MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Cyklobusy bez promocji

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Sobota, 14 lipca 2007, 0:00
Autor: anzol
Fot. Agnieszka Gierus
Rowerzyści pojechali w sobotę na Przełęcz Okraj z jednośladami w autobusie.

Kilku cyklistów przyszło w sobotę rano, aby skorzystać z eksperymentalnej oferty PKS, które zorganizowało przejazdy specjalnymi autobusami z miejscami przeznaczonymi dla rowerów.

Na razie oferta dotyczy tylko Przełęczy Okraj, skąd turyści mogą ruszyć rowerami na pobliskie ścieżki lub przesiąść się do czeskiego cyklobusa i przejechać na południową stronę Karkonoszy.
Takie kursy udało się eksperymentalnie zorganizować dzięki wsparciu burmistrza Kowar Mirosława Góreckiego.

Autobusy dla rowerzystów ruszają z dworca PKS w Jeleniej Górze o godz. 9 i 14., a wracają z Okraju odpowiednio o godz. 11 i o 16. 20.
W sobotę turyści narzekali na ceny. Zwłaszcza na zbyt wysoką opłatę za rower (5 zł). Dodatkowo trzeba zapłacić 10 zł za bilet.
– Na początek przydałaby się jakaś promocja – usłyszeliśmy od kilku pasażerów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Skalne ławki pod Szrenicą

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Śmierć na żwirowni

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~tomjg 14-07-2007 16:44
a moze by tak uruchomic jeden kurs np o 8 do jakuszyc?? tam dopiero jest gdzie poszalec
~tov.ru 14-07-2007 17:00
Faktycznie bilet powinien być troszke tańszy i jakiś powrotny autobus w godzinach 19 powinien byc. "tomjg" ma racje do jakuszyc cyklobus takze powinien kursować. Pozdrawiam
~tomek.jg 14-07-2007 18:49
Ładujesz rower do normalnego autobusu i jedziesz – żaden cyklobus nie jest potrzebny do Jakuszyc. Ciągle tak jeżdżę.
~do tomek.jg 14-07-2007 20:50
No tak ale jakby tak 10–ciu z rowerami wsiadło a autobus jakuszycki ma zazwyczaj tylko jedno pomieszczenie takie większe (mówie o mercedesie, powinieneś wiedzieć który) gdzie można cos większego postawic a rowery w bagażniku sie nie mieszczą!A co z okresem szkolnym gdzie autobusy są zapchane uczniami!No chyba że chcesz jechać na dachu ze swoim rowerkiem!Co z Ciebie za rowerzysta że do Jakuszyc sobie pojedziesz autobusem a pózniej z górki do Jelonki pojedziesz :–)
~Bed Bojs 14-07-2007 22:49
Tak... po co rower do srodka? montuje sie z przodu autobusu specjalny wysiegnik na ktory wchodzi 10 rowerow i sprawa z glowy. To obowiazuje w cywilizacji, my wymyslamy jak zawsze cos nowego...
~schizofrenik 14-07-2007 23:02
Brawo, w końcu jakaś sensowna inicjatywa aby uatrakcyjnić nasz region, bez wydawania, co uważam należy szczególnie podkreślić, publicznych pieniędzy. Należałoby tylko sprawę trochę nagłośnić, bo sądzę, że niewiele osób o tym wie.
~mieszczuch 15-07-2007 11:41
Bracia Czesi od kilku lat pozostawiają w IT Jelonki foldery z trasami i rozkładami jazdy cyklobusów. Nie jestem cyklistą, to i mnie to raczej nie interesuje. Z Jelonki też nikt nie korzystał z tej oferty, bo brak opinii o tym jak się w Czechach jeździ cyklobusami. A uruchomienie jednej linii na cały powiat dopiero teraz to żenujace, przynajmnie w świetle tego co opowiada starosta jeleniogórski o rozwoju turystyki w powiecie. starosta, zauważyłem, usta ma pełne frazesów, działania w zakresie podniesienia jakości powiatowej turystyki.Działania są raczej mierne. Jeżeli nie mama racji to proszę Starostę o napisanie w JELONCE o swoich osiągnięciach w rozwoju turystyki w powiecie. Tylko nie to,że był na otwarciu hotelu przez kogoś wwybudowanego czy też wydaniu iluś tam zezwoleń na działalność turystyczną. Pozdrawiam.
~Zenek 15-07-2007 14:53
PORAŻKA I KATASTROFA. Autobus na przełęcz jedzie 1 godzinę i 35 minut. Do tego cena, łącznie 15 zł. Myślę że taniej będzie dogadać się z taxi–busem, który 4 osoby zawiezie na Okraj w pół godziny i za mniejszą kasę.
~Obserwator X 15-07-2007 16:08
Drodzy dyskutanci, potwierdzacie że w Polsce każda inicjatywa nawet wzorowana na innych będzie uwalana. Zenek niech sobie jedzie własnym samochodem, Bad boys chce powiesić rower kierowcy przed oczami albo go zaślepiło słońce, mieszczuch nie pojedzie ale będzie krytykował, a mało kto się wczytał lub wsłuchał w informację, że to weekendowy i letni pomysł, bo tak też jeżdżą czesi (nawiasem mówiąc prawie pusto i z przyczepą). PKS nie będzie woził powietrza i krytykanci będą za dwa tygodnie mieli jeszcze więcej radości, bo jeśli nie będzie chętnych to nie będzie cyklobusu. PKS uruchomi też do Jakuszyc o 10 i powrót ok. 17, chyba że opinia większości będzie że o innej porze. Cena biletu jest według taryfy, jeśli będzie wielu chętnych może będzie niższa, bo dopłaty z kasy publicznej skończyły się ponad 15 lat temu. Życzę powodzenia tej inicjatywie ale zadecyduje głosowanie nogami (czyli jeżdżący) a nie wygodniccy sprzed komputera. W sobotę na Okraj wjechało 16 osób i 7 rowerów. Oby tak każdej soboty i niedzieli.
~patek 16-07-2007 20:27
Trzymam kciuki za tą inicjatywę, może by tak reklama w lokalnym radio? Albo plakaty na innych autobusach pksu?
~Zbigniew Leszek 17-07-2007 14:28
Do Obserwatora X masz racje nie chodzi o dotację, ale o zaangażowanie miast w reklamę. Sam namówiłem trochę osób na ten wyjazd i prawdę powiedziawszy dowiedzieli się o tym ode mnie. Wiem na pewno gdyby to było w Zakopanym to by trąbiono na całą Polskę ,,otwarcie linii Cyklobusów,, – tak jest zawsze warszawka lubi tylko Tatry. Nawet jeśli są u nas ciekawe imprezy sportowe – to nikt tego nie puszcza w telewizji. Tu jet właśnie rola miast – umieć sie sprzedać jako produkt turystyczny.
~patek 17-07-2007 21:02
Zgadzam się z Panem Leszkiem. Swoją drogą, cud że żółty Jelcz się wturlał na P. Okraj, kiedyś z ledwością dojeżdżałem nim do Szklarskiej:)
~KK 18-07-2007 15:00
Takie pory odjazdów warunkowane sa autbusami czeskimi – na/z Okraj nasze PKS dojezdzaja/odjezdzaja tak zeby mozna bylo sie dogodnie przesiasc w dalsza podroz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Rozmowy o Kowarach

Zaśpiewali powstańcom

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
131
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%