MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Cyrk z cyklem Tomasza Karolaka

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 15 maja 2010, 13:50
Aktualizacja: Niedziela, 16 maja 2010, 13:09
Autor: TEJO
Fot. TEJO
– Nic o tym nie wiem – powiedział nam dyrektor Teatru im. Norwida Bogdan Koca zapytany o opinię na temat cyklu prezentacji prywatnego Teatru IMCA Tomasza Karolaka, który został zapowiedziany w Jeleniej Górze wczoraj na konferencji w ratuszu. Marek Obrębalski był przekonany, że Karolak zamierza porozmawiać z dyrektorem Kocą o swoich planach. Nie uczynił tego.

Cykl, którego areną ma być Teatr im. Norwida, jest pod patronatem prezydenta Jeleniej Góry. Na początek będzie sztuka „O północy przybyłem do Widawy... czyli Opis obyczajów III" w reżyserii Mikołaja Grabowskiego zaplanowana na 30 czerwca. Według wstępnych ustaleń bilety mają kosztować 80 złotych. W planach są też prezentacje innych produkcji IMCI. Ile publicznych pieniędzy do prywatnego teatru dołoży miasto? Nie wiadomo.

Wiadomo natomiast, że o planach Tomasza Karolaka nic nie wie Bogdan Koca, dyrektor Teatru im. Norwida. – Jestem zaskoczony – powiedział nam zapytany o opinię w tej sprawie. Tymczasem zarówno Tomasz Karolak jak i Marek Obrębalski przedstawili sprawę tak, jakby już wszystko z teatrem było „dogadane”. Interesujący wydaje się też fakt, że Marek Obrębalski nawet nie zająknął się o planach związanych z teatrem Karolaka podczas czwartkowej konferencji z udziałem szefa Teatru im. Norwida. - Nic nie mówiłem, bo byłem przekonany, że pan Karolak umówił się z dyrekcją teatru na rozmowę - mówi prezydent miasta. Ostatecznie jednak Tomasz Karolak w Teatrze Norwida się nie pojawił,

Tymczasem na 30 czerwca Teatr im. Norwida zaplanował premierę i trudno będzie pogodzić obydwa wydarzenia. Bogdan Koca mówi, że zamierzano zaprosić Teatr IMCA na jesienne Jeleniogórskie Spotkania Teatralne, jednak oficjalnie jeszcze tego nie uczyniono.
Do sprawy wrócimy w poniedziałek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Friedrich Iwan – malarz, grafik, pejzażysta…

