MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Cyber–ręce młodych liderów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 2 października 2009, 8:31
Aktualizacja: 8:32
Autor: Paweł Gluza
Fot. Organizator
W biurze Stowarzyszenie „Wspólne Miasto” trwa szkolenie pn. „Cyber ręka lidera” realizowane przez wrocławskie Stowarzyszenie TRATWA. Biorą w nim udział przedstawiciele Rady Młodych Stowarzyszenia „Wspólne Miasto”, Młodzieżowej Rady Miasta, Lokalnego Punktu Eurodesku, Rotaractu Jelenia Góra „Karkonosze” oraz uczestnicy niedawno zakończonego seminarium „Aktywni wczoraj, dziś, jutro”.

Głównym celem projektu jest wykreowanie kilkunastu liderów przemian społecznych na Dolnym Śląsku. Jelenia Góra jest jedną z miejscowości, do której zawitali przedstawiciele TRATWY. Wcześniej podobne warsztaty odbywały się w Dzierżoniowie, a w ciągu najbliższych kilku tygodni przeszkoleni zostaną młodzi działacze z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy czy Brzegu Dolnego.

Przez pierwsze trzy dni zajęcia z jeleniogórską młodzieżą prowadził prezes TRATWY – Robert Drogoś. W tym czasie uczestnicy szkolenia poszerzyli swoją wiedzę nt. struktury państwa, źródeł finansowania organizacji pozarządowych czy aplikowania o środki pieniężne z programów europejskich. Jednym z zadań było przygotowanie własnego wniosku o fundusze. Młodzi jeleniogórzanie mieli mnóstwo pomysłów od Banku Czasu przez Akademię Aktywności na organizacji imprez kulturalnych kończąc.

Dzień czwarty upłynął pod znakiem wypełniania ofert konkursowych rozpisanych przez miasto, a adresowanych do organizacji pozarządowych. Ta część warsztatów odbyła się pod czujnym okiem Małgorzaty Węgrzyniak.
Dziś, w piątek, na uczestników szkolenia czekają zadania związane z doskonaleniem umiejętności pracy w grupie.

Tego dnia zakończy się także pierwszy etap projektu odbywający się w Jeleniej Górze. Za kilka tygodni przedstawiciele TRATWY wrócą jednak do stolicy Karkonoszy, tym razem po to, by namówić przedstawicieli naszych młodzieżowych organizacji do udziału w kolejnym, jeszcze bardziej intensywnym szkoleniu realizowanym we Wrocławiu.

Osoby, które wezmą udział w drugim etapie, będą mogły liczyć na sześciomiesięczny staż w dowolnie wybranej organizacji pozarządowej na terenie Dolnego Śląska. Ponadto przedstawiciele TRATWY już teraz zadeklarowali młodym jeleniogórzanom swoją pomoc przy realizacji ich pomysłów. Pozostaje nam liczyć na to, że naszej młodzieży uda się pozyskać fundusze na realizację swoich planów, bo kreatywności, ambicji oraz zapału do pracy na pewno im nie brakuje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Powstanie przedszkole

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~x 2-10-2009 11:55
przeczytałem `cyber ręce młodych dilerów` :o
Cień 2-10-2009 17:26
A co to, jakieś cyborgi są?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bezpieczniej nad Kaczawą

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Śmierć na żwirowni

Minka na sobotni wieczór

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
256
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%