MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Cykliści z opłatkiem w ręku podsumowali rok

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 16 grudnia 2009, 13:13
Aktualizacja: 13:14
Autor: Angela
Fot. Angela
Wczorajsze spotkanie jeleniogórskich cyklistów Izersko – Karkonoskiego Towarzystwa Kolarsko – Narciarskiego było okazją do podsumowania sukcesów i porażek stowarzyszenia. Jak na każdym opłatku były też życzenia.

– Zdrowia, ciepła, radości, owocnego działania, sukcesów w rowerowych zmaganiach, realizacji planów, marzeń, sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym – tego życzono sobie łamiąc się opłatkiem.

– Najważniejszymi zadaniami, które udało nam się w tym roku zrealizować, była organizacja imprez. Zorganizowaliśmy je bez większych dotacji, większość z naszych środków i wyproszonego sponsoringu. Były to dwie ogólnopolskie imprezy przełajowe, cross country, mistrzostwa Polski mastersów w Borowicach – mówi Zbigniew Leszek, prezes towarzystwa.

– Sukcesem jest wywalczona droga turystyczna, roboczo nazwana przez nas Dolina Kamiennej. Została w tym roku wybudowana aż do Cieplic do gorzelni, i mam zapewnienie, że w przyszłym roku budowa będzie kontynuowana do Jagniątkowa, a następnie połączy się z Piechowicami – dodał prezes Z. Leszek.
Jako mieszkaniec Zabobrza walczył też o drogę rowerową obok obwodnicy. Znalazły się na ten cel pieniądze i to bardzo cieszy – mówi Zbigniew Leszek. – Mam nadzieję, że Miłosz Sajnog, zastępca prezydenta miasta jako rowerzysta będzie nam przychylny – dodał.

Największym marzeniem prezesa towarzystwa jest jednak, by więcej jeleniogórzan przesiadło się na rowery, i doceniło wartość rowerowych wycieczek. W planach towarzystwa na przyszły rok jest impreza „Wakacje na dwóch kółkach”, która ma zachęcić młodzież do korzystania z jednośladów.

Krzysztof Pik, sekretarz towarzystwa, miał życzenie prywatne: chce zdobyć mistrza Polski MTB na dystansie giga. Wiesław Kucab, członek zarządu towarzystwa ma nadzieję, że w przyszłym roku urząd marszałkowski i urząd miasta w Jeleniej Górze dofinansuje wyścigi i imprezy rowerowe.

- W tym roku część z tych imprez zrobiliśmy z własnych środków systemem gospodarczym, inne ze względu na brak pieniędzy musieliśmy odwołać. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku takich sytuacji nie będzie. Jelenia Góra ma też około 35 procent dróg rowerowych, dlatego w przyszłości planuje w dalszym ciągu walczyć o nowe i remonty obecnych, nie odpuszczamy tego – deklarują członkowie IKTRiN

Ogłoszenia

Czytaj również

Doczekają się ronda

Nie taka bestia straszna (recenzja)

Międzynarodowe warsztaty w JCK

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~xyz 16-12-2009 15:14
Mam nadziej ze w tym roku nie zrobia z Jelonka dziwolaga,boooo jak sie nie myle to tasama ferajna ubrala biedaka w kask ufffff:(((( Prosze nie robcie tego wiecej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! obciach dla miasta byl okropny!
~Zbigniew Leszek 16-12-2009 18:53
Nasze Plany na 2010 rok - imprezy sportowe przełaje im Kozłowskiego i Prezydenta Miasta Jeleniej Góry, MTB Wzgórza Dziwiszowskie, Dwie czasówki szosa - Czasówka Sudecka i Czasówka na górę Szybowcową i jedna MTB w Proszówce - Planujemy także Miejskie Cross Country o Puchar Prezydenta Miasta Jelenia Góra , oraz szosa - Kryterium Uliczne o Puchar Wójta Gminy Podgórzyn i Górskie Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym Podgórzyn-Borowice - dwa Maratony (szosa) jeden Jeleniej Górze XXIV MARATON KOLARSKI z okazji Września Jeleniogórskiego drugi MARATON KOLARSKI Podzamcze (Zachełmie) Coś dla ,,turystów,, II Integracyjna Parada Rowerowa Retro i Osobliwości , oraz Bezpieczne Rowerowe Rodzinne Pikniki i dla młodzieży - Wakacje na Dwóch Kółkach - Oczywiście i dla rowerzystów w mieście - planujemy uporządkować oznaczenia pionowe i poziome na traktach rowerowo-pieszych. Oznaczyć w Jeleniej Górze i wokół - na wzór Szklarskiej Poręby ) turystyczne trasy rowerowe - To tylko nieliczne zadania które planujemy wykonać w roku 2010 sił. - Więcej informacji proszę szukać na www.jeleniogóski klub kolarski . Dziękuje rowerzystom, którzy w tym roku uczestniczyli z nami w naszych imprezach życzę wszystkim spokojnych świąt, oraz wspaniałych planów rowerowych w roku 2010 w imieniu Zarządu I-KTK-N Zbigniew Leszek Prezes.
~mariuszk 16-12-2009 19:04
Wyrazy szacunku,dla waszej działalności.więcej takich zapaleńcow jak Wy!!!Serdeczne PozdRower dla I-KTK-N Z Krakowa.
~izer-man 16-12-2009 21:33
Wszytkich planow serdecznie gratuluje ! Ale wszystkich go...li napewno nie musze zapraszac do SZKLARSKIEJ POREBY !!!!!!
~jelgór 16-12-2009 21:51
Pan Zbyszek niestrudzony w wysiłkach i z coraz większą grupą wokół rowerowych spraw. Powodzenia!
~tom 18-12-2009 7:30
Wszystkiego najlepszego dla rowerzystów w Nowym Roku noga ma się kręcić pozdrawiam
~bikermtbjgora 18-12-2009 19:31
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2010 i udanej promocji miasta Jeleniej Góry tylko dlaczego bez Zarządu Miasta.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

A mury runą...

Dzień Sportu

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Wyróżnienie dla samorządowców

Maseczki... pamiątką?

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
732
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%