MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Czas rozliczeń u „Samych swoich”

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Piątek, 9 maja 2008, 8:11
Aktualizacja: 8:15
Autor: ROB
Czy atmosfera zgody będzie tylko "obowiązywała" podczas lubomierskiego festiwalu komedii?
Fot. rylit
– Mamy dość rządów burmistrza i jego zastępcy – mówią radni Lubomierza. Nie udzielili szefowi miasta absolutorium, a już w najbliższą niedzielę odbędzie się referendum w sprawie odwołania Wiesława Bobrowskiego.

Niekompetencję, niegospodarność, kolesiostwo, lenistwo, bezprawie, brak współpracy w kierunku rozwoju gminy – to najważniejsze zarzuty wobec burmistrza Wiesława Bobrowskiego, jakie przedstawili radni, którzy głosowali za nieudzieleniem absolutorium.

I podają fakty: z blisko 700 tysięcy złotych zaplanowanych na inwestycje w gminie, wydano niespełna 150 tysięcy złotych. Zdaniem rajców, to świadczy o lenistwie władzy, która nie potrafiła wykorzystać odpowiednio pieniędzy. Jednak zastrzeżeń jest więcej.

Radni wskazują na wyjątkowo kosztowną wymianę kotła ogrzewania w Szkole Podstawowej w Chmieleniu – 54 tysiące złotych i kilka innych, szokujących decyzji władzy. Za taką należy uznać odkupienie trawnika przed urzędem za 200 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły z kredytu. Wcześniej urząd sprzedał trawnik za.... 17 tysięcy złotych. To tylko niektóre przykłady.

Inna sprawa, że burmistrz od początku kadencji zwolnił już 10 urzędników, z kilkoma przegrał sprawy w sądzie a odszkodowania im wypłacone sięgają stu tysięcy złotych.

W kuluarach popierający radnych mówią, że chodzi nie tyle o samego Wiesława Bobrowskiego, co o jego zastępcę Artura Mazura, który niepodzielnie panuje w ratuszu, a także o dyrektora zakładu gospodarki komunalnej Mirosława Burdzickiego.
Może odwołać ich jedynie burmistrz Bobrowski, ale skoro on tego nie chce, mieszkańcy chcą pozbyć się burmistrza razem z jego ekipą.

Sam Wiesław Bobrowski od początku utrzymywał, że nie ma sobie nic do zarzucenia a za większość niepowodzeń winą obarczał samych radnych. Tak było w przypadku choćby niepowołania kierowniczki USC. Burmistrz kilkakrotnie zaproponował osobę na to stanowisko, jednak rada nie przyjęła tej kandydatury. Burmistrz podkreślał, że podpadł radnym, bo ukrócił kolesiostwo i układy w urzędzie.

Miesięcznik Sami Swoi, wydawany za pieniądze urzędu, w najnowszym wydaniu nie napisał ani słowa na temat referendum. Tak, jakby go w ogóle nie było. Tymczasem referendum w Lubomierzu odbędzie już w najbliższą niedzielę (11 maja). Aby odwołać burmistrza, do urn musi iść 1200 mieszkańców i przynajmniej połowa z nich zagłosować za.

Tego dnia będziemy w miasteczku „Samych Swoich”. Nasi reporterzy zamierzają przyglądać się, czy nie dojdzie do złamania prawa z jednej jak i z drugiej strony konfliktu. Wieczorem natomiast na www.jelonka.com podamy wstępne, nieoficjalne wyniki referendum.

Ogłoszenia

Czytaj również

Skarpeta z metamfetaminą

Utrudnienia na trasach rowerowych

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~były przyjaciel 9-05-2008 9:51
Jak to jest Panie Mazur, że gdzie się Pan pojawia, tam od razu są afery? Lwówek - SOSW, Kamienna Góra, teraz Lubomierz. Odwołać władzę!!!
~.... 9-05-2008 11:07
nie może być... na kocie?! ;D
~D. 9-05-2008 15:53
A tak się śmiesznie składa, że znam te panienki ze zdjęcia z pierwszego rzędu... ;)
~trojan 9-05-2008 16:36
Jeleniogórzanie uczcie się.
~koleś 9-05-2008 18:44
Panie Mazur i Panie Burdzicki jestesmy osobami, które zamiast łączyć społeczeństwo to -dzielicie! Panie Burmistrzu Bobrowski chyba gorszej decyzji personalnej o powołaniu tych dwóch Panów nie mógł Pan zrobić. Z własnego doświadczenia znam p. Burdzickiego, dla którego kasa fiskalna i faktura to wszystko. Szkoda, ż Pan jako nauczyciel nie posłuchał dobrych rad ludzi, któzy znają tych Panów
~info 9-05-2008 22:49
To wszystko jeszcze pikuś. Jeśli ktoś myśli, że jego dane osobowe w tym urzędzie są bezpieczne to się grubo myli ! Ich informatyk sprzedaje dane personalne(imie,nazwisko,adres,Pesel itd)z urzędu wypływa jak woda ;) Sam Burmistrz zatrudnił kolesia na stanowisko informatyka nie majacego zielonego pojęcia o komputerach hihihi....Myśle, że to ciekawa sprawa dla prokuratora, gdzie jest ustawowa ochrona danych osobowych ??????
~koleś 2 7-05-2009 19:59
sa
lombard 7-05-2009 20:03
tragedia to rządy J.Sieniuć, Sikora,Mazurowa.
~drugi koleś 31-07-2009 14:56
Panie koleś. bzdury Pan pisze. Jak się znacie to dlaczego mu sam Pan tego nie powie tylko wypisuje bzury po portalach ukrywając sie za ksywką. Do pięt im nie dorastacie / poprzedniej władzy tj. Pana Bobrowskiego i Pana Mazura /, a Pan Burdzicki to klasa sama w sobie.
~konto 1-09-2009 13:50
Ta Pani, co pisze pod psełdonimami i napuszcza dziennikarzy na porządnych ludzi niech popatrzy na sibie. To Pani Sieniuć wszystkich dzieli z ludźmi takimi Jak Sikora i Zatylny. Odczepcie od poprzeniej władzy . Nie dorastacie im do pięt.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Wkrótce zegar wróci na "Majówkę"

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
859
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%