MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Czas sprawozdań

Wiadomości: Powiat
Piątek, 31 stycznia 2020, 9:00
Aktualizacja: 13:44
Autor: WAC
Fot. WA
Na pierwszej w 2020 roku sesji spotkali się wczoraj (30.01) radni Rady Powiatu Jeleniogórskiego.

Wczorajsza sesja w znacznej części miała charakter podsumowujący 2019 rok. Radni wysłuchali sprawozdań na temat pracy komisji rady przekazanych przez ich przewodniczących. Starosta Krzysztof Wiśniewski przedstawił również sprawozdanie z zakończonych niedawno konsultacji społecznych na temat zmiany nazwy powiatu z Jeleniogórski na Karkonoski. Przypomnijmy, że w ich trakcie zdecydowana większość osób, które wyraziły swoją opinię były za tym rozwiązaniem.

Radni zapoznali się także ze sprawozdaniem z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Miasta Jeleniej Góry i Powiatu Jeleniogórskiego w 2019 roku.

W części sesji poświęconej przyjęciu uchwał radni między innymi zdecydowali o wprowadzeniu zmiany w Statucie Powiatu Jeleniogórskiego. Do tej pory każdorazowe użycie herbu powiatu przez organizatorów różnego rodzaju imprez sportowych, kulturalnych czy innych wymagało zgody Rady Powiatu. Po wczorajszej korekcie statutu decyzję w tej kwestii będzie podejmował Starosta Jeleniogórski.

Podczas obrad przyjętoi również uchwały: w sprawie zmian w budżecie powiatu jeleniogórskiego na 2020 rok, wieloletniej prognozie finansowej powiatu jeleniogórskiego, zmieniającą uchwałę w sprawie ustalenia wysokości opłat za zajęcie pasa drogowego oraz w sprawie likwidacji Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie.

Miłym akcentem na zakończenie obrad było wręczenie przez wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jeleniogórskiego Leszka Supierza, w imieniu Dyrektora i Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej w Wojcieszycach, specjalnej statuetki oraz podziękowań dla Starosty Jeleniogórskiego za pomoc i życzliwość podczas organizacji IV Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda…”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
60%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

PKS Kamienna Góra wznawia połączenia

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Nowe boksy na stadionie

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Iks 31-01-2020 7:47
Za mało zdjęć pani Ani.
~Jelenia.com 31-01-2020 8:24
do: ~Iks (7:47)
Oooo jak miło że też oprócz mnie lubi Panią Anie😀
~Gość 31-01-2020 7:52
To właśnie Jelenia Góra! Raporty, sprawozdania podwyżki cen no i oczywiście statuetki. Same tematy zastępcze. Jedyna zmiana na jaka możemy liczyć w regionie to zmiana nazwy powiatu.
~ 31-01-2020 8:58
Koło wzajemnej adoracji

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Fundusze dla powiatu kamiennogórskiego

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Nadbrzeżna gotowa

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1541
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%