MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

“Cygańskie opowieści jazzowe” w Staniszowie

Wiadomości: Region
Niedziela, 8 lutego 2015, 7:45
Aktualizacja: 10:48
Autor: Manu
Fot. Archiwum
22 lutego (w niedzielę) o godz. 17.00 w Pałacu na Wodzie w Staniszowie będzie miał miejsce koncert “Cygańskie opowieści jazzowe” w wykonaniu Gypsy Swing Project. Organizatorem jest Farma Artystyczna. Cena biletu: 30 zł (normalne), 20 zł (ulgowe – emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne), 10 zł (studenci do 26 roku życia, młodzież szkolna i dzieci), bezpłatnie – dzieci do 7 lat. Bliższe informacje – tel. 75–755–70–31 lub 607–360–220. Liczba miejsc ograniczona.

Standardy muzyki jazzowej w stylu Stéphane Grappelli i Django Reinhardta zagra Gypsy Swing Project w składzie: Viktor Kuznetsov – skrzypce, Aleksander Cieślak – gitara, Gracjan Paczkowski – gitara oraz Mikołaj Nowicki – gitara basowa.

W repertuarze: “Belleville”, “Blue Drag”, “Douce Ambiance”, “La Mer”, “Joseph Joseph”, “Bossa Dorado”, “Django's Tiger”, “Them There Eyes”, “Anouman”, “Swing Gitan” i “Minor Swing”.

Gypsy Swing Project to kontynuacja koncertu czwórki muzyków na Festiwalu Muzycznym w Dusznikach Zdrój pt. “Muzyka epok” w roku 2012. Inicjatorem powstania grupy jest skrzypek Wiktor Kuzniecow Junior – utalentowany muzyk, koncertujący jako solista z repertuarem klasycznym na scenach polskich i europejskich. Jego zainteresowanie rozmaitymi nurtami muzyki współczesnej zaowocowało powstaniem w ciągu kilku lat bardzo różniących się zespołów: z repertuarem od muzyki rock and rollowej – “The Charm of 60th”, poprzez blues i folk aż do “Gypsy Swing Projekt”. W roku 2014, zespół występujący w składzie: skrzypce, dwie gitary i kontrabas, został zaproszony na audycje radiowa do Dolnośląskiego Radia. Od tego czasu grupa występuje na różnych scenach muzycznych z bardzo urozmaiconym programem: od utworów typowego repertuaru gypsy swingowego (Stéphane Grappelli, Django Reinhardt), do popularnej muzyki tanecznej i filmowej. Energia, żywiołowość, niezwykła ekspresja i piękne muzykowanie – tak można określić grę tych młodych muzyków.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sztuka na ulicy  

Ćwiczenia na lotnisku

Rajd zdewastował las?

Przed nami 6 dni awangardowej uczty

To był piękny bal!

„I ślubuję Ci…” – zaproszenie do współtworzenia wystawy

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Konferencja PiS: Wybory i lokalne połączenia

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
227
Tak
35%
Nie
59%
Nie mam zdania
7%