Czarne chmury nad KPR–em

Wiadomości: Gdynia
Środa, 19 września 2018, 20:55
Aktualizacja: 21:02
W spotkaniu na dnie tabeli Superligi, KPR Jelenia Góra nie potrafił pokazać wyższości nad dotychczasową "czerwoną latarnią" rozgrywek i uległ w Gdyni miejscowej Arce 21:24. Podopieczne Michała Pastuszki prowadziły tylko przez chwilę, a przez niemal całe spotkanie to ekipa z Pomorza dyktowała warunki gry.

Jeleniogórscy kibice szczypiorniaka mają przed sobą wizję kolejnego koszmarnego sezonu w wykonaniu KPR-u. Bez względu na to, czy na postawę żółto-niebieskich mają wpływ zaległości finansowe, fani KPR-u marzą o emocjach do końcowych minut w każdym spotkaniu. Pojedynek z ekipą, która miała być głównym kandydatem do spadku od początku nie napawał optymizmem, ale dziewczyny walczyły do samego końca.

Pierwsza połowa była festiwalem błędów z obu stron, jednak to miejscowe zachowały więcej zimnej krwi. Jedynie od stanu 2:0 przyjezdne zanotowały trzy bramki z rzędu, a w pozostałym okresie tej części gry na tablicy wyników Arka prowadziła lub chwilami było remis. Od stanu 7:7 KPR stracił 3 bramki z rzędu, ale do przerwy było 10:8.

Po zmianie stron gdynianki odskoczyły na 13:9, ale jeleniogórzanki zdołały się podnieść i w 42. minucie było 13:12. W kolejnych minutach trwał wyrównany bój o każdą piłkę, jednak w 50. minucie to ekipa Michała Pastuszko wypracowała dwubramkową przewagę (16:18). Następnie aż 5 bramek z rzędu było dziełem gospodyń (21:18) i do końcowej syreny Arka nie oddała przewagi zwyciężając 24:21.

W ligowej tabeli KPR dzięki wysokiej porażce UKS-u Kościerzyna (21:43 z Perłą Lublin) nie spadł na ostatnie miejsce, ale oba zespoły są jedynymi, które w tym sezonie mają zerowy dorobek na swoim koncie. KPR ma na minusie 38 bramek, a UKS 51. Na prowadzeniu z kompletem 4 zwycięstw są Energa Koszalin i Zagłębie Lubin. W następnej kolejce jeleniogórzanki podejmą EKS Start Elbląg.

Arka Gdynia – KPR Jelenia Góra 24:21 (10:8)
Arka: Kowalczyk – Gutkowska 10, Witulich 5, Borysławska 4, Wąsik 2, Małecka 2, Bieńkowska 1, Chodakowska, Czarnik, Dorsz, Śliwińska.
KPR: Filończuk, Szczurek, Wierzbicka – Tomczyk 6, Jasińska 3, Oreszczuk 3, Bielecka 2, Kobzar 2, Załoga 2, Najdek 1, Jurczyk 1, Świerżewska 1, Żukowska, Kanicka.