MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Cyfrowe nowości Vectry

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 3 lipca 2008, 6:22
Aktualizacja: 6:23
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Największa w Jeleniej Górze telewizja kablowa zwiększa ofertę i udoskonala jakość. To pewna pociecha dla jej odbiorców po ostatnich kłopotach z sygnałem.

Jak nas poinformował wczoraj (środa) Krzysztof Stefaniak z Biura Public Relations Vectry, kablówka udostępniła mieszkańcom Jeleniej Góry telewizję cyfrową na unikalnych na rynku, bardzo korzystnych warunkach. Dotychczasowi abonenci bez zmiany wysokości opłaty za pakiet podstawowy otrzymują cyfrową jakość, nowe funkcjonalności i 20 nowych programów telewizyjnych.

Jeleniogórzanie będą mogli odbierać, między innymi, pakiet programów Discovery oraz kilka stacji obcojęzycznych.

– Jelenia Góra jest kolejnym, 23. miastem w sieci Vectry obejmującej 120 miejscowości, którego mieszkańcy otrzymują dostęp do programów telewizyjnych w wersji cyfrowej – mówi K. Stefaniak nadmieniając o kolejnych nowościach przygotowywanych na przyszły rok. Będzie to, między innymi, video na żądanie, lub osobista cyfrowa nagrywarka. Usługi te pozwolą na „wypożyczenie” filmów i programów bez konieczności wychodzenia z domu.

Aby korzystać z telewizji cyfrowej nie trzeba mieć specjalnego telewizora. Wystarczy dekoder, który abonentom Vectry zostanie udostępniony za darmo.

Mimo tej techniki z wysokiej półki, prawidłowa emisja kablówki nie jest zależna tylko od niej. Ostatnio abonenci wieszali na operatorze psy, bo awaria agregatu zasilacza głównego praktycznie pozbawiła ich sygnału na kilka godzin. Za awarię Vectra przeprosiła, tłumacząc, że do uszkodzenia nie doszło z jej winy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wypadek na "trójce" w Kaczorowie

Akcja w Górach Izerskich

Była zabawa na lotnisku

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~_kolegamuzyckabezbieżnicka___ 3-07-2008 8:29
W bardzo wielu domach są już dwa i więcej telewizorów. Kablówka dawała możliwość odbioru różnych programów na każdym odbiorniku. Po przejściu na wersję cyfrową nie będzie można równolegle oglądać wielu programów, bo po rozkodowaniu otrzymamy tylko jeden program. Do każdego telewizora powinniśmy więc podłączyć oddzielny dekoder. Nie będą też działać funkcje typu PIP (obraz w obrazie). Wątpię, aby Vectra bezpłatnie wydała większą ilość dekoderów. Taki sam efekt mamy kupując którąkolwiek z cyfrówek "z talerza", jednak tutaj przeważa znacznie większa liczba programów.
Riposta 3-07-2008 9:38
Kilka godzin????????? O żesz, jakie kilka!!!! Kilkadziesiąt!!!! Vectra to najbardziej zawodna kablówka, że nie wspomnę o tragicznej jakości sygnału!!!! Weźcie się do roboty vectrowcy, bo inaczej tylko sami dla siebie będzie klientami!
~zenon 3-07-2008 10:57
ja przejdzie na cyfrówkę - to bye! bye! kablówko! już bez żalu można będzie z niej zrezygnować.
~Ziptii 3-07-2008 11:30
Tak, dekoder mam podlaczony u siebie do jednego telewizora, ale na dwoch pozostalych mam normalnie sygnal a...logowy jak wtedy, wiec jest ok. A jakos miedzy cyfrowym sygnalem a a...logowym jest naprawde duza, bardzo pozytywnie zostalem przez vectre zaskoczony :)
~_kolegahaczykabezbieżnicka___ 3-07-2008 14:06
Do 11:30 | ~Ziptii | ..tylko, że a...loga po jakimś czasie wyłączą i zostaniesz z jednym programem we wszystkich TV. A z promocji musisz korzystać do końca ;)
~jeżozwierz2712 3-07-2008 14:53
infolinia raczej kiepska
~jg 3-07-2008 17:11
prosze o namiar Vectry interesuje mnie ta telewizja kablowa
~[poltergeist] 3-07-2008 17:43
Po tej awarii, miałem problemy z internetem jeszcze przez ponad 1,5 tygodnia. Cały czas przerwy w dostępie. Od rana do wieczora. Kiedy dzwoniłem na infolinie, pani twierdziła że wszystko jest w porządku i przełączała mnie do informatyka, który nie odbierał. Po kilkunastu interwencjach ktoś z infolinii stwierdził że to wina modemu i trzeba go wymienić. Wtedy wysmażyłem maila i list o rekompensatę / zmniejszenie abonamentu i od tej pory modem sam się naprawił a odzewu od Vectry ani widu ani słychu.
~qba 3-07-2008 17:43
polaczenie z dekoderem jest poprzez HDMI czy jak ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Synoptycy: spodziewane burze i deszcz

Co z dużą ilością nakrętek?

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
746
Tak
21%
Nie
75%
Nie wiem
5%