Czytających: 11355

Klasa A: Czarni podbili Chojnika

Niedziela, 8 maja 2011, 16:33
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 maja 2011, 18:22
Piłkarze Czarnych Strzyżowiec po ciekawym spotkaniu pokonali ekipę Chojnika 3:2. Po bezbramkowej pierwszej połowie, w drugiej kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Lubańskiej w Jeleniej Górze obejrzeli grad goli.

A-klasowy pojedynek pomiędzy piątym Chojnikiem, a zajmującą dziesiątą lokatę ekipą ze Strzyżowca rozpoczął się od groźnych ataków gości. W 9 min. Fryczka z 16.metrów uderza w boczną siatkę, osiem minut później okazję miał Kochan - najniższy na boisku gracz gości doszedł do dośrodkowania i strzałem głową uderzył nad poprzeczką strzeżoną przez Olczyka. Z czasem gospodarze doszli do głosu, a w 23 min. bliski szczęścia był Lipnicki, którego mocne uderzenie poszybowało minimalnie nad spojeniem słupka z poprzeczką. W kolejnej sytuacji Szymczak ratując piłkę przed autem w narożniku boiska dośrodkował w pole karne, ale piłka zamiast na głowę któregoś z napastników, trafiła w poprzeczkę.

Po zmianie kibice obu drużyn zobaczyli żywsze widowisko, a co najważniejsze - padały gole. W 47 min. w pole karne gospodarzy wpadł Rzeźnik, ale jego strzał obok słupka wywołał jęk zawodu wśród kibiców ze Strzyżowca. W 55 min. w końcu zobaczyliśmy gola, Żmija faulowany w polu karnym wywalczył rzut karny dla gości, a autorem skutecznej egzekucji był Rzeźnik. Mimo utraty bramki, piłkarze Chojnika nie podłamali się i już 3 minuty później doprowadzili do wyrównania. Michałek stanął do wykonania rzutu wolnego z okolic narożnika pola karnego i uderzył technicznie tuż przy słupku. Dwie minuty później po raz kolejny zaskoczyli goście, Marcin Romaniak wychodzi sam na sam z bramkarzem Chojnika, ale widząc wsparcie ze strony Żmiji podaje mu futbolówkę, a ten wyprowadza swój zespół na ponowne prowadzenie. W 75 min. na kolejną próbę zdecydował się M. Romaniak, jego strzał wybronił Olczyk, ale wobec dobitki Kochana był już bezradny. W końcówce spotkania nadzieję na korzystny rezultat dla miejscowych dał Lipnicki wykorzystując dokładne dogranie w pole karne. Na więcej zabrakło czasu i zespół Czarnych Strzyżowiec zasłużenie wywiózł z Jeleniej Góry komplet punktów.

Komplet wyników oraz tabelę podamy po spotkaniu Pub Gola z Łomnicą, które rozpocznie się o godz. 17:00, również na stadionie przy ul. Lubańskiej w Jeleniej Górze.

Chojnik Jelenia Góra - LZS Czarni Strzyżowiec 2:3 (0:0)