MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Cyrkowe lato w Przystani Twórczej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 7 lipca 2010, 8:51
Aktualizacja: 8:52
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Trwają półkolonie w Przystani Twórczej Cieplickiego Centrum Kultury. Motywem przewodnim jest cyrk.

Dzieci nauczą się wielu sztuczek. Już uczyły się żonglować piłeczkami, rozśmieszać kolegów jak prawdziwi klauni. Dziewczęta i chłopcy wraz z opiekunką uczyły się cyrkowej piosenki, malowały twarze, poznawały sekrety myślenia abstrakcyjnego.

Miały, na przykład, za zadanie stworzyć drzewko, którym chciałby być. Specjalnie dla dzieci przyjechał pan Michał, który pokazał im, jak żongluje się kulami ognia i zachęcił dzieci do próbowania tej sztuki samemu. Letnicy do długich skarpetek włożyli piłeczkę tenisową i naśladowali ruchy instruktora. Nie było to zadanie łatwe, ale przyniosło młodym ciepliczanom wiele frajdy.

Dzieci są bardzo zadowolone z półkolonii. Chłopcom najbardziej podobało się żonglowanie piłeczkami, a dziewczynkom malowanie twarzy. Na każdy nowy dzień zaplanowane są nowe atrakcje. W piątek odbędzie się wielki finał półkolonii, czyli występ przystaniowego cyrku specjalnie dla rodziców i zaproszonych gości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mina na Zabobrzu

Czas na egzamin ósmoklasisty

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (4) Dodaj komentarz

wrocławski_student 7-07-2010 9:27
jak dzieci podrosną i ostaną w JG to będą widziały cyrk na okrągło a i żonglowanie zasobami portfela nie sprawi im problemu
~ 7-07-2010 15:36
Dobrze jednak że można zorganizować dzieciakom, rozrywkę tak odmienną od komputerowych gier lecz o ironio! podobny komentarz j/w. ciśnie się na usta,bo tak niestety wygląda szara rzeczywistość a i przyszłość nie rysuje się wcale tak kolorowo(chyba że w cyrku)
teessi 7-07-2010 18:33
Studencie, myślisz, że wszystie znajdą pracę w bankach? ;-) Jeleniogórzanie narzekają na ich ilość, ale one dają pracę ludziom po UE. Im ich więcej banków, tym więcej pracy dla absolwentów.
~teessi 8-07-2010 1:10
Sama pracuję w banku jako sprzątaczka, więc chętnie bym się zaopiekowała jakimś absolwentem. Męża niby mam, ale po latach, sam wiesz ;-) Świeżej krwi nigdy za dużo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Egzaminy zawodowe uczniów kowarskiego Lema

Pożegnanie starszaków

Mały Strażak dla jednostek OSP

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Mobilizacja przed II turą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
120
Tak
45%
Nie
44%
Nie wiem
11%