ulice były pozamiatane z ramą o 10 ,że specjalnie szukałam niedopałka, przeszłam spory kawał do dworca udało się znaleźć 1!!!!! Można , można.Tak samo było w Łeborku kostka w centrum brak niedopałków, wysprzątane pozostanę W Jelonce jak sprzątają to tylko zbierają papierki ,bez zamiatania , zbierania puszek lub szczeniaczków,a tego wszędzie pełno.
~Brak słów 7-05-2020 7:53
A co z tymi degeneratami, ktorzy to wyrzucili? Za morde i niech to sprzataja! Jeszcze chwila i kazdy dorzuci tam swoja ,,cegielke,, wtedy bedziemy mieli nowe wysypisko.
~ 7-05-2020 8:06
Wprowadzić skup za pieniądze plastiku i innych opon,s..at oraz wszelkiego szkła,a nawet zużytych mebli-na wagę.Ludzie sami to i wybierają i posegregują i zawiozą do skupu.To wszystko jest do ponownego przetworzenia.A za celowe śmiecenie ostro finansowo karać.
~Obey 7-05-2020 11:30
do: ~ (8:06)
Żeby tego było mało to od niedawna przestali skupować makulaturę.
~No, tak 8-05-2020 11:05
do: ~Obey (11:30)
Niestety. Inni się rozwijają, tylko my się cofamy, a gors ludzi podpala jeszcze odpady albo wypala kable, jak ten czub, o którym pisano tutaj, a jego małe dziecko stało obok i wdychało niebezpieczne dla zdrowia opary. Na zachodzie to rzecz normalna, że przyjmuje się odpady za darmo, poddaje wstępnej segregacji, recyklingowi, odzyskuje metale szlachetne np. ze starych zużytych komórek, odzyskuje drewno, plastik miele na granulat, który posłuży do produkcji nowych przedmiotów, złom skupuje, a chemikalia i niebezpieczne odpady w bezpieczny sposób utylizuje. Tylko u nas nikt na to nie wpadł, a żyjemy w XXI w.
~No, tak 8-05-2020 11:25
do: ~No, tak (11:05)
gros.
~Człowiek koń 7-05-2020 8:06
A wystarczyło gdyby pan Tomasz polał te odpady łatwopalną substancją i PODPALIŁ!! Gwarantuję ze w ciągu godziny problem zostanie rozdmuchany przez wiatr. Dziękuje za uwagę!
~zwykla@baba 7-05-2020 23:11
do: ~Człowiek koń (8:06)
Prymitywa większego od Ciebie nie znam !!!
~a może 7-05-2020 8:37
zamontowac fotopulapkę w tym miejscu?
~eco 7-05-2020 8:42
mpgk zajmuje się tzw. gospodarką komunalną, a nie jak np. MPO - oczyszczaniem miasta. Czytając "manifest" spółki można dojść do wniosku, że jest to nasz największy skarb. W rzeczywistości MPGK olewa Mieszkańców i realizuje bardziej opłacalne zadania, niż wywóz odpadów.
~456 7-05-2020 8:42
Co na to Straż Miejska? 30.04 znaleziono sprawców zaśmiecenia, wniosek do sądu powinien mieć załącznik w postaci faktury za sprzątnięcie balaganu czy owe śmieci zostaną tam do zakończenia sprawy?
uspeb 7-05-2020 9:31
I przy tak prostych sprawach widać jak na dłonie, że to jest państwo teoretyczne. Obojętnie kto rządzi, to skala marazmu jest zatrważająca.
~ 7-05-2020 15:21
do: uspeb (9:31)
U nas rządzą od 40 lat ci sami, tylko pod nową nazwą, więc trudno powiedzieć, czy byłoby inaczej, gdyby w Jeleniej rządził PiS. Mieszkańcy nigdy nie dali szansy, by się przekonać i ciągle wybierają tych samych. Niektórzy obecni "urzędnicy" w naszym mieście pamiętają jeszcze zapach swoich biur z lat PRLu. Nic się nie zmieniło, poza tym, że boazerię ze ścian i dermę z drzwi zerwali.
~Danuska 7-05-2020 16:17
do: ~ (15:21)
Co ma remont ratusza do śmieciarzy ? Logika!
~ 7-05-2020 19:16
do: ~Danuska (16:17)
Nigdzie nie było o remoncie ratusza. Pracujesz w ratuszu, że wpis o boazerii i dermie od razu tak zinterpretowałaś? Najwyraźniej tak, bo ja nawet nie wiem, czy w ratuszu coś zerwali. Nic dziwnego, że swojej dziupli bronisz. Beton urzędniczy ma bardzo dużo do śmieciarzy, ot co. Ludzie sami z siebie się nie nauczą. Jak im władza przykładu nie da, a opornych nie wyłapie i nie ukarze, to nic z tego nie będzie. A władza śpi.
~No, tak 8-05-2020 11:36
do: ~ (15:21)
A Ty sądzisz, że PiS da i będzie cacy? Widać, jak rządzą i jak doprowadzili niemalże kraj do ruiny finansowej, bo im się te pieniądze po prostu należały, jak krzyczała Szydło z mównicy sejmu. Dwa miliardy poszły na TVP, a nie na służbę zdrowia, bo i po co? Plują na Jerzego Owsiaka, tymczasem Jerzy Owsiak od 28 lat zbiera pieniądze na służbę zdrowia, kupuje sprzęt medyczny, a teraz maseczki, przyłbice, stroje i łóżka. Mamy jeden z najniższych wskaźników wykonywania testów na koronawirusa w Europie. Czechy, mały kraj, a zleca wykonywanie znacznie większej ilości testów niż u nas. Osoba, którą znam była w jeleniogórskim szpitalu na zabiegu. Po opuszczeniu szpitala, okazało się, że ma objawy koronawirusa. Potwierdzono obecność wirusa, a domownicy muszą przejść kwarantannę, bo nie uznano konieczności przeprowadzenia testu. Klatka schodowa bloku, w którym rodzina mieszka musiała zostać zdezynfekowana. Uważasz, że to jest normalne?
