MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czad na ul. Wyczółkowskiego w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 14 grudnia 2014, 7:28
Aktualizacja: 8:32
Autor: Mea
W jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego przy ul. Wyczółkowskiego w Jeleniej Górze czujnik zaalarmował o ulatnianiu się tlenku węgla. – Dwie osoby zostały ewakuowane z tego lokalu. Nikomu nic się nie stało. Przyczyną była awaria piecyka gazowego – poinformował Tomasz Filinger, dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (13.12.) przed północą. Strażacy wykonali pomiary w mieszkaniu i potwierdzili obecność czadu. Pogotowie gazowe odłączyło piecyk i nakazało jego naprawę. Po przewietrzeniu lokalu przez strażaków mieszkańcy mogli do niego wrócić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Dyski do remontu

Nabór wniosków na wymianę pieców

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~jeżozwierz1 14-12-2014 12:08
8.12. 2014 Angela pisała o czadzie w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego przy Wyczółkowskiego - wtedy pogotowie zabrało 2 nieprzytomne osoby. Zdarzenie miało miejsce 7.12. ok godz. 23. Strażacy orzekli, że przyczyną był prawdopodobnie niesprawny gazowy podgrzewacz wody. Teraz dzięki czujnikowi mieszkańcy w porę uszli z lokalu, ale strażacy znowu orzekli, że przyczyną wydzielania się czadu jest niesprawny junkers. I w dalszym ciągu właściciele nie wyciągają wniosków. Czekają aż dojdzie do tragedii? Obydwa zdarzenia miały miejsce W TYM SAMYM BUDYNKU I MIESZKANIU.A może to nie tylko niesprawny junkers? Może trzeba też przyjrzeć się przewodom kominowym, spalinowym i wentylacyjnym. Może mieszkania są zbyt szczelne? Wiele pytań, żadnej konkretnej odpowiedzi i brak gazu w budynku.
~ 14-12-2014 18:28
obciazyc kosztami rodzine to zaczna muyslec jak niesprawny junkers to na kiego ch*ja go używaja ?
~black 14-12-2014 19:00
jeżozwierz1 a mógłbyś podać numer budynku?
~ax 14-12-2014 19:03
Dawniej nie było plastikowych okien dlatego chałupy miały naturalną wentylacje i nawet gdy tworzył się czad to zawsze go wywiało przez stare drewniane okna.Dziś uszczelnia się wszystko na maxa,tworzy się puszka i ludziska wyjeźdźają nogami do przodu.Oczuwiście winne nie są okna a brak przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wybory parlamentarne (aktualizacja)

Chcą odwołania przewodniczącej

Po Koronę Gór Polskich

Stop marginalizacji średnich miast

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
740
Tak
15%
Nie
65%
Nie wiem
21%