MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Cyganie porwali swoje dziecko

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 15 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:01
Autor: TEJO
Własną córkę z jednego z domów dziecka porwali rodzice narodowości romskiej, którym sąd ograniczył prawa rodzicielskie. Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Policja poszukuje uprowadzonej i sprawców.

Chłopiec i dziewczynka w wieku 2 i 3 lat przebywali w placówce wychowawczej od grudnia ubiegłego roku. Wcześniej wydział rodzinny Sądu Rejonowego w Lubaniu ograniczył prawa rodzicielskie ich rodzicom. Uzasadniono, że zaniedbywali oni swoje dzieci, które chodziły brudne i wygłodzone.
– Matka pobierała niewielką rentę socjalną, a bezrobotny ojciec utrzymywał rodzinę z pracy dorywczej – poinformowała komisarz Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Romowie postanowili odwiedzić swoje dzieci, które umieszczono w domu dziecka w Jeleniej Górze. Wykorzystali chwilę, kiedy opiekunka wyszła z chorym chłopcem, aby dać mu lekarstwo. Zabrali starszą córkę i wyszli z placówki.

We wtorek matka dziecka skontaktowała się z jego opiekunami mówiąc, że dziewczynce nie dzieje się krzywda. Ale nie podała miejsca, gdzie przebywa.

Policjanci proszą wszystkie osoby, które mają informacje dotyczące poszukiwanej rodziny, o kontakt pod numer alarmowy 997 lub bezpośrednio do prowadzącego postępowanie w Jeleniej Górze. Tel.: 075/7520615.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ponad 28 milionów deficytu

Przed nami finał WOŚP

Komentują budżet miasta

Nowy dyrektor WORD

Orszak Trzech Króli

Jednostronna debata  

Instrukcja obsługi dla gości pod Szrenicą

W Jeżowie wymieniają piece

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
22
Tak
9%
Nie
86%
Nie wiem
5%