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~Hm 15-05-2010 14:47
Jeszcze ani jednego jadowitego komentarza? Co wy, Jelenia, śpicie?
~jelgór 15-05-2010 15:15
Jeden prezydent walczy o prywatną przychodnię bez uwzględniania publicznej, drugi o prywatny teatr bez uwzględniania publicznego - działają tak samo i ktoś powie, że nie ma koalicji?
~seba 15-05-2010 17:44
Jeden bilet bagatela 80 zł. Jeśli pomnożyć to przez 600 miejsc to mamy okragłą sumkę 48.000 zł!!! Za jeden wieczór kilku aktorów zgarnie po ok. 6-7 tys. zł. Nieźle to sobie wykombinowali \\\"warsiawiaki\\\". Teraz wiadomo po co pan Karolak przyjeżdza do Jelonki. Jeleni szuka!!! Uważam, że większość jeleniogórskich aktorów z naszego teatru jest po prostu lepszych warsztatowo od Karolaka, który robi z sibie pajaca-znawcę sztuki śpiewania w Polsacie. To, że Obrebalski w ramch swojej kampanii za pieniądze podatnika będzie finansował takie jaja, a nie potrafi zapewnić przyzwoitego finansowania naszemu teatrowi to jest zwyczjne chamstwo.
~Widz 15-05-2010 18:26
TeleKarolak do pięt nie dorasta naszym jeleniogórskim aktorom teatralnym.
~:) 15-05-2010 19:35
zegnaj Panie Prezydencie ....
~Hm 15-05-2010 20:12
Aj Jelenia, Jelenia... Jacy z was znaFFcy teatralni... A widział który Karolaka na żywo? Albo jego teatr? Wątpię. Zgodnie z oczekiwaniami jad aż z was kipi :)
~sławek 15-05-2010 21:41
Naprawdę przykro czytać, nie chcesz - to nie łaź na spektakle teatru Tomka, myślę, ze aktorzy z J.G. na nich będą i znajdą porozumienie z gośćmi i wspólne chwile na koleżeńskie rozmowy, bo obie strony podejrzewam o klasę ludzi kultury, obcą nieprzychylnym, żałosnym komentatorom. Prowincjonalne zamykanie się we własnym sosie - załamuje. Mamy XXI wiek, powszechny dostęp do wysokiej klasy edukacji, oświaty, perspektyw, a w Jeleniej zgorzkniałych, zakompleksionych malkontentów wciąż mnóstwo. Apel do młodych - nie dajcie się zaszufladkować w prostackim stylu bycia, życia i mentalności. Podciągajcie w górę. Kultura jest jednym z elementów postępu, a wizyta np. teatru Tomka Karolaka postępową okazją. I nie ma co wyliczać zarobków, nie są znowu takie imponujące,artyści też muszą z czegoś żyć, ciekaw jestem - czy "krytycy" pracują za darmo. Organizatorom szczerze kibicuję i życzę odporności.
~X 15-05-2010 22:16
Panu Markowi już dziękujemy
~Pyzdra 15-05-2010 22:23
A ja proponuję wystawić sztukę „O północy przybyłem do Widawy... czyli Opis obyczajów III" z jeleniogórską obsadą.
teessi 15-05-2010 23:24
Do Sławek - "myślę, ze aktorzy z J.G. na nich będą i znajdą porozumienie z gośćmi i wspólne chwile na koleżeńskie rozmowy, bo obie strony podejrzewam o klasę ludzi kultury" - Taa, ludzi kultury. To dlaczego nie potrafią porozumieć się ze swoimi kolegami z ZTA ci "ludzie kultury"? Dlaczego aktorzy z ZTA muszą tułać się po kraju, a nie mogą dawać swoich spektakli na deskach Teatru Norwida? Ich sztuki są wystawiane w godzinach porannych, nie wieczorem tak jak te norwidowskie, więc to w niczym nie kolidowałoby.
teessi 15-05-2010 23:25
Najwięcej zawiści i braku kultury jest wśród tzw. ludzi "kultury".
~Detektyw 15-05-2010 23:39
Do teessi; O konfliky między aktorami z Teatru im. Norwida, a lalkarzami ze Zdrojowego Teatru Animacji, najlepiej zapytać dwóch panów: Bogdana Naukę i Tadeusza Wnuka. Dlaczego od wielu lat nie było bajki dla dzieci w Teatrze im. Norwida, a dopiero kilka tygodni temu pojawił się "Rumcajs" itd. I nie masz racji, bo rano można też obejrzeć spektakle na scenie Teatru Norwida; sprawdź to. Co do Tomasza Karolaka, mam nadzieję, że to nie jest sprawa POlityczna.
~ 16-05-2010 0:08
Kolidowałoby. próby prowadzone są w godzinach 10 - 14 i 14 - 18, o ile nie jest grany spektakl. ZTA nie mogłoby współfunkcjonować z TN na tej samej sali. Nie da się jechać jednym autobusem w dwóch różnych kierunkach jednocześnie.
~Dolnoślązak 16-05-2010 0:20
Wreszcie coś ciekawego, ponadstandartowego, importowanego. Wszak Karolak jest znany, uznany i niekonwencjonalny. "Norwidowi" nic nie ubędzie. Kulturalnym Jeleniogórzanom może do gustu przypaść lub nie. Mimo wszystko - budzi emocje. Zanim skrytykujemy obejrzyjmy, wystawiając cenzurkę - after.
~ 16-05-2010 0:38
Nasz miłościwie panujący jak zwykle traktuje wszystko jak swoje, robi co chce i nikogo nie pyta o zdanie. Tak samo to Pana jak i nasze.
~Zdzich 16-05-2010 2:36
Podpisuję się pod słowami Sławka. Jeleniogórzanom naprawdę ciężko dogodzić, przyjechać mogą tutaj tak wybitne postacie jak Jan Englert, a wam źle. Nie mam nic przeciwko Aktorom z Teatru im. Norwida, ale do najlepszych krajowych teatrów jeszcze troszkę Jeleniej Górze brakuje i jeżeli mogą tutaj przyjechać tak wybitni aktorzy jak Jan Englert to ja byłbym zaszczycony jeżeli miałbym okazję być na takim spektaklu.
~pytanie zasadnicze 16-05-2010 8:00
A kto to jest ten p. Karolak?
teessi 16-05-2010 8:08
Do Zdzich - Toteż dobrze, że przyjadą.;-) Mimo protestów tzw. "ludzi kultury".;-)
~WBB 16-05-2010 8:44
kTO TO JEST W ŚWIECIE ARTYSTYCZNYM KAROLAK....pO NIM NA PROWINCJE ZAJEDZIE CICHOPEK,MROCZEK I CAŁA TA SERIALOWA SZMIRA...TAK TRZYMAĆ PREZEDENCIE,CAŁE SZCZESCIE ,ZE TYLKO JESZCZE 6 MIESIECY,PREZYDECIE..
~ToTo 16-05-2010 9:07
Przecież ostatnio wystawiały się w Norwidzie spektakle z udziałem gwiazd telewizyjnych. Byli m.in. Królikowski, Ścibakówna (żona Englerta), Żak z żoną, P. Skarga, Żmuda-Trzebiatowska i wieku innych. W czerwcu np. będzie sztuka z Fridmanem . Nie mówcie więc że nic się nie dzieje i że Karolak to taka osobistość. Niech przyjedzie i wystawi swój teatr u nas nie będziemy musieli jechać do niego. Pachnie mi to komercją POlityczną.
teessi 16-05-2010 9:12
http://www.teatr-imka.pl/spektakle.html - zapowiada się ciekawie, choć o panu Englercie nic tam nie ma. Szkoda, że bilety dość drogie.
~Janosik 10-06-2010 12:17
Witam ! Panowie robicie sobie przepychanki o teatr Norwida a może by tak pomyśleć o generalnym sprzątnięciu i dezynfekcje, przeprowadzić wewnątrz Teatru śmierdzące cuchnące kotary, fotele . Byłem 24 maja 2010r na koncercie Marcina Wyrostka wspaniały koncert duże brawa dla całego zespołu . Ale brud i smród czułem jak byłem ostatnio 40 lat temu , a jeszcze na dodatek był śmieszek Pan Prezydent M. Obrębalski czyż by węch stracił na koniec swojego piastowania . wstyd mi za was brudasy!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zauroczeni Karkonoszami – zaproszenie na wernisaż

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Będzie nowa biblioteka w Wojkowie

Krakowska w budowie

Są pieniądze na projekty dla Muzeum Zabawek

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2054
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%