MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Cwaniacy "od św. Floriana"

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 6 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 17:42
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Dzwonili do drzwi, a potem robili dużo szumu i zamieszania. Gdy ktoś otworzył, przed oczami widział kominiarza w kompletnym „umundurowaniu”, który na dodatek mówił wierszem: „Dziś kominów nie czyścimy, dziś wesoło się bawimy”.

Zanim domownik się otrząsnął, już trzymał w ręce kartkę papieru, zadrukowaną z jednej strony reklamami, a z drugiej kalendarzem… strażackim. W tym czasie kominiarz rzeczywiście bawił się w najlepsze: „Jesteśmy od świętego Floriana. Kalendarzyk można wziąć dla siebie albo dla znajomych” - przekonywał podekscytowanym i tubalnym głosem, a następnie wyciągał rękę i dodawał: „A teraz poproszę o datek”.

Były godziny wieczorne: ciemno, deszcz. Mieszkańcy Zabobrza reagowali różnie: jedni zatrzaskiwali drzwi intruzowi przed nosem, inni wręczali drobne pieniądze. My zatelefonowaliśmy po policję. Przyjechała w ciągu pięciu minut. Policjanci rozbiegli się po okolicznych budynkach…

Pół godziny później w komisariacie przy ul. Armii Krajowej siedziało sześciu kominiarzy. Jak się okazało, wszyscy pochodzili z… Torunia, a do Jeleniej Góry przyjechali po prostu w celach handlowych.

- Ustaliliśmy, że z sześciu mężczyzn tylko jeden był naprawdę kominiarzem - powiedziała nam Edyta Bagrowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Jeleniej Górze. - Mężczyzna ów posiadał również pozwolenie na prowadzenie działalności handlowej na terenie całego kraju. Następnego dnia rano wszyscy zostali zwolnieni. Toruńska policja jeszcze ich jednak sprawdza.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowy program "Moja woda"

Szansa na remont "zameczku"

Pomnik Nepomucena odrestaurowany

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Moja Mała Ojczyzna – konkurs

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór pod Ratuszem

Polacy wybierają prezydenta

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
406
Tak
48%
Nie
39%
Nie wiem
14%