MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Cudzoziemcy zatrzymani na szlakach komunikacyjnych

Wiadomości: Region
Wtorek, 25 września 2012, 7:04
Aktualizacja: 9:49
Autor: Angela
Fot. SG
Funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Staży Granicznej z Jeleniej Góry i Kłodzka zatrzymali trzech cudzoziemców, którzy przebywali na terenie Polski nie mając do tego odpowiednich zezwoleń. Wszystkich zobowiązano do opuszczenia terytorium RP.

Dwóch obywateli Ukrainy podróżowało autostradą A4 z Niemiec na Ukrainę, jako pasażerowie samochodu osobowego.

- Okazało się, że mężczyźni, zgodnie z posiadanymi dokumentami mieli w Polsce pracować, jednak nie dopełnili tego warunku – informuje por. SG Renata Sulima, rzecznik prasowy Komendanta Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej. - Polskę potraktowali jako kraj tranzytowy i pojechali do Niemiec w celach turystycznych i w odwiedziny do rodziny. Ponieważ przebywali w naszym kraju w innym celu, niż mieli to określone w dokumentach, cofnięto im wizę.

Natomiast obywatel Białorusi wjechał do Polski posiadając przeterminowaną wizę pobytową. Ponadto, jako pasażer autokaru rejsowego, przekroczył granicę czesko – polską wbrew obowiązującym przepisom.

- Całej trójce wydano decyzje administracyjne nakazujące opuszczenie Polski oraz sześciomiesięczny zakaz ponownego wjazdu na jej terytorium – dodaje por. SG Renata Sulima.

Ogłoszenia

Czytaj również

Świętują Niepodległość

Pożar mieszkania w Kostrzycy

Wypadek przy baniakach  

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~mega news 25-09-2012 9:09
gruby temat chyba nawet mocniejszy niż ten o pożarze drzwi komórki w mysich-kłakowicach
rymcycymcy 25-09-2012 9:34
Ukrainiec wracał z pracy w Niemczech na Ukrainę ! :) ...jak go złapali, to za karę musi jechać na Ukrainę ! :) ...jak się chłop podniesie po takiej karze, to ja nie wiem :) ...jeszcze uwierzyli, że był tam turystycznie :))
~jelgor 25-09-2012 11:25
Bądźmy wyrozumiali.Polacy też kombinowali w czasach,gdy nie należeliśmy do UE.
~tutejsy 25-09-2012 17:21
I znów spektakularna akcja SG na kanwie której można byłoby można napisać 15-sto tomowa powieść .....40-sci osób + 10 aut uczestniczyło w tej Akcji Roku........zatrzymali trzech niewinnych Ukrainców....brawo brawo brawo ..medale , nagrody i kwiaty wam nierobą się należą....:)
~ 25-09-2012 19:21
nierobom

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Udany Piknik Strzelecki

Po akcji „Znicz”

Studium na początek

Pożar lasu przy Kruszwickiej

Motocykliści dla Niepodległej

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
826
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%