MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Cyrkowa podróż w „blaszaku”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 22 lipca 2010, 7:57
Aktualizacja: 7:58
Autor: Natasza
Fot. Natasza
Wrocławski Teatr na Walizkach pokazem „Odyseja Kosmiczna” wywołał wczoraj wiele uśmiechów na twarzach uczestników letnich półkolonii Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu.

Anna i Łukasz Jędrzejczyk – aktorzy teatru zabrali najmłodszych w niesamowitą podróż po cyrku. Różnorodność i barwność w przedstawieniu nie pozwalała nawet na chwile odetchnąć, przymrużyć oka. Z czasem rozpoczęcia, czyli o 12.00 widownia popadła w trans, z którego wyszła dopiero po ukłonach.

Dwoje clownów opowiedziało bez słów kilka historii, z których każda następna wprowadzała jakiś element do gry: żonglerkę, jazdę na rowerze jednokołowym, pantomimę, tworzenie balonowych piesków, kwiatków, iluzje. Na scenę zapraszano także dzieci, by mogły się wykazać swoimi aktorskimi talentami.

Zazdrość i chęć wejścia na miejsce dla występujących była ogromna. Wszyscy krzyczeli, ale pamiętali o kulturalnym geście – podniesieniu ręki do góry. Śmiech, uśmiech, radość – nie pojawiły się tylko i wyłącznie u młodych, także dorośli dali porwać w tę podróż, smakując ponownie beztroskich lat dzieciństwa.

W momencie ukłonów czas prysnął, lecz nie na długo, bo pani Anna i Łukasz mieli przygotowaną jeszcze jedną niespodziankę – pokaz gigantycznych baniek mydlanych. Szaleństwo. Nawet upomnienia u opiekunów nic nie pomagały, ponieważ rzucali się do zbijania baniek nie pozostawiając przy życiu ani jednej.
Do grupy dołączyły także osoby z pobliskiego placu zabaw, a także przechodnie

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

Euroregion zabytkowym rowerem – minęło 20 lat

Mobilizacja przed II turą

Wakacje w Złotoryi

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Zamknięta droga od Przełęczy Kowarskiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2192
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%