MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Czas na nowe Karkonosze?

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 16 lipca 2018, 19:47
Aktualizacja: 19:47
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Rozpoczęcie przygotowań do nowego sezonu IV ligi obfituje w szereg zaskakujących informacji osobowych dotyczących zespołu seniorów Karkonoszy Jelenia Góra. Po rozstaniu z Markiem Siatrakiem trenerem biało–niebieskich został Aleksiej Tiereszczenko, za którym wielu piłkarzy jest gotowych przyjść do klubu ze Złotniczej.

Jako zawodnik Tiereszczenko występował w klubach z Ukrainy, Łotwy, a w Polsce pojawił się w latach 90., kiedy to został zawodnikiem Stali Mielec, następnie Olimpii Poznań. Największą karierę zrobił pod koniec ubiegłego wieku, w klubie z Grodziska Wielkopolskiego. W polskiej ekstraklasie rozegrał 124 mecze, strzelając jedną bramkę. Od 2003 roku posiada obywatelstwo polskie.

Po pierwszym treningu ciężko mówić kto będzie reprezentować Jelenią Górę w rozgrywkach ligowych - część piłkarzy odbywa testy w innych klubach, akces do gry zgłaszają również nowi zawodnicy. Wśród aspirujących do gry w barwach biało-niebieskich znalazło się kilku piłkarzy kowarskiej Olimpii (Zatylny, Marciniak, Gargas, pojawić ma się także Kraiński), wróciło też kilku wychowanków (Pytel, Wersocki).

- Od zimy byłem w stałym kontakcie z prezesami Karkonoszy. Powiedziałem, żeby skończyli sezon i od lata rozpoczniemy współpracę - ujawnia Aleksiej Tiereszczenko, który w minionym sezonie pracował jako drugi trener w Stali Stalowa Wola (II liga), a wcześniej trenował m.in. Olimpię Kowary. Jak zapowiada nowy trener, plany są ambitne. - Chcemy zbudować dobrą ekipę z miejscowych zawodników. Na obiektach, które tu powstają musi być bardzo silny klub - dodał szkoleniowiec, który zamierza się też spotkać z trenerami grup młodzieżowych, aby stworzyć pole do zdrowej współpracy. Co ciekawe, poza zawodnikami - klub ze Złotniczej może zyskać znanego w środowisku piłkarskim sponsora - Tomasza Dudziaka, który przez wiele lat wspierał Olimpię Kowary.

Trener i działacze nie chcą pompować balonika. Runda jesienna ma być sprawdzianem tego, na co stać nowy zespół. W zależności od wyników, zostaną określone cele na rundę rewanżową. W okresie przygotowawczym treningi mają się odbywać codziennie, a w planach sparingowych póki co jest Górnik Złotoryja, z którą Karkonosze mają się zmierzyć w najbliższą sobotę (godzina do ustalenia). Kolejne mecze towarzyskie wkrótce mają być dogadane.

Przedstawiciel zarządu klubu potwierdza, że rozmowy z trenerem Tiereszczenko trwały od dłuższego czasu.

- Od dłuższego czasu wiedzieliśmy, że Marek Siatrak nie będzie chciał dłużej pracować w klubie. Udało się skontaktować z trenerem Tiereszczenko, i to skutecznie. Tym razem nie pompujemy balonika, po pierwszej rundzie okaże się na co nas stać - powiedział Konrad Ambroży, wiceprezes Karkonoszy. - Wielu piłkarzy zgłosiło już akces do gry w Karkonoszach dowiadując się o zmianie trenera. Teraz szkoleniowiec zdecyduje kogo by widział w zespole, a naszą rolą będzie ocena na kogo nas stać finansowo - dodał przedstawiciel zarządu.

Sezon 2018/2019 rozpocznie się 11/12 sierpnia. W pierwszej kolejce Karkonosze zagrają w Rudnej z miejscową Spartą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~KSK 17-07-2018 19:18
Tiereszczenko, Zatylny, Gargas czy Kraiński to najlepszy okres w najnowszej historii Olimpii, aż dziwne, że z nich zrezygnowali, za to my skorzystamy! Do boju KSK!
~Goooool 18-07-2018 11:01
Faktycznie piłkarz "najwyższej" klasy.124 mecze jedna bramka.Jeżeli bedzie takim samym trenerem to Karkonosze będą w lidze podwórkowej.
~ 18-07-2018 23:10
Żałosna drużyna ,żałosne twarze ,żałosne miasto żałosny trener żałosny klub
~Do wyżej 20-07-2018 15:00
Ciekawe skąd Ty jesteś i czym sie zajmujesz skoro wszystko dla Ciebie takie zalosne anonimie :))
~ 21-07-2018 5:36
do: ~Do wyżej (15:00)
Pochodze z San Escobar
~ 25-07-2018 10:42
Strach się bac tych Kopaczy 80 tys. mieszkańców ,a oni gdzieś w 15 lidze ekipa w ...
~Wałbrzych 25-07-2018 10:49
Szkoda ,że Górnik jest w innej dywizji ,bo parę ciosów na policzek by poszło ach stare dobre czasy jak ... u siebie przed kochanym Górnikiem ... KARKONOSZE
~18 sqandal 25-07-2018 15:43
….…… bardzo fajne te dekraracje ale ? ….. ale tu nigdy nie będzie drużyny piłkarskiej choćby na trzecioligowym poziomie , miasto musiałoby by wesprzeć ( a tu kasy na sport brak ) a i sponsory takie na < B > klase . Więc niech się te piłkarzyki cieszą ze grają w tej 4-tej lidze bo to wszystko na co ich stać. KROPKA !
~ 25-07-2018 16:58
Konrad a
~ 25-07-2018 17:00
Ale widac jakiś tam potencjał jest w 2014 Konrad Andrzejczak zadebiutował w ekstraklasie teraz Maciek Firlej będzie w ekstraklasie kasa kasa kasa i bedzie ok
~KKK 29-07-2018 18:49
Dużo ludzi czeka na porządną drużynę. 2 liga to powinno być minimum na takie miasto.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Derby Jeleniej Góry na remis

Dachowanie w Radomierzu

Stalowe rumaki w Karpaczu

Czytelniczka: drogo i brudno

Ciekawe starcie w Łomnicy

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%