MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Czarna maska” – po raz ostatni w tym roku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 6 listopada 2010, 10:30
Aktualizacja: 10:30
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Jutro Teatr im. Norwida wystawi sztukę Gerharta Hauptmanna pt. „Czarna Maska” w reżyserii Bogdana Kocy. Dla Czytelników – dwa podwójne zaproszenia.

Mroczny dramat laureata nagrody Nobla rozgrywa się w ponurej rezydencji burmistrza Bolkowa (Bolkenhein) w roku 1662. Spotkanie towarzyskie na obiedzie staje się pretekstem do ujawnienia drzemiących w bohaterach uprzedzeń i zaszłości. Tutaj, po krwawej religijnej wojnie trzydziestoletniej i pokoju westfalskim, podczas okresu karnawałowego w oazie spokoju – jak się okaże – jedynie pozornego - zjawia się cały niezwykle szalony różnorodny korowód postaci…

Na scenie niemal cały zespół Teatru im. C. K. Norwida. W rolach głównych: Tadeusz Wnuk (burmistrz Silvanus Schuller) oraz Elwira Hamerska-Kijańska (jego żona Benigna). Będzie to ostatnie wystawienie „Czarnej maski” w tym roku. Początek spektaklu w niedzielę, 7 listopada, o godz. 19. Dla naszych Czytelników w kasie teatru czekają dwa podwójne zaproszenia. Do odebrania na pół godziny przed sztuką.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

PiS ujawnił listy kandydatów

Akcja Segregacja

W Parku Zdrojowym z czeskimi muzykami

Odpust na szczycie

W obronie zwierząt

Sztuka w pałacach i nowi ambasadorzy

Country pod Śnieżką

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
407
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%