MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Cykl imprez w Sobieszowie rozpoczęty

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 25 marca 2015, 7:44
Aktualizacja: 7:51
Autor: Angela
Fot. AP
W Transgranicznym Centrum Turystyki Aktywnej w Jeleniej Górze – Sobieszowie rozpoczęto cykl comiesięcznych imprez sportowo – rekreacyjno – intelektualnych, które potrwają aż do października br. W marcu było „Pierwsze spotkanie z wiosną pod okiem Kunegundy”.

Dla uczestników przygotowano przeróżne konkurencje w tym: biegi, marsze na czas, na trasie 1,5 km w 15 osobowych grupach, rzuty „piłką lekarską” na odległość różną techniką, tor przeszkód, ćwiczenia sprawnościowe w terenie, bieg z przeszkodami, pisanie wierszy, szukanie skarbów w terenie, ćwiczenia pokazowe do techniki biegania na nartach, nartorolkach, ringo czy bieg mistrzów o Puchar Prezesa SSS.

Puchar ufundowany przez prezesa Sympatyków Sobieszowa Janusza Wojtasa zdobyła Klaudia Kozłowska. Nagrodę również otrzymała najmłodsza uczestniczka Konstancja, która samodzielnie pokonała 1,5 km trasę, a także zwycięzcy poszczególnych konkurencji.
Poza zmaganiami sportowymi nie zabrakło też atrakcji dla całych rodzin: pokaz sprawności straży pożarnej, pieczenie kiełbasek przy ognisku, a dla najmłodszych - miasteczko ruchu drogowego i dmuchany zamek.

- Byliśmy w odwiedzinach u naszej rodziny i mieliśmy w planach wędrówkę na zamek Chojnik, więc przy okazji całą rodzinką wzięliśmy udział w zawodach – mówiła Grażyna z Łodzi. – Jesteśmy zachwyceni zarówno okolicą, jak i wspaniałą zabawą. Miło spędziliśmy czas i otrzymaliśmy przepiękne upominki. Dziękujemy – dodała.
Następne spotkanie odbędzie się w kwietniu. Do uczestnictwa zachęcają organizatorzy: prezydent Miasta, Dolnośląski Związek Narciarski, MKS „Karkonosze”- Sporty Zimowe, Karkonoski Park Narodowy, Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa i Zespół Szkoły nr 15 i Gimnazjum nr 5.

Sponsorem marcowej imprezy był prezes Sympatyków Sobieszowa Janusz Wojtas.

Ogłoszenia

Czytaj również

Budowa łącznika rozpoczęta

Bezpieczniej nad Kaczawą

Wkrótce karkonoski

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~mieszkaniec JG 25-03-2015 22:10
Kolejna sztucznie pompowana impreza dla dzieciaków w tym żałosnym "transgranicznym" pseudocentrum turystyki "aktywnej" - tak aktywnej, że przez całą zimę nic tam się nie działo, a wielki budynek wybudowany nie wiadomo po co stał zamknięty na trzy spusty. Służąca tylko i wyłącznie ukryciu bezsensu tej inwestycji za grube miliony z Unii. Ach, przepraszam - jeszcze Zosia C. przyprowadzi w któryś weekend swoich emerytów i będą wędrować po raz n-ty wyasfaltowanymi ścieżkami na zamek Chojnik. Przeciętnym mieszkańcom Jeleniej Góry to "centrum" jest potrzebne jak wrzód na d..pie.
~kzięciu 26-03-2015 8:32
... a mamusia mówiła, że do kościoła idzie :)
~zbig 26-03-2015 15:52
Kilku dzieciaków w dziurawych gaciach na starcie i tak wygląda to Transgraniczne Centrum Turystyki Aktywnej. Nie ma co, podręcznikowy przykład jak się wyrzuca w błoto miliony, "bo Unia dała".
~kololo 27-03-2015 19:18
A za miesiąc pani zosia przyprowadzi swoich emerytów na aerobik, dyrektor KPN rozda im folderki z cyklu co to jest las i będzie takie Transgraniczne Centrum Turystyki Aktywnej że hej !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Szpital z nową windą

Ile dostaną sołectwa?

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
948
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%