MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Cyklista pod kołami peugeota

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 14 lipca 2010, 12:31
Aktualizacja: 23:01
Autor: Angela
Fot. agrzywacz
Do poważnego zdarzenia z udziałem cyklisty doszło dzisiaj po godzinie 9.30 na jeleniogórskiej estakadzie. W jadącego ulicą 65 – letniego rowerzystę uderzyła 42 – letnia kierująca peugeotem. Poszkodowany z urazami głowy trafił do szpitala. Okoliczności zdarzenia ustala policja.

Jak mówi żona poszkodowanego, małżeństwo wyjechało na rowerach z ulicy Szymanowskiego i kierowało się w stronę miasta. Żona poszkodowanego pojechała przed mężem chodnikiem, mężczyzna jechał bokiem jezdni. Nieopodal skrętu do marketu Tesco został potrącony przez jadącą za nim kierującą peugeotem z powiatu lwóweckiego.

- Usłyszałam taki huk, jakby w samochodzie pękło koło, kobieta peugeotem zatrzymała się koło mnie. Odwróciłam się i zobaczyłam, że z tyłu na asfalcie leży mój mąż, był cały zakrwawiony i prawie nieprzytomny, tylko raz otworzył oczy. Karetka pogotowia zabrała go do szpitala. Sprawczyni tłumaczyła się, że zahaczyła męża tylko lusterkiem. Nie wierzę w to, bo huk, który usłyszałam i obrażenia są dowodem na to, że uderzenie było o wiele poważniejsze – mówiła żona poszkodowanego.

Jak mówi asp. Włodzimierz Maślak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze na miejscu ustalane są okoliczności i szczegóły zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca była trzeźwa. Obecnie postępowanie prowadzone jest w kierunku wypadku drogowego. Za potrącenie cyklisty kobieta odpowie przed sądem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Interwencja w Jeżowie  

Spotkali się z Beatą Kempą

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Droga rowerowa w budowie

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1451
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%