~ 8-05-2020 14:49
do: ~No, tak (11:36)
Uważam, że widzisz tylko wybiórczo, to co chcesz widzieć. Zupełnie jak dziennikarze TVN. Jeden prosty przykład - na TVP poszło 2 miliardy, a wiesz ile poszło kilka dni później na szpitale? Jak nie wiesz to sprawdź. Tak samo można obalić pozostałe wątki, które poruszyłeś.
~No, tak 9-05-2020 17:42
do: ~ (14:49)
No, to oglądaj TVPiS, a dowiesz się całej prawdy :P
~Zszokowana 7-05-2020 10:17
To ze ludzie zasmiecaja lasy to pIkus w porownaniu tym jak zsmieca portale slynna chabeta...Ile Ci placa za publiczne robienie z siebie blazna?
~sasza 7-05-2020 11:06
a u nas tak toczno podobnio,
~Jelinek 7-05-2020 12:02
Jakie prawo i egzekwowanie to widać na każdym kroku.
~Maryjan 7-05-2020 12:25
Jak wygra Duda to zrobi z tym porządek. Jemu leży na sercu dobro polskiego społeczeństwa. Niech żyje Prezydent Duda.
~Dziwi mnie jest sprawcą i p 7-05-2020 14:19
termin i e..ekucji A i po temacie
marek15440 7-05-2020 19:51
Oddac smieci w MPGK to prawdziwy survival. Trzeba miec dokument z adresem a jak ktos nie ma dokumentu a ma smieci to wtedy jadzie na lake. Brawo MPGK za tak traktowanie srodowiska
~ 7-05-2020 21:07
do: marek15440 (19:51)
Nie masz dowodu osobistego? W czym problem? Wywoziłem kilka razy gałęzie po ścince krzaków u siebie na posesji. Bez problemu. Innym razem gruz. Też bez problemu. Problemy mają chyba ludzie, którzy ledwo ukończyli szkołę i podanie swojego adresu oraz dokumentu potwierdzającego tożsamość przekracza ich możliwości intelektualne.
~No, tak 8-05-2020 14:22
do: ~ (21:07)
Mnie nie przyjęli fotela biurowego, a więc problem jest. Problemem jest zbędna biurokracja, bo najważniejsze jest przyjmowanie odpadów, niezależnie czy przywiezie je ktoś z miasta czy z najbliższej okolicy bez "bawienie się" w zbędną biurokrację.
~ 8-05-2020 14:52
do: ~No, tak (14:22)
Chyba żartujesz. Przecież zaraz jakiś "Janusz" by wyniuchał interes. Przyjmować wszystko jak leci bez sprawdzania zameldowania? To gwarantuję, że zaraz cała banda Polaków pracujących w Goerlitz albo i nawet niekoniecznie w Niemczech zrobi sobie z tego interes. Będą odbierać odpady za pieniądze od przeróżnych podmiotów i przywozić je do naszego PSZOK. A PSZOK ma brać wszystko jak leci w każdych ilościach? Bardzo szybko stalibyśmy się wysypiskiem całej Europy, bo u nas można by było zutylizować wszystko za darmo.
~No, tak 9-05-2020 17:39
do: ~ (14:52)
Wysypiskiem całej Europy? Nie żartuj. Na zachodzie są punkty zbiórki odpadów i przyjmowane są one bezpłatnie, za wyjątkiem skupu metali, zużytego oleju i innych odpadów, które są skupywane. Myślisz, że do PSZOK ludzie zwożą całe ciężarówki śmieci? Ten punkt jest mały i powinien zostać umiejscowiony gdzie indziej, by można było przyjmować więcej odpadów. Przywożą odpady i jeszcze rzuca im się kłody pod nogi. Potem wielkie zdziwienie, że śmieci wyrzucane są do lasu i innych ustronnych miejsc. Recykling powinien być dziś rzeczą oczywistą, a niestety nie jest. Niestety, ale raczkujemy w tej materii.
~ 7-05-2020 21:20
Takich miejsc jest o wiele więcej. Na tzw betonówce, która łączy cieplice ze staniszowem jest kilka mniejszych tego typu wysypisk przy samej drodze, plus w połowie przejazdu widać jak ktoś wypalał kable. Serce pęka jak się ogląda takie obrazki.
~oo 7-05-2020 22:06
Ostatnio SM złapała takich śmieciarzy .Pewnie to też ich robota ?Niech to sprzątają m..dy jedne.
~nn 8-05-2020 5:24
zawieje i zamiecie ,,,
~ 8-05-2020 14:52
do: ~nn (5:24)
Tobie do ogrodu przyleci.
~gość 8-05-2020 21:02
Śmieciarze to nie ci panowie,którzy je wywożą,ale ludzie,którzy nie mają pojęcia do czego służy śmietnik.Największe b..dasy to palacze papierosów.Wszędzie pełno niedopałków,aż r..gać się chce.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kapitalna wiadomość w sprawie linii kolejowej do Karpacza i Kowar!

Powstaje węzeł przesiadkowy

Bałagan przy parku

Zderzenie czterech aut

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

Pojawiają się głosy, że w związku z zaległościami w nauce, spowodowanymi pandemią, wszyscy uczniowie powinni powtarzać rok. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
828
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%