MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Czarodziejski zakątek w magicznej iluminacji

Wiadomości: REGION
Sobota, 12 grudnia 2009, 8:31
Aktualizacja: 8:32
Autor: Ania
Fot. Ania
Turyści i mieszkańcy Kowar ujrzeli wczoraj Hotel Jelenia Struga SPA Resort w zupełnie innym świetle. Spędzili wieczór w odrealnionym miejscu dzięki kolejnej odsłonie II Karkonoskiego Festiwalu Światła.

W ramach KFŚ zorganizowano pokaz iluminacji świetlnych pod hasłem „Księżycowa Dolina Światła i Dobrej Energii”. W ten sposób miejsce, które po zmroku jest niemalże niewidzialne stało się czarodziejskim zakątkiem Kowar. Widoczny stał się ogród przy hotelu. Goście, mimo panujących wokół ciemności, mogli dostrzec polanę otoczoną świerkami oraz strumień wody wpadający do niewielkiego stawu.

Jeszcze nie wiadomo, jak długo będzie można oglądać iluminacje świetlne. Najprawdopodobniej część z nich zostanie na stałe. Warto także dodać, że w przyszłości ma być ich więcej, a efekt jeszcze lepszy.
We wczorajszym spotkaniu uczestniczył Janusz Stańczyk, jeden z pomysłodawców Karkonoskiego Festiwalu Światła. Natomiast same iluminacje, jak mówią pracownicy hotelu powstawały w zawrotnym tempie tj. w ciągu trzech minionych dni.

– Marzeniem szefa, Marka Jankowskiego, było stworzenie księżycowej doliny. Z każdej strony otacza nas las, więc wieczorem jest bardzo ciemno. Kiedy rozbłysły światła, można było dostrzec, że nie jesteśmy na końcu świata, ale w pięknym miejscu w otoczeniu świerków – mówiła Sylwia Pagacz, menedżer obiektu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Ćwierć wieku Teatru Maska

"Leniuchem" do kolei na Kopę

Komentarze (1) Dodaj komentarz

*piipi* 12-12-2009 15:59
~Hi, ..myslałam,ze Reporterka Ania jest zainteresowana chłopakiem,którego utrwaliła na zdj.nr.7 ..ale *ona pobiegła do innego *fajnego stworzonka ! (..patrz.zdj.nr.8] ~FAJNIE ...piękna choinka i strasznie ciepłe fotki, ..az pojadę wszystko swoim serduszkiem "zobaczyc" !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Docenili grupę wieńcową

Krakowska gotowa!  

O bezpieczeństwie

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Wystawa świeżych grzybów – tylko na naszym portalu!

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
353
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%