MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Czarny teatr dla każdego – VIDEO

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 15 lutego 2010, 12:37
Aktualizacja: Niedziela, 4 kwietnia 2010, 9:04
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Drugim, premierowym spektaklem „Bajki symfonicznej Piotruś i Wilk” Sergiusza Prokofiewa, widowisko to weszło wczoraj na dobre do repertuaru Zdrojowego Teatru Animacji.

Słuszna okazała się taktyka „podwójnej” premiery. Jedno przedstawienie nie zaspokoiłoby wszystkich zainteresowanych, których nie pomieściłaby sala MDK „Muflon”. Stała się ostatnio sceną zastępczą dla Zdrojowego Teatru Animacji, którego siedziba jest aktualnie w remoncie.

Wczoraj – choć zabrakło miejsc – organizatorzy zrobili wszystko, aby każdy miał możliwość obejrzenia rzadko u nas widzianego „czarnego teatru”. W tej właśnie technice Libor Štoumpf z Chrudima wyreżyserował to magiczne przedstawienie. Zagrali widoczni: Sylwester Kuper i Dorota Bąblińska-Korczycka, oraz niewidzialni w czerni tła: Dorota Fluder, Katarzyna Morawska, Jacek Maksymowicz oraz Radosław Biniek.

O spektaklu już pisaliśmy. Zapraszamy do obejrzenia skromnego klipu video z wczorajszego widowiska, a tych, którzy jeszcze na sztuce nie byli, gorąco do tego zachęcamy. Żadna bowiem technika wizualna nie jest w stanie oddać wszystkich wrażeń, jakich można doświadczyć w teatrze „na żywo”.

OBEJRZYJ VIDEO

Ogłoszenia

Czytaj również

Wyjątkowa wystawa

Finał na lawecie

Mobilizacja przed II turą

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Tomy M 16-02-2010 0:19
To Co teatrzyk dopiero.
~romek 16-02-2010 16:09
Byłem z synem i polecam !!! dawno nie widziałem w Teatrze Animacji tak magicznego spektaklu i innego niź do tej pory prezentowane widowiska. Gratulacje dla twórców !!! Ta forma, klimat i ta przepiękna muzyka sprawiła, że przez chwilę poczułem się jak bym cofnął się w czasie.
~mama Szymka 17-02-2010 14:51
również byłam z rodziną na tym spektaklu. Mój 3-letni Szymek reagował bardzo żywiołowo na wszystko, co się działo na scenie. Polecam, nie tylko 3-latkom...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zauroczeni Karkonoszami – zaproszenie na wernisaż

Podgórna jest nadal zarośnięta

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Kolejny seans w Lwówku Śląskim

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
18
Tak
56%
Nie
39%
Nie wiem
6%