MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Czad zabił starszą panią

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Wtorek, 2 listopada 2010, 18:08
Aktualizacja: 18:09
Autor: KPP
Wczoraj wskutek zatrucia tlenkiem zmarła 85–letnia kobieta.

Do tragedii doszło w Jerzmankach w okolicy Zgorzelca wskutek pożaru, który powstał w mieszkaniu ofiary wskutek zaprószenia ognia blisko pieca centralnego ogrzewania. Na miejsce wezwano służby ratunkowe, ale – mimo reanimacji – lokatorki nie udało się uratować. Przyczyną śmierci było zatrucie tlenkiem węgla.

Policja przypomina, że tlenek węgla zwany czadem stanowi bardzo poważne zagrożenie, ponieważ nie posiada smaku, zapachu, barwy, nie szczypie w oczy i nie "dusi" w gardle. Do zatruć tlenkiem węgla najczęściej dochodzi z powodu niesprawnej wentylacji, niedrożnych przewodów kominowych, oraz przesadnego uszczelniania mieszkania. Zaproszenie kominiarza jest większą gwarancją szczęścia niż łapanie się za guzik, kiedy się go zobaczy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Mąż zatrzymany za rękoczyny

Śmierć na żwirowni

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~panteer 3-11-2010 11:51
Uszczelnienie mieszkania w żadnym wypadku nie jest powodem zatrucia CO. Nie jest nawet powodem powstawania CO w pomieszczeniu. CO powstaje w wyniku niepełnego spalania węgla (gaz czy to z butli, czy z sieci składa się głównie z węgla). Żeby w przesadnie uszczelnionym mieszkaniu doszło do pojawienia się czadu musi być prowadzony tam proces spalania węgla np. używanie kuchenki gazowej, "junkersa", pieca czy na gaz czy węgiel czy coś innego to wszystko jedno - wszystko co palimy w domach zawiera węgięl, chyba że ktoś ma piec wodorowy:) , a nawet zapalenie świeczek czy zniczy po pewnym czasie spowoduje pojawienie się CO. Niedobór tlenu do spalania w mieszkaniu powodujący wytwarzanie się tlenku węgla jest głównym powodem zatruć - w tym przypadku nie "wyczujemy" zagrożenia gdyż pojawia się czysty CO, w przypadku nieszczelności czy niedrożności przewodów wyczujemy zazwyczaj inne produkty spalania, które znajdą się w mieszkaniu.
~kola 3-11-2010 13:24
śmieszek ty naprawdę miałeś kiedyś niedotleniony mózg współczuję twojej rodzinie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Spłonęły nieużytki

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1076
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%