MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Cykl imprez w Sobieszowie rozpoczęty

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 25 marca 2015, 7:44
Aktualizacja: 7:51
Autor: Angela
Fot. AP
W Transgranicznym Centrum Turystyki Aktywnej w Jeleniej Górze – Sobieszowie rozpoczęto cykl comiesięcznych imprez sportowo – rekreacyjno – intelektualnych, które potrwają aż do października br. W marcu było „Pierwsze spotkanie z wiosną pod okiem Kunegundy”.

Dla uczestników przygotowano przeróżne konkurencje w tym: biegi, marsze na czas, na trasie 1,5 km w 15 osobowych grupach, rzuty „piłką lekarską” na odległość różną techniką, tor przeszkód, ćwiczenia sprawnościowe w terenie, bieg z przeszkodami, pisanie wierszy, szukanie skarbów w terenie, ćwiczenia pokazowe do techniki biegania na nartach, nartorolkach, ringo czy bieg mistrzów o Puchar Prezesa SSS.

Puchar ufundowany przez prezesa Sympatyków Sobieszowa Janusza Wojtasa zdobyła Klaudia Kozłowska. Nagrodę również otrzymała najmłodsza uczestniczka Konstancja, która samodzielnie pokonała 1,5 km trasę, a także zwycięzcy poszczególnych konkurencji.
Poza zmaganiami sportowymi nie zabrakło też atrakcji dla całych rodzin: pokaz sprawności straży pożarnej, pieczenie kiełbasek przy ognisku, a dla najmłodszych - miasteczko ruchu drogowego i dmuchany zamek.

- Byliśmy w odwiedzinach u naszej rodziny i mieliśmy w planach wędrówkę na zamek Chojnik, więc przy okazji całą rodzinką wzięliśmy udział w zawodach – mówiła Grażyna z Łodzi. – Jesteśmy zachwyceni zarówno okolicą, jak i wspaniałą zabawą. Miło spędziliśmy czas i otrzymaliśmy przepiękne upominki. Dziękujemy – dodała.
Następne spotkanie odbędzie się w kwietniu. Do uczestnictwa zachęcają organizatorzy: prezydent Miasta, Dolnośląski Związek Narciarski, MKS „Karkonosze”- Sporty Zimowe, Karkonoski Park Narodowy, Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa i Zespół Szkoły nr 15 i Gimnazjum nr 5.

Sponsorem marcowej imprezy był prezes Sympatyków Sobieszowa Janusz Wojtas.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radni KO przeciw kupcom?

Karkonoskie witraże

GIS Day w szkole

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~mieszkaniec JG 25-03-2015 22:10
Kolejna sztucznie pompowana impreza dla dzieciaków w tym żałosnym "transgranicznym" pseudocentrum turystyki "aktywnej" - tak aktywnej, że przez całą zimę nic tam się nie działo, a wielki budynek wybudowany nie wiadomo po co stał zamknięty na trzy spusty. Służąca tylko i wyłącznie ukryciu bezsensu tej inwestycji za grube miliony z Unii. Ach, przepraszam - jeszcze Zosia C. przyprowadzi w któryś weekend swoich emerytów i będą wędrować po raz n-ty wyasfaltowanymi ścieżkami na zamek Chojnik. Przeciętnym mieszkańcom Jeleniej Góry to "centrum" jest potrzebne jak wrzód na d..pie.
~kzięciu 26-03-2015 8:32
... a mamusia mówiła, że do kościoła idzie :)
~zbig 26-03-2015 15:52
Kilku dzieciaków w dziurawych gaciach na starcie i tak wygląda to Transgraniczne Centrum Turystyki Aktywnej. Nie ma co, podręcznikowy przykład jak się wyrzuca w błoto miliony, "bo Unia dała".
~kololo 27-03-2015 19:18
A za miesiąc pani zosia przyprowadzi swoich emerytów na aerobik, dyrektor KPN rozda im folderki z cyklu co to jest las i będzie takie Transgraniczne Centrum Turystyki Aktywnej że hej !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nie bądźmy obojętni

Odbudowa mostu

Udany Piknik Strzelecki

Stoi kolej na Kopę

Medale „Nauczyciel Kraju Ojczystego 2019”

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
908
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%