MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Czas na zawodowców” w Jeleniej Górze

Wiadomości: Region
Niedziela, 11 marca 2018, 9:25
Autor: WEiS
Fot. Użyczone/WEiS
We Wrocławiu odbyło się uroczyste spotkanie, na którym poprzez podpisanie umów zainicjowano realizację kolejnego projektu wspierającego edukację w szkołach ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska.

Reprezentujący nasze miasto Paweł Domagała – naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu oraz Janina Nadolska – skarbnik Miasta podpisali umowę o wspólnej z Województwem Dolnośląskim, Politechniką Wrocławską, Uniwersytetem Przyrodniczym i jedenastoma partnerami, głównie samorządami z Dolnego Śląska, realizacji projektu „Czas na zawodowców”.

Wniosek o wartości ponad 5 mln zł uzyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Dolnego Śląska 2014-2020. Z pozyskanych środków będą mogli skorzystać uczniowie i nauczyciele czterech jeleniogórskich szkół zawodowych: Zespołu Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3, Zespołu Szkół Przyrodniczych i Usługowych, Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych.

W projekcie przewidziano zajęcia dla uczniów w najnowocześniejszych laboratoriach Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Przyrodniczego, środki na organizację staży zawodowych, w tym przede wszystkim stypendia stażowe dla uczniów oraz innowacyjne szkolenia dla nauczycieli. Działania rozpoczną się już w kwietniu br. i będą trwały do 31 sierpnia 2018 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Partnersko i kulturalnie

Święto miasta trwa

Hojny festyn

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Grzechu 11-03-2018 12:59
Droga młodzieży do boju, spółdzielcza czeka...
~r 11-03-2018 13:50
Pis wygrał drugą wojnę światową !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Parkingi: ważne plany

Kontrowersyjne nagranie nauczyciela

Japonia od kuchni w Cieplicach

Wielki grad k. Bolkowa

Na Szwedzkie Skały wysiłkiem (nie)małym

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1040
